Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Сега на телевизија слушам изјави. Еден вика Јанкуловска е радикален христијанин:pos:
Ми се чини и Мендух Тачи го изјави тоа или се лажам?
Радикални христиајни.... или ја посочи Јанкуловска :pos:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
МАКЕДОНИЈА

Петок, 11 мај 2012

ВИДЕО: Протестот низ видео материјал од почеток до крај

Премногу глупи луѓе на m².... Ништо не ги спасува. И уште 1000 школи да се отворат во државава нема ништо да промени. Пак ќе си останат глупи.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
abre luge.... na kogo mu e bitna brojkata? na cepaci ko ovoj dardanecov?
fakt e deka imase protest sto znaci deka ima luge na koj im smeta istragata i pravniot sistem vo drzavava.Vo beliot svet za vakvi raboti zauski se jadat do beskraj samo kaj nas e vazna brojnosta na protestantite ....ej super ovoj pat pomalce bea im doaga pamet
..svasta!
dovolno sum vozrasen za da izvlecam pouka od minatoto ...otkako vidoa deka si ja ebaa propagandata resija da ja smirat topkata i cekaat na ishodot od nasiot protest za koj samo gospod znae koj e organizator ....ima li eden incident na nasiot protest ce bideme svedoci na nevidena mediumska propaganda koja ce ja izvrti realnata slika...nemam verba jas vo nikogo a najmalce vo sciptarite
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
5.206
Сега на телевизија слушам изјави. Еден вика Јанкуловска е радикален христијанин:pos:
Ако е тој што зборува на македонски за Алсат , мислам дека е ром или нешто друго ... што значи дека МВР успеа да ги припои сите муслимани кон албанците.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Тачи изјави да не се излегува на протести. Weird huh?
Оти јас мислам ја критикуваше партијата на ДУИ?
Не сум стопосто сигурен..
Оти мисламсе жалеше за тоа како биле влечени женските и ги терале да му варат кафе? :нинџ:
 
Член од
16 април 2012
Мислења
13
Поени од реакции
38
Колку ги генерализираш работите не си ни свесен. Хитлер бил сојузник со исламизмот, а не негов непријател. Исламистите и ден денеска го користат поздравот на Хитлер. Нацистите(кои и сами се левичари) и декларираната левица никогаш не го престанале сојузот со Исламистите.

Прогресивната десница во Европа е инфицирана со разни неонацистички структури, а со тоа и е доста оцрнета и немоќна да се справи со ситуацијата, но еве денеска имаме пример со напад на џамија во Антверпен, каде што Имамот им подлегнал на повредите. Очигледно е дека во немоќ ќе гледаме вакви акции низ Европа, кои ќе имаат за цел да се радикализира состојбата со поставување на јасна диференцијација меѓу различните култури. Очигледно е дека е тоа единствениот начин левицата конечно да го изгуби своето влијание.
Брат`чет ,жал ми е што морам пак да ти објаснувам и да пишувам пак за Хитлер, кога убаво напоменав зошто ги мразил толку евреите и сакав да наоправам паралела со денешнава инвазија на муслимани дека токму ради таква политика тој дојде на власт , евреите ја владееле европа а и со тоа Гернанија преку Трговија и Финансии додека Германците леб немале да јадат ,така и со муслиманиве сакаат да воспостават контрола и свои закони односно да направат држава во држава па после полека и целосна контрола а не за некаков сојоз со муслимани ( иако тој имаше и сојуз со Сталин па отиде до Москва), а тоа веќе нам ни се случува овде во МК само ама влада ккао и сите други претходно или е глупа или се прави глупа ,
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
764
Поени од реакции
300
Потполковник Метју Дули

"До сега сфативме дека нема умерен Ислам. Затоа време е САД јасно да ги нагласи своите намери Оваа варварска идеологија повеќе нема да биде толерирана. Исламот мора да се промени или ние ќе го олесниме неговото самоуништување, " порачал Дули, минатата година за време на едно предавање.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Ако е тој што зборува на македонски за Алсат , мислам дека е ром или нешто друго ... што значи дека МВР успеа да ги припои сите муслимани кон албанците.
Честитам. Ке си славите Ѓурѓовден заедно отсега натака.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ако е тој што зборува на македонски за Алсат , мислам дека е ром или нешто друго ... што значи дека МВР успеа да ги припои сите муслимани кон албанците.
Хип, хип, хуреј. Вау мислиш дека е ром или нешто друго, концизна информација, морам да ти верувам на збор за ова:rolleyes:Ти по име секој од протестантиве да не ги знаеш?Со зелениве ги навредуваш здраворазумните муслимани.
 
S

Shaman

Гостин
Де бе ти, секој трет пост ти е деца правење, колку деца имаш ти направено? Оди по жени, прај деца ако ти се прави. Ама како што гледам дека си по цел ден на форумов, тешко дека и тебе ти е дојдено до деца правење, а ако ги имаш, посвети време на нив, а не на коментари.
си имаат децата мајка :)

ја коа не сум на форум си цепам пивце со другачињата
http://poststuff5.entensity.net/050712/drink.php
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Брат`чет ,жал ми е што морам пак да ти објаснувам и да пишувам пак за Хитлер, кога убаво напоменав зошто ги мразил толку евреите и сакав да наоправам паралела со денешнава инвазија на муслимани дека токму ради таква политика тој дојде на власт , евреите ја владееле европа а и со тоа Гернанија преку Трговија и Финансии додека Германците леб немале да јадат ,така и со муслиманиве сакаат да воспостават контрола и свои закони односно да направат држава во држава па после полека и целосна контрола а не за некаков сојоз со муслимани ( иако тој имаше и сојуз со Сталин па отиде до Москва), а тоа веќе нам ни се случува овде во МК само ама влада ккао и сите други претходно или е глупа или се прави глупа ,

Паралелата помеѓу Евреите во Германија пред Втората Светска Војна и Албанците во Македонија ти е лудница...

:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom