Матура

Член од
15 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Femina форум, ги објавија таму и македонски во понеделникот вечер ама јас не видов и кажаа ко божем се НЕОФИЦИЈАЛНИ и пуштија дека можеби ќе се паднат овие, а јас од сигурни извори знам дека и англиски се пробиени од блики пријатели кои се тешки пропалици у жживотот и нејќат да ги дадат. Имам и инф дека се продаваат во Тетово за 60 евра целосни тестови - сигурен извор.
 
С

сашенко

Гостин
Femina форум, ги објавија таму и македонски во понеделникот вечер ама јас не видов и кажаа ко божем се НЕОФИЦИЈАЛНИ и пуштија дека можеби ќе се паднат овие, а јас од сигурни извори знам дека и англиски се пробиени од блики пријатели кои се тешки пропалици у жживотот и нејќат да ги дадат. Имам и инф дека се продаваат во Тетово за 60 евра целосни тестови - сигурен извор.
У тетово ти можеш и сведителство и диплома да си пазариш јбг...само темите ни се доволни
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Тоа што некој ја знаел темата и не е толку важно веројатно не ви е тешко да направите еден есеј во 2 часа слободно време. Но прашањата да се знаат е тоа веќе е сериозна работа и навистина не ми е сеедно. А се знаат очигледно и по англиски и по математика. И додека јас утре ќе полагам регуларно математика и ќе губам нерви некој татин син или ќерка ќе си отиде насмеана од уши до уши, веројатно ќе ги препише одговорите бидејќи капацитетот нивни не е доволен дури ни да ги научат веќе добиените одговори. А за појавата на групно решавање на тестовите истотака не ми е сеедно. Јас не препишав ни еден одговор а некои стварно препишале се што незнаеле. Затоа тест при упис на факултет е далеку подобро решение.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Тоа што некој ја знаел темата и не е толку важно веројатно не ви е тешко да направите еден есеј во 2 часа слободно време. Но прашањата да се знаат е тоа веќе е сериозна работа и навистина не ми е сеедно. А се знаат очигледно и по англиски и по математика. И додека јас утре ќе полагам регуларно математика и ќе губам нерви некој татин син или ќерка ќе си отиде насмеана од уши до уши, веројатно ќе ги препише одговорите бидејќи капацитетот нивни не е доволен дури ни да ги научат веќе добиените одговори. А за појавата на групно решавање на тестовите истотака не ми е сеедно. Јас не препишав ни еден одговор а некои стварно препишале се што незнаеле. Затоа тест при упис на факултет е далеку подобро решение.
Исто ќе ти се фати, и ваму и таму тие што треба да си препишат ќе си препишат :)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Вака од прилика со колку грешни, би можело да се надеваме на 5ка.Пошо јас мислам дека нема таков шо ги има сите погодено,во просек сите имаме утнато по 5-6 прашања.
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Исто ќе ти се фати, и ваму и таму тие што треба да си препишат ќе си препишат :)
Секако дека ќе препишат но таму нема мал број да зезнат цела држава. Сега со ваквата матура оценката се одредува спрема првиот во државата. А ако некој ги начукал сите точни твојот просек автоматски паѓа.
И плус на факултет нема да полагаш глупав македонски јазик ако сакаш да се запишеш на информатика како мене.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
да не знае некој колку збора ќе треба за англискиот есеј?
и да не знае некој на интерните математика какви задачи ќе има?
На интерните не можеш да знаеш затоа што се составуваат во училиштето од професорите и во секое училиште би требало да има различни задачи :)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Зарем има некој со сите точни,да му се плукнам :S
--- надополнето: Jun 15, 2011 8:49 AM ---
Temi za anglsiki :
1.learning languages in this area of globalization
2. role of the internet for the students
3. environment and the way i explore it
4. I and the environment
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Femina форум, ги објавија таму и македонски во понеделникот вечер ама јас не видов и кажаа ко божем се НЕОФИЦИЈАЛНИ и пуштија дека можеби ќе се паднат овие, а јас од сигурни извори знам дека и англиски се пробиени од блики пријатели кои се тешки пропалици у жживотот и нејќат да ги дадат. Имам и инф дека се продаваат во Тетово за 60 евра целосни тестови - сигурен извор.
Па дај кажи нешто информации за ова...ќе се договориме повеќе души и ќе ги земиме јбг сега...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Секако дека ќе препишат но таму нема мал број да зезнат цела држава. Сега со ваквата матура оценката се одредува спрема првиот во државата. А ако некој ги начукал сите точни твојот просек автоматски паѓа.
И плус на факултет нема да полагаш глупав македонски јазик ако сакаш да се запишеш на информатика како мене.
Епа ако полага со тебе приемен исти таков што планира да ги начука сите точни, значи исто ти се фаќа, пак ќе се раководи според него границата.

И јас студирам информатика, не се секирај знам како е, и кај мене има вакви што се роднини и пријатели со професори, ги немам видено на предавања, не знам ни како се викаат а ги гледам се положено и тоа на колоквиуми. Вундеркидс :) Ако си имал солиден просек сиве 4 години нема нешто многу да ти смени матурата. Нека не ти е гајле, увек ќе има вакви и секаде ќе ги има, учи си ти за тебе и ќе си успееш:)
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
278
Поени од реакции
177
Кога сме кај просекот го знае ли некој соодносот оцени, матура и проектна задача.
Просекот ми е добар 5.00 имам но ме нервираат ваквите нечесни работи. Сум учествувал на натпревари на кои брат ми бил во извршен одбор и ги составувал задачите па никогаш не сум знаел однапред ништо.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Вака од прилика со колку грешни, би можело да се надеваме на 5ка.Пошо јас мислам дека нема таков шо ги има сите погодено,во просек сите имаме утнато по 5-6 прашања.
Тоа никад не се знае, баш вчера дискутирав со другаркиве и нели оценувањето ќе биде по проценти- Од најјакиот тест се праи бодовна листа бидејќи ако веќе има постоечка тестовите ќе бидат слаби, е сега... лошо е тоа што многу луѓе ги имаат/имале тестовите и автоматски ако сум се двоумела меѓу 4-5 сега ќе се двоумам меѓу 3-4
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
дај бе баталете англиски боза е.... математика ако има некој нешто нека постира! :D
 
Член од
10 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
4
Femina форум, ги објавија таму и македонски во понеделникот вечер ама јас не видов и кажаа ко божем се НЕОФИЦИЈАЛНИ и пуштија дека можеби ќе се паднат овие, а јас од сигурни извори знам дека и англиски се пробиени од блики пријатели кои се тешки пропалици у жживотот и нејќат да ги дадат. Имам и инф дека се продаваат во Тетово за 60 евра целосни тестови - сигурен извор.
epa aj ako imas tolku siguren izvor kazi od kaj da gi zememe ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom