Матура

Член од
15 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
epa kakov ti e toj siguren izvor ?
Таков да мој другар у фаца ми кажа дека ги има и не ги дава ете таков, немаше за џабе да се ставам на форумов за да ги ставам и темите за есеј што би можеле да се паднат
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
Таков да мој другар у фаца ми кажа дека ги има и не ги дава ете таков, немаше за џабе да се ставам на форумов за да ги ставам и темите за есеј што би можеле да се паднат
а тој другарот ли ти ги кажа темите ? :confused:
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Публицистички е, сто% сум сигурна, а како е тоа за Големата Вода , лик сезнаечки или лик-раскажувач?
Публицистички е стил кој ги опфаќа сите видови текстови посветени на општествено-политичките прашања (како говори, фељтони, мемоари или сеќавања )... а реченицата беше Се замолува да нема никави лесно запаливи материјали или така нешто... шо значи? 100 посто ти е грешно... административен стил е
 
Член од
10 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
4
Таков да мој другар у фаца ми кажа дека ги има и не ги дава ете таков, немаше за џабе да се ставам на форумов за да ги ставам и темите за есеј што би можеле да се паднат
pa dobro neka ti ja kaze temata sto e tolku tesko ne mu se bara na nego da mi napise cel esej
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
7
inace ne se zamarajte za makedonski - bidna so bidna - sea na red e vtoriot eksteren - matematika. ako nekoj gi ima testovite a ne gi preprakja - ko so gleam nekoj so angliski testovite - so lugje ke bea tie.... :/ pack of freaks
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
19
Поени од реакции
6
Публицистички е стил кој ги опфаќа сите видови текстови посветени на општествено-политичките прашања (како говори, фељтони, мемоари или сеќавања )... а реченицата беше Се замолува да нема никави лесно запаливи материјали или така нешто... шо значи? 100 посто ти е грешно... административен стил е
Па може да си во право, пошто во административниот стил спаѓа и законодавно-правен како потстил, а тоа ги обавестува граѓаните за закони, акти , решенија, леле уште колку грешки ќе си најдам :(((
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
7
quiet ne zamaraj so makedonski use ne baraj use pojse greski ke se izbediras use pojse. gledaj napred :P t.e. vtoriov eksteren - ne e nekoj priliv na nadez ali hhh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom