Масони

M

martin64

Гостин
upload_2019-2-17_20-20-2.png

ОВА СЕ НАОЃА ВО ЦЕНТАР, ЗГРАДАТА ПРОТИВ СПОРТ ЛАЈФ И СОБОРНА ЦРКВА. ТУКА СЕ НАОЃА КД ФОНДОВИ И НЕКОЈ ХОТЕЛ. СИМБОЛОТ Е Г ВО ТРИАГОЛНИК И ОКОЛУ НЕГО КРАЦИ СОНЦЕ. ДАЛИ ВАКА ПОВЕЌЕ ПАРИ ЌЕ ЗАРАБОТАТ И ЗНАЕТЕ ДЕКА ЌЕ ГОРИТЕ ВО ПЕКОЛОТ ЗА САТАНИЗАМ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали адвокатот Ѕвонко Давидовиќ има некаква поврзаност со масоните или е масон?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Прегледај го приврзокот 204813

ОВА СЕ НАОЃА ВО ЦЕНТАР, ЗГРАДАТА ПРОТИВ СПОРТ ЛАЈФ И СОБОРНА ЦРКВА. ТУКА СЕ НАОЃА КД ФОНДОВИ И НЕКОЈ ХОТЕЛ. СИМБОЛОТ Е Г (G) ВО ТРИАГОЛНИК И ОКОЛУ НЕГО КРАЦИ СОНЦЕ.
Точно, овој симбол на таа зграда и јас го имам забележено уште пред неколку години одејќи во салонот на АМЦ во близина на соборен храм !
Исто така имам забележано и симбол кукаст крст (свастика) во двор на една црква во Охрид, не ми текнува името на црквата која беше, многу ги има !
Интересни симболи можат да се сретнат низ Македонијава !
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Точно, овој симбол на таа зграда и јас го имам забележено уште пред неколку години одејќи во салонот на АМЦ во близина на соборен храм !
Исто така имам забележано и симбол кукаст крст (свастика) во двор на една црква во Охрид, не ми текнува името на црквата која беше, многу ги има !
Интересни симболи можат да се сретнат низ Македонијава !
Свастиката ја има во новата црква на Плаошник-Св. Климентова и тоа на мозаикот долу-лево (југоисточно) и е многу стар мозаик во прашање
 
M

martin64

Гостин
Ме интересира која е поентата со ставање на овие симболи, дали привлекување на пари бидејќи тоа се сатански симболи?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Ме интересира која е поентата со ставање на овие симболи, дали привлекување на пари бидејќи тоа се сатански симболи?
Како се привлекуваат пари со сатански симболи?
Што е сатанско во симболон на зградата?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
Треба да се образоваш малку, со сатански симболи се додворуваш на сатаната
Може да споделиш информации од каде ова што си сликал е сатански симбол, од каде тоа итн итн... сигурно си прочитал некаде, од некој... не веднаш обвинувања и слично.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Треба да се образоваш малку, со сатански симболи се додворуваш на сатаната
ОК тоа, во ред.
Но кој е конкретно сатански симбол што го користат масоните?

На пример еве мене ми се чини дека твојот симбол е сатански.
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
Масон е, еден од најјаките. Никој ништо не му може.
Дури и од раѓање е масон,само погледајте го презимето Давидовиќ а се знае дека масоните користат симболи како давидовата ѕвезда,,,,,,,
hqdefault.jpg
,,,,,,,,,и името Ѕвонко му е масонско,,,,,,,,,,,
free-mason-guardian-bell__48618_zoom-1200x630.JPG
По масонското ѕвонче го носи името,,,,,,,,,
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Свастиката ја има во новата црква на Плаошник-Св. Климентова и тоа на мозаикот долу-лево (југоисточно) и е многу стар мозаик во прашање
Се работи за римски мозаик. Свастиката е римски симбол,Хитлер ја презал од нив.Значи нема никаква врска со црквата.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
Се работи за римски мозаик. Свастиката е римски симбол,Хитлер ја презал од нив.Значи нема никаква врска со црквата.
Многу постар симбол е и од самиот Рим...
Исто и крстот, и кругот, и триаголникот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom