Масони

M

martin64

Гостин
Токму тие донесоа разводи, геј популација и „рушење на традиционалните вредности“? :)
Браво за оваа длабоко разбирање на нештата...

И што ќе направиш ете ти вака сиромашен и со ум и со финансии за да спречиш толку моќни луѓе, што "перат мозоци"?
Да прашам јас вака попатно... кога веќе заминавме во фантастика? :D

П.С. Колку си сигурен дека Коле не бил масон?
Тие го донесоа тоа за да има намален наталитет, депопулизација, перење на мозок преку телевизија>

Туку кој го донесе тогаш тоа?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Масоните владеат и перат мозоци, тоа се проектите "mk ultra" и сличните на нив кај што се занимаваат со депопулизација. Тие донесоа работи како феминизмот и педери и со тоа се влијае да има повеќе разводи и рушење на традиционалните вредности и со тоа опаѓа наталитетот.
Тој што направил да се троши нафта и струја да се плаќа е масон (Џ.П. Морган) или некој од тие, Никола Тесла измислис бесплатно да се емитува струја низ целиот свет низ воздухот а они направиле да се плаќа струја за да се држи народот сиромашен
Колку си ти отиден со паметот човече.....страшна работа...o_O
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
D

dARK_ElementaL

Гостин
Тие донесоа работи како феминизмот и педери и со тоа се влијае да има повеќе разводи и рушење на традиционалните вредности и со тоа опаѓа наталитетот.
Како феминизмот влијае на разводите, ,,традиционалните'' вредности и наталитетот?
Тие го донесоа тоа за да има намален наталитет, депопулизација, перење на мозок преку телевизија>
Само преку телевизија или и преку весник
 
Последно уредено од модератор:
I

INFECTED

Гостин
Да прашам за поупатените, дали броевите 11, 22 и 33 имаат некое значење во масонската ложа или кај илуминати?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
Да прашам за поупатените, дали броевите 11, 22 и 33 имаат некое значење во масонската ложа или кај илуминати?
Сигурно имаат.
И 44 има. 111 има значение...
Секој број има значение, но тоа тебе не ти значи ништо.
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Едно прашање јас дознав дека нашите масони се собираат кај зебра.
Колку е вистинито незнам ако знаете казете :):busi::чда:
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Тоа е кај капиштец зебра трговскиот наводно горе се собирале

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Шо праат горе?
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Шо праат горе?
Вака во 9 ипол бев во тинексот во зебра кога искоцив влагаа доле во гаразата 2 ца беа едниот беше посната личност од градов.
А како што знам таткому исто така е дел од масоните и затоа укопчав дена таму им е седиштето плус влегоа доле во паркингот во зебра кој само еден лифт носи до најгорнот спрат.
така да моја предпоставка е дека таму им е седиштето.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.659
Поени од реакции
11.691
Најдов нешто, тука и тука.
Чекав ти да ми кажеш дека не ми значи ништо за тие три броја затоа и прашав.
Не чекај повеќе.
Не ти значат ништо овие броеви во однос на тоа какво значение им има на оние кои се масони. НЕ читај глупости собрано од првиот сајт што ти изгледа примамливо, бирај авторитети помеѓу оние кои зборуваат за овие ствари. Ако те интересираат масони и што симболи имаат, има многу јавно достапни стари книги на интернет преку кои може да се дознае многу. Малку подолги се текстовите, ама пак и сознанието е поголемо за овие ствари...

Можам да ти најдам јас уште повеќе купишта вакви блогови и автори како што ти ми сподели тука, кои за црно чудо разоткриваат сешто и ете ги масоните кај шетаат голи бидејќи се им е разоткриено од другите!

„Representing a full understanding of communication, master number 33 is the mover and shaker of the master numbers.
If you see this number in your numerology chart...“

ОК, мислам нема што повеќе да се објаснува за 33! :)
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Не чекај повеќе.
Не ти значат ништо овие броеви во однос на тоа какво значение им има на оние кои се масони. НЕ читај глупости собрано од првиот сајт што ти изгледа примамливо, бирај авторитети помеѓу оние кои зборуваат за овие ствари. Ако те интересираат масони и што симболи имаат, има многу јавно достапни стари книги на интернет преку кои може да се дознае многу. Малку подолги се текстовите, ама пак и сознанието е поголемо за овие ствари...

Можам да ти најдам јас уште повеќе купишта вакви блогови и автори како што ти ми сподели тука, кои за црно чудо разоткриваат сешто и ете ги масоните кај шетаат голи бидејќи се им е разоткриено од другите!

„Representing a full understanding of communication, master number 33 is the mover and shaker of the master numbers.
If you see this number in your numerology chart...“

ОК, мислам нема што повеќе да се објаснува за 33! :)
Чисто сакав да ви казам што видов.....[DOUBLEPOST=1554235588][/DOUBLEPOST]Исто така се собираат во Два елена кафаната може да ги познаете по поздравот кога се ракуваат со рака.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom