Матура

С

сашенко

Гостин
Има некој готов? Јас завршив и дома стигнав во 12 а има уште 1 саат до крај на тестот.Од 10 саат почнав и ми требаше 25 минути да ги одговорам сите прашања.Уште пола саат за писмото до пријателката Натали :D и есејот 140-180 збора максимум јас му удрив 170че и излетав ко воз надвор.Го фатив првиот автобус и пошто сум селско дете ми требаше цел саат да стигнам до дома.Значи некој таму уште решава хахаха а јас си го ладам дома сега.Кој си учи преку годината сега нема да се замара ни со линкови ни со тестови ланскиии..Се надевам дека до вечер ке прочитаме доста позитивни коментари овде.Па мајкуму лесен беше тестот......Македонски завршив цел саат порано со све решено и исто и Англиски.Следно на листата е БИЗНИИИИИИИС
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
абе доста пишувате лесно лесно, после секоја година птоешки ги прават, ние прва генерација полагавме и сите гуски на телевизија излегоа.....бооооо лесноооооо прелеесноооо, и другата година им го направија потежок, следат вести луѓево и пратат ситуација и врз основа на впечатоци и резултати го составуваат за др година тестот.
Математика викаа сите тежок бил првата година, после полесен им го направија. Одма излезете сеа на тв, дека беше боза.
 
С

сашенко

Гостин
абе доста пишувате лесно лесно, после секоја година птоешки ги прават, ние прва генерација полагавме и сите гуски на телевизија излегоа.....бооооо лесноооооо прелеесноооо, и другата година им го направија потежок, следат вести луѓево и пратат ситуација и врз основа на впечатоци и резултати го составуваат за др година тестот.
Математика викаа сите тежок бил првата година, после полесен им го направија. Одма излезете сеа на тв, дека беше боза.
Види тоа е индивидуално.За мене беше боза, некои не успеаа ни една вежба целосно да решат јбг...Некои си искочија и пцуеја пошто ништо не знаеа.Незнам, можеби бил тежок ама пошто јас учам цел живот англиски и не избрав англиски само за да не идам математика туку стварно англиски си сакав да полагам и за мене немаше проблем.
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Мислам било: "What are the hardest thing about learning a new language"
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Стварно катастрофа беше темата за есеј, напишав 60 збора и го баталив, писмото беше најлесно од цел тест, си викам со 4 максимум би требало да поминам.:)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
ne bese mnogu tesko be. samo ti trebase malku poveke koncentracija i da se vnesis celosno vo resavanje ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom