Масони

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
А зошто има потреба таму да се наоѓа? А да, ми текна, за овожавање на ѓаволот
Ама ти можеш за сенешто да тврдиш дека е во функција на обожавање на ѓаволот.
Што конкретно сметаш дека е сатански симбол?
 
M

martin64

Гостин
Ама ти можеш за сенешто да тврдиш дека е во функција на обожавање на ѓаволот.
Што конкретно сметаш дека е сатански симбол?
Па тогаш зошто тој симбол стои таму? Во Бохемијанскиот клуб што се случува, сигурно знаеш. Зошто е светов ваков како што е денес? Тие тајни друштва се одговорни за оваа политика што се случува денес. Годишно се произведува повеќе од доволно за сите да се нахранат но сепак сета храна се трпа на едно место и не се дава на тој што нема
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Па тогаш зошто тој симбол стои таму? Во Бохемијанскиот клуб што се случува, сигурно знаеш. Зошто е светов ваков како што е денес? Тие тајни друштва се одговорни за оваа политика што се случува денес. Годишно се произведува повеќе од доволно за сите да се нахранат но сепак сета храна се трпа на едно место и не се дава на тој што нема
Ме боли кур зашто стои таму.
Дискутирај со друг тоа.

Ја тебе те прашав друго, еве уште еднаш у случај да си ментално ретардиран и не разбираш од прва:

Ти рече дека е сатански симбол, прашувам - Што е сатански симбол на сликата?

Ти ми викаш - а зашто е на зградата?

Стварно ретардиран ли си?
Можеш ли кохерентна дискусија да водиш?[DOUBLEPOST=1551371391][/DOUBLEPOST]Ја можам свашта да кажам, можам да кажамн дека martin64 е педофилска шифра, која ја употребуваат педофилите на социјалните мрежи за да привлечат жртви.

Имам некој доказ за тоа некако? Од литература, други извори, историја, криминални случаи и што ја знам од каде. Не. Немам.
 
M

martin64

Гостин
Ме боли кур зашто стои таму.
Дискутирај со друг тоа.

Ја тебе те прашав друго, еве уште еднаш у случај да си ментално ретардиран и не разбираш од прва:

Ти рече дека е сатански симбол, прашувам - Што е сатански симбол на сликата?

Ти ми викаш - а зашто е на зградата?

Стварно ретардиран ли си?
Можеш ли кохерентна дискусија да водиш?[DOUBLEPOST=1551371391][/DOUBLEPOST]Ја можам свашта да кажам, можам да кажамн дека martin64 е педофилска шифра, која ја употребуваат педофилите на социјалните мрежи за да привлечат жртви.

Имам некој доказ за тоа некако? Од литература, други извори, историја, криминални случаи и што ја знам од каде. Не. Немам.
Тој симбол спаѓа во окултизам, а окултизам е сатанска работа. Толку глуп ли се правиш? Значи толку е едноставно човеку
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Тој симбол спаѓа во окултизам, а окултизам е сатанска работа. Толку глуп ли се правиш? Значи толку е едноставно човеку
ОК, тоа ти било логиката - дека окултизмот е сатанска работа, а симболот спаѓал во окултизам.
Не беше толку тешко да се даде одговор на поставено прашање, па макар и неточен.
 
Последно уредено:
M

martin64

Гостин
ОК, тоа ти било логиката - дека окултизмот е сатанска работа, а симболот спаѓал во окултизам.
Не беше толку тешко да се даде одговор на поставено прашање, па макар и неточен.
Точен е, тогаш зошто има симболи?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Не е за доброто на човештво да се силуваат деца како тие масони што прават
Си измешал ти масони со телемити.

Знам, сега ќе скокнат телемитите и ќе речат како у ствари си ги измешал масоните со католичките свештеници. Не скокајте џабе, се заебавам. Не тврдам дека силувате деца, пошто знам.
 
M

martin64

Гостин
Си измешал ти масони со телемити.

Знам, сега ќе скокнат телемитите и ќе речат како у ствари си ги измешал масоните со католичките свештеници. Не скокајте џабе, се заебавам. Не тврдам дека силувате деца, пошто знам.
Едноставно кажувам и во право сум. Тие масони, илуминати, Ротшилд и тие што се занимаваат со окултизам имаат силувано деца во Холивуд што се и преку Дизни цртаните праќаат подсвесни пораки за секс и тие работи.
Се правиш дека не знаеш ништо
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.655
Поени од реакции
11.685
Не е за доброто на човештво да се силуваат деца како тие масони што прават
Силувањето само по себе не е добро за човештвото! Ниту деца, ниту возрасни ниту природата ниту ништо...
А тоа дека масоните по дифолт силуваат деца (или по дифолт се „големото зло на Земјата“) ми дава до знаење дека моментално коментирам или со дете или со апсолутно неук човек ...
 
M

martin64

Гостин
Силувањето само по себе не е добро за човештвото! Ниту деца, ниту возрасни ниту природата ниту ништо...
А тоа дека масоните по дифолт силуваат деца (или по дифолт се „големото зло на Земјата“) ми дава до знаење дека моментално коментирам или со дете или со апсолутно неук човек ...
Масоните владеат и перат мозоци, тоа се проектите "mk ultra" и сличните на нив кај што се занимаваат со депопулизација. Тие донесоа работи како феминизмот и педери и со тоа се влијае да има повеќе разводи и рушење на традиционалните вредности и со тоа опаѓа наталитетот.
Тој што направил да се троши нафта и струја да се плаќа е масон (Џ.П. Морган) или некој од тие, Никола Тесла измислис бесплатно да се емитува струја низ целиот свет низ воздухот а они направиле да се плаќа струја за да се држи народот сиромашен
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.655
Поени од реакции
11.685
Токму тие донесоа разводи, геј популација и „рушење на традиционалните вредности“? :)
Браво за оваа длабоко разбирање на нештата...

И што ќе направиш ете ти вака сиромашен и со ум и со финансии за да спречиш толку моќни луѓе, што "перат мозоци"?
Да прашам јас вака попатно... кога веќе заминавме во фантастика? :D

П.С. Колку си сигурен дека Коле не бил масон?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom