Матура

Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Глупости

Си пишуваш воведен дел , пасус ( околу два прсти во зависност од големината хаха :p ) пишуваш главен дел кој терба да е поголем од минатите години , и повторно пасус и заклучок , јас лично ке бирам слободна тема по шо овие раскоњлников и горио се мн скокотливи теми , доста длабок опис ке треба доколку се бара.
И јас исто бирам слободна без разлика што е. А и во скриптата пишува на 3 дела. Грешка е тоа за 6 изгледа има некој смешано со драма оние што се перипетија,заплет, кулминација или како беа :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Добро бе како пишевте во средно писмени?Или само нашана така ни бараше.....(n) Пишиш воведен дел (1) ;пишиш главен дел(поделен ти е на 5 дела.Значит ко ќе имаш нова мисла аууу нешо си прајш нов ред и такви требит да имаш 5) и после пишиш завршен дел(1).Во превод конструкцијава на есејов требит да ти е 1+5+1...
Не сум пишувал мн писмени, обично празни сум ги давал, али овакво нешто неам сретнато до сеа. Излеа до вашата проф е. xD
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе идете легнувајте :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Хахахах рано е до кај 2-3 ке повториме и после на спиење дури :)
Не е толку страшно колку што мислите, ќе видите, утре ова време ќе се смеете :)))) И не си заборавајте документи :)
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
колкава е шансата да ја има матурата на бит-пазар моментално ? :)
99% би била фејк ако има, ама и за 1% вреде да се проба ако ја има !
шпекулација и претпоставка , не скокајте.
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
143
Поени од реакции
42
Уште едно прашање. Дали 100% ќе има слободна тема за бирање,пошто ја неам намера да пишувам реализам ако има слободна тема .. и дали минатите години на матурата имаше слободна тема за бирање?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Уште едно прашање. Дали 100% ќе има слободна тема за бирање,пошто ја неам намера да пишувам реализам ако има слободна тема .. и дали минатите години на матурата имаше слободна тема за бирање?
Како што пишав погоре, ДА, можеш да бираш слободна тема.
Минатата година немаше избор, што ти се падне, тоа.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
74
Поени од реакции
8
море добро е сум се погодил со една школска(шо е силна ученичка) у исти клас полагаме, јас седам точно пред неа :p
па така да ќе се надевам на препишување и плус нешто шо знам :p
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
море добро е сум се погодил со една школска(шо е силна ученичка) у исти клас полагаме, јас седам точно пред неа :p
па така да ќе се надевам на препишување и плус нешто шо знам :p
Шо бе они ти кажуваат и на кое столче ќе седиш ? o_O
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
море добро е сум се погодил со една школска(шо е силна ученичка) у исти клас полагаме, јас седам точно пред неа :p
па така да ќе се надевам на препишување и плус нешто шо знам :p
Шо бе они ти кажуваат и на кое столче ќе седиш ? o_O
Нема да знаеш каде ќе седиш, се додека не влезеш во училницата, и ваљда ќе ти даат број некој, каде ќе биде залепен твојот број, таму ќе седиш!!
Така нешто беше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom