Масони

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Дивајн, 22 јуни 2005.

 1. martin64

  martin64

  Член од:
  1 јули 2018
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  11
  Тие го донесоа тоа за да има намален наталитет, депопулизација, перење на мозок преку телевизија>

  Туку кој го донесе тогаш тоа?
   
 2. Ipsissimus

  Ipsissimus P.I.

  Член од:
  23 јули 2010
  Мислења:
  14.700
  Допаѓања:
  12.106
  Колку си ти отиден со паметот човече.....страшна работа...o_O
   
  На dARK_ElementaL му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zxcv

  zxcv tu ti tu rum tu

  Член од:
  23 октомври 2010
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  113
 4. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Ιερός Γάμος

  Член од:
  13 февруари 2010
  Мислења:
  7.010
  Допаѓања:
  4.592
  "... тој беше фармасон, чунки в црква ич не одеше"

  Тоа е таа логика и денес кај некои, за жал ... или в црква или не бидува ништо од тебе :)
   
  На dARK_ElementaL му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  497
  Допаѓања:
  213
  Како феминизмот влијае на разводите, ,,традиционалните'' вредности и наталитетот?
  Само преку телевизија или и преку весник
   
  Последно уредено: 16 март 2019 во 19:06

Сподели преку: