Матура

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Незнам каде негде читав дека најубаво е да си видиш еден ден пред полагање, ќе идам ја утре до школо и ќе си видам :)
Мора да пишува кој во која училница ќе биде,со броеви се 1,2,3 итн а ако не е напишано прашајте го задолжениот за матура.
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
koga sme kaj pravilata , eden profesor spomna deka demek i nosenje na 3/4 pantaloni, sorcevi i mini4i se zabranuvaat , a sea kako bilo porano i kolku e ova verodostojno nz :D
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
42
Поени од реакции
7
ДАЈ БЕ КАЖЕТЕ ЈА ТЕМАТА!!

ИНАЧЕ АКО ИМА НЕКОЈ СО ВРВНИ ХАКЕРСКИ СПОСОБНОСТИ НЕКА МЕ ИСКОНТАКТИРА! :P
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
прашањето беше дали ќе дозволат да го задржам новчаникот ;)
Што ќе ти е у новчаник да ги стаиш? У гаќи бе приајтел има ли боље? Идеш до ве це и си ватиш шо ти треба. Нас лани иначе ни ги зимаа новчаниците коа полагавме и телефоните.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ајде ајде горе главата :)
Не е ова којзнае што, за да паднеш треба да си неписмен. Баш ги разгледував тестовите од минатите години по Македноски Јазик и ги решавав, многу се лесни.
Е сега ако некој незнае да чита тоа е друг проблем.

И јас полагам во Сабота.

Ви посакувам среќа на сите што полагате :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.820
Што ќе ти е у новчаник да ги стаиш? У гаќи бе приајтел има ли боље? Идеш до ве це и си ватиш шо ти треба. Нас лани иначе ни ги зимаа новчаниците коа полагавме и телефоните.
значи се земат...хах инаку добра тие идејата :D
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
87
Поени од реакции
52
се знае ли од кои дела ќе бидат извадоците?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Колку се сигурни информациите дека есејот по македонски ќе е од романтизам и од каде ви се тие информации.

ДАЈ БЕ КАЖЕТЕ ЈА ТЕМАТА!!

ИНАЧЕ АКО ИМА НЕКОЈ СО ВРВНИ ХАКЕРСКИ СПОСОБНОСТИ НЕКА МЕ ИСКОНТАКТИРА! :P
РОМАНТИЗАМ ! Не ги праевме ние темите за да знајме дали сигурно ќе биди таа тема.
Инаку мене ми кажа дете блиску до владеачката.

koga sme kaj pravilata , eden profesor spomna deka demek i nosenje na 3/4 pantaloni, sorcevi i mini4i se zabranuvaat , a sea kako bilo porano i kolku e ova verodostojno nz :D
многу нормално, како и шо не е дозволено да одиш така на училиште секој училишен ден.

Инаку и јас полагам, па со среќа на сите!
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 22:02 ---
as far as I know, претежно од 4та година ( т.е последните неколку дела, барем на нас така ни викат :D )
баш тие шо не ги читав...
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
nekoj prasa ama nemase odgovor pa pak ke go postavam istoto , so e razlikata pomegju akcentska celost so proklitika i enklitika.. ? Ae belkim ima nekoj do tolku ucen :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom