Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

S

Shaman

Гостин
Не бе немам кркано казна, само ме нервира што џандариве се со двојни стандарди, значи од управа до улични џандари.
имаше млатење во Чаир
само не го даваат на телевизија

демек да не се исплашат македонците
па да не излезат утре на протест.

ќе си речат: леле чим на албанците вака маваа,
којзнае нас утре што ќе не снајде.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Гледам дека протестантиве ја сватиле пораката и критиката дека немало Албански знамиња. Башка и Тачи им откажа љубов и сега се потрудиле, повеќе знамиња извадиле од под јастук. Интересно ми е што во Струга имало мал одзив(можеби грешам ама нека ме исправи некој). Дали тоа и брадите имаат две струи проМакедонска и проАлбанска.

Значи bottom line, Муслиманите кај нас се бајаги поделени и многу е тешко дека ќе се случи Арапска пролет кај нас. Можеме само да гледаме сценарија на борби за превласт сега за сега. Се надевам дека сум во право, дека тоа би ни обезбедило каква таква стабилност во државава уште некоја година. Таман да се спремиме. Добро е што ни ги отворија очите овие настани.
Колега,откажувањето љубов на Тачи пред камери е негова позната глумачка школа,исто како и спонтаниот протест и дистанцирањето од политичките партии,а протестираат пред ДУИ,ко ден јасно е кој ги организира "радикалниве исламисти".
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.186
Поени од реакции
5.119
Делот зафатен со луѓе на сликава, ги пишав границите погоре е околу 1200 м^2. Интересна работа се мапите на гугл, уште поважно доста точна:).
Е сеа дека не може да се виде колку луѓе имало од сликава и тоа е 100% точно, ајде кога ќе најдам добра слика тогаш ќе пишам изведена бројка.
Мапите на гугл се чуда.

5000m2 од семафори до семафори , од дрвото кај Судот до Мавровка (се таму кај што се гледаат луѓе)

Завршив со тебе и со бројките , патем не е ни толку важно

 
I

Iblis

Гостин
ти даде ништо не знаеш Дарданија у г*з има вградено направа за мерење на простор, па „од око“ може да процени колку м2 е делот на сликата....
ОК , целата видлива површина на сликата е околу 8000 квадрати, ама просторот зафатен од луѓе е значајно помал.
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Ау ау ау
10 лавови леле леле
абеееееееее ц ц ц ц
Ало хакеру!!!!!
Биди малку покултурен.
оди хакни нешо за промена ајде олабај се.
оди кракувај го калкулаторот од виндоус ајде.
Ти со лупања по тататура си напраил поише
од некој шо буквално серел и мочал крв за македонија?
оди скри се под некое биро у темница.
типичен пример за его-мочко си.
леле две декади не му се рамни леле леле.
Јас не хакирам ниту некогаш сум хакирал нешто, само ги познавам и поддржувам момците кои го направиле тоа. Ама ај добро тато важи, ќе бидам покултурен по твоја наредба. Ти си ми некако репер за бонтон овде.
 
S

Shaman

Гостин
Јас не хакирам ниту некогаш сум хакирал нешто, само ги познавам и поддржувам момците кои го направиле тоа. Ама ај добро тато важи, ќе бидам покултурен по твоја наредба. Ти си ми некако репер за бонтон овде.
А ги познаваш и ги поддржуваш а ???
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Против акцијата Монструм протестираат. Океј.
Ама зошто со знамиња на Џихад ?
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Само мала група на луѓе кои превземаат колку можат за да си го заштитат наследството.

Се смеам затоа што испраќате комична порака. Викате дека сте угнетувани, испраќате порака кон светот но тоа што не сте го сфатиле е дека сте угнетувани од сопствениот народ. Тие не се албанци туку македонци. Имаат македонска лична карта и македонско државјанство. Дали ми ја сфаќаш сега поентата? Аналогно на тоа, вие цмиздрите кај комшиите како дома некој послаб од вас ве тепа. Зарем не сфаќате дека со ова само демонстрирате колку сте кастрирани? За нив сите знаат дека се дива лига, затоа ги депортираат од сите држави, реклама за тоа не треба. Но исто така не треба да си го рекламирате кукавичлукот. Една банда морони ве малтретираат во сопствената земја и се што превземате е твитање? Па за смеење е бе девојко. Можда вие жените сте пацифисти и сакате да верувате дека преку тастатура ќе стекнете мир и љубов во светот, но реалноста е поинаква за жал. Прашај ги твоите за 2001 нека ти објаснат, па дојди да дискутираме со која алатка се стекнува мир.

Затворени се регистрациите за местото кое ти го спомна како мало и неважно во квантитет. А аплауз? Го добивме од целата држава и сите патриоти. Никогаш не очекувавме да издејствуваме нешто толку крупно како признавање на името, баш како што ти лично (па дури и заедно со сите на кајгана во банда) нема да го издејствуваш тоа. НО, кога на грција и беше најтешко ние ја подгреавме ситуацијата до сјаење. Кога информирањето преку медиуми им беше најпотребно, ние им го одземавме. Кога министерствата требаше да се координираат, ние ги осакативме. Во време на насилни протести ние им го прекинавме она што им беше неопходно. Ако погледнеш реално, тоа е и повеќе од доволно за да бидеме приметени.

А кога ситуацијата се смири и грците почнаа да удираат назад во одмазда по Македонски страници, ние не ги подвиткавме опашките. Ние застанавме во заштита на своето.

Значи гледаш, ние сепак имаме направено повеќе од било кој тука, и ќе продолжиме да го правиме тоа. А ти го знаеш ли називот на оној човек кој плука по своите бранители и патриоти? Називот е "предавник".
Браво. Ценам борба против Грци на интернет, и сам се справувам со нив во коментари на меѓународни сајтови.

Нашата порака е чиста и мудра и најпатриотска.Ние не сме против религија и нација. Ние сме против радикалниот ислам во Македонија и светот. Тоа е нашата порака и внатре во МК и до сите во светот.

Протести НЕ! Да не изедначат во светските медиуми со џихадистите? Не, благодарам. Против кого прво, со каква цел?. Никаква и ни против кого. Инситутциите си ја бркаат работата и треба да си ја бркаат.

Секоја чест на бранителите од 2001, голема почит за нив, и не ги мешај во оваа ситуација. Ако не дај боже дојде време за тоа сите ќе бидиме в планина. Разни ситуации бараат разни одговори, сега ова што го прави кајгана е вистинскиот одговор и ти си самиот уверен во тоа.

А ако се грижиш за наталитетот работи на тоа. Јас имам многу деца, и не само од патриотизам, просто ми оди :) a и го правам светов поубав и подобар :) Па ти имај најмалку 3,не ќе е лошо.
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
Против акцијата Монструм протестираат. Океј.
Ама зошто со знамиња на Џихад ?
Па се спомна радикален ислам и готово за нив тоа значи војна. Така алах им наредува на тие вахабоидните поглавици по магичниот бежичен телефон...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.158
Против акцијата Монструм протестираат. Океј.
Ама зошто со знамиња на Џихад ?
Не бе, знамињата на земја ги нашле паднати, па им се свиѓало, па си рекле ај да го носиме на протест.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Pa praj i ti deca be.
So places tuka za natalitet. Odi praj deca.
Де бе ти, секој трет пост ти е деца правење, колку деца имаш ти направено? Оди по жени, прај деца ако ти се прави. Ама како што гледам дека си по цел ден на форумов, тешко дека и тебе ти е дојдено до деца правење, а ако ги имаш, посвети време на нив, а не на коментари.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Целта е јасна,сакаат војна!
Смешни се, притворените признаваат,ови се маваат у глава.
Викаат не се радикални исламисти,а какви знамиња носат :tapp:
Жените не требало да ги ѓибаат,шо требаше со локум да ги канат во полициска станица?
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
Жените не требало да ги ѓибаат,шо требаше со локум да ги канат во полициска станица?
Ако некој во светов нема право да збори за однос према жени, тоа се муслиманите, посебно тие фундаменталистите. Така да тие што мрчат како нусињата биле апсени можат само да ми го попушат по еднаш и ништо повеќе.
 
I

Iblis

Гостин
Мапите на гугл се чуда.

5000m2 од семафори до семафори , од дрвото кај Судот до Мавровка (се таму кај што се гледаат луѓе)

Завршив со тебе и со бројките , патем не е ни толку важно

Така, само отсечи ги деловите кои се вишок, на север линиите на пешачкиот премин се гледаат, по нив не газат луѓе,на запад од сликата, на запад, едвај се гледаат крајевите на островчињата, на југ линијата е релативно добра, маркерот е јасен, на исток ,од сликата , маркер е она дрвцено кое соодветствува со работ од судот(западното ќоше од испакнатиот дел кој гледа кон север ).
Во зависност каде ќе ги поставиш точките од 1200 до 2500 квадрати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom