Матура

Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Дали е сигурно??? :p Ако даа...цела гајба пиво не едно :Р
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.682
Поени од реакции
12.600
абе сигурно или не, не ви е лошто тоа да си го разглдате....сега фала богу дека не само тоа да го учите ( а и ако сте чекале тестови до сеа сигурно дека сте се наебале );):)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
абе сигурно или не, не ви е лошто тоа да си го разглдате....сега фала богу дека не само тоа да го учите ( а и ако сте чекале тестови до сеа сигурно дека сте се наебале );):)
Искрено англискии нема што да се учи...ако знаеш знаеш...ако неее...колку можеш ќе се спасиш!!!!...х)
Такаа дааа кој прашања и есеи ќе падна ќе видимо денескааа ние матуранти се распрашавмо само дали знае некој случајно да ни олесни малце ..тоа беше целата фрка :rolleyes:
 
B

BooBojan

Гостин
Луге за математика да носам линјари,шестар,молив гума?
Или да си идам само со пенкалце?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.682
Поени од реакции
12.600
Луге за математика да носам линјари,шестар,молив гума?
Или да си идам само со пенкалце?
да си носиш...за секој случај...а ова со дигтрон...мислам дека не е дозволено :)
 
С

сашенко

Гостин
Кој не учел до сега 2 саата пред тестот нема да научи.Ако сте се одмориле убаво, едно кафе сркнете, лапнете нешто набрзина и избистрете си ја главата малку.Ноу паник, тестот ке биде лесен ве уверувам во тоа.Ако сте одбрале англиски зошто не ви оди математика а не сте сигурни и за ова тогаш ви ја посакувам целата среќа на светот (да не ве фатат (ако сте спремиле нешто)) а ако англискиот ви беше прв избор поради тоа што сакате англиски да полагате ондак нема за што да се грижите.Ке биде доста полесно од оние тестови во школо што се прават.Овде е само да се види колку го познавате јазикот, преведувањето ке ви биде една од клучните работи за тестот.Ако го користите англискиот и надвор од школо, ако читате англиски нешто без разлика дали книги, на интернет нешто, можеби си имате некој прјател од странство со кој се допишувате (јас имам на мсн и фејс неколку) тоа ке ви помогне многу повеќе од учењето и спремањето пред тестот.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Што е тоа линкот јас не можам да отворам ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.053
Леле бре ама сте се засекирале, и за македонски беше исто вака, па после полагањето повеќето бевте среќни и задоволни од напишаното. Ајде доста кукате по темите, ја ни по македонски, а ни по француски еве сеа ќе одам, не се замарав ни за теми ни за ништо, па македонски сум повеќе од задоволен, за француски ќе видеме денеска, мада оптимист сум и за тоа. Ајде со среќа на сите, па после околу 14 часот коментарите на темава да бидат исти како оние што беа после полагањето по македонски.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.510
Поени од реакции
28.872
шо сака нека се падне на есеј освен формал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom