Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
..
Иначе, како скоро дипломиран политолог - причините за овие протести не ми се јасни и сосема нелогични и не ги сфаќам сериозно, освен за покажување дека еве сме и можеме да ве плашиме дека викаме УЧК.
е јеби га, мењај и факултет и професија више сместа, не е ова за тебе:)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Не си баш многу бистра.

1. Да ги читаше моите претходни постови (малку се, немаше да се намачиш) ќе сфатеше дека јас сум против протести и наместо тоа преферирам порадикален пристап.
2. Подобро 10 лавови од 10,000 овци. Ние не се стремиме кон квантитет туку квалитет. Имаш приметено дека регистрациите се затворени?
3. Лани ние имаме направено против грција повеќе за 2 месеци од што сите вие имате направено за 2 декади.

Ај сеа врати се во кујна :pipi:
Ајдее, сега се јави и третата опција. Радикален пристап од 10 лавови-хакеришта кои ќе ги бутаат компјутерите на оние кои се против македонски компљутер и че го палат со бензин. Четвртата опција најверојатно ќе бидат душебрижниците кои ќе пропагираат во знак на примирје на Албанците, како еден симболичен пример за новородениот соживот, да им се испратат тиганици во форма на двоглав орел, заедно со тиганици во облик на сонцето од Вергина. Овие вторите Албанците нема да мораат да ги јадат. Можат и на кучето да ги фрлат.

10 квалитетни лавови со повредено его оти никој не ги ферма и оти немаат што да бутаат кога овие планинариве што излегоа за компљутер имаат слушнато во џамија, и тоа дека компљутер е ѓаолска работа. Им остана да рикаат разулавено по форуми каде успешно се спроведуваат акции и да си ја лечат суетата.

Туку ај да не серам јас, може мојот ќе го бутнете. А баш ми треба во моментов, ја чекам девојка ми на Скајп. Од женски род е. Сигурно сте прочитале на некој блог дека постои таков. Пред да го бутнете, нормално...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
е јеби га, мењај и факултет и професија више сместа, не е ова за тебе:)
Зашо бе? Се осеќам како генијалец покрај вакви безмозочни битија кои протестираат.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
ти даде ништо не знаеш Дарданија у г*з има вградено направа за мерење на простор, па „од око“ може да процени колку м2 е делот на сликата....
Тоа се вика Газоокогеометар ?
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Всушност и тие што твитале и тие што хакирале постигнале нешто, не којзнае што ама се ангажирале ... И иако работите кон истата цел, најдовте да се расправате и делите пак. Али ако, за 10 години коа ќе го тркалаат Милениумскиот Крст надоле по Водно ние ќе сме си криви
Скраја да е друже, не реков дека твитањето е лошо, баш напротив. Само пораката која се пренесува е лошо формулирана. А секој треба да прави се што може за да помогне. Ние можеме да хакираме, друг може да твита, трет може флаери да дели, четврт ќе искочи со пушка утре... - секоја постапка е добра.

А за крстот, биди сигурен во тоа. И не верувам ни дека 10 години ќе им треба, како тргнале да се котат, за многу пократко време земјава ќе стане етнички чист дел од албанија.
 
S

Shaman

Гостин
Абе место spreadthetruth, треба да се удри твитер и фејсбук кампања врз МВР, со наслов: ЏАНДАРСКИ ПИЧКЕТИНИ! Како само можат да дозволуваат да се крши не ми е јасно... Сакаш да протестираш? Бујрум, ама ако скршиш еден прозор и фрлиш еден камен треба да завршиш на интензивна, алооооо ова ли е културата и цивилизацијата со кои европа толку многу ни ги мрси мудата???
Gledam krkal nekoj kazna sea skoro pa da se nadovrze na bolkata i frustracijata
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Гледам дека протестантиве ја сватиле пораката и критиката дека немало Албански знамиња. Башка и Тачи им откажа љубов и сега се потрудиле, повеќе знамиња извадиле од под јастук. Интересно ми е што во Струга имало мал одзив(можеби грешам ама нека ме исправи некој). Дали тоа и брадите имаат две струи проМакедонска и проАлбанска.

Значи bottom line, Муслиманите кај нас се бајаги поделени и многу е тешко дека ќе се случи Арапска пролет кај нас. Можеме само да гледаме сценарија на борби за превласт сега за сега. Се надевам дека сум во право, дека тоа би ни обезбедило каква таква стабилност во државава уште некоја година. Таман да се спремиме. Добро е што ни ги отворија очите овие настани.
Па колку мислиш дека има Албанци во Струга?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Едно само имам да ви кажам.

Уште десет пати да цркне Слобо што со својата моронска политика и инает издејствува цивилизацискиот отпад да исплива на површина.

Говедо глупо...
 
S

Shaman

Гостин
Скраја да е друже, не реков дека твитањето е лошо, баш напротив. Само пораката која се пренесува е лошо формулирана. А секој треба да прави се што може за да помогне. Ние можеме да хакираме, друг може да твита, трет може флаери да дели, четврт ќе искочи со пушка утре... - секоја постапка е добра.

А за крстот, биди сигурен во тоа. И не верувам ни дека 10 години ќе им треба, како тргнале да се котат, за многу пократко време земјава ќе стане етнички чист дел од албанија.
Pa praj i ti deca be.
So places tuka za natalitet. Odi praj deca.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
1.082
Еве го лицемерниот Тачи :facepalm:

 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
Gledam krkal nekoj kazna sea skoro pa da se nadovrze na bolkata i frustracijata
Не бе немам кркано казна, само ме нервира што џандариве се со двојни стандарди, значи од управа до улични џандари.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
11.05.2012

ПРОТЕСТ НА МУСЛИМАНИ ВО СКОПЈЕ

Пo петочната молитва во Јаја пашината џамија започна протестот на повеќе илјади лица кои носеа албански и муслимански знамиња и транспаренти. "Муслиманите не се терористи", „Сопот 2“ „Раштански 2“, беа дел од паролите на...


Пo петочната молитва во Јаја пашината џамија започна протестот на повеќе илјади лица кои носеа албански и муслимански знамиња и транспаренти. "Муслиманите не се терористи", „Сопот 2“ „Раштански 2“, беа дел од паролите на овие лица, кои преку Бит пазар пристигнаа пред Судскиот комплекс, а потоа и пред зградата на Владата. Бројот на лица кои протестираа по пат се зголемуваше. Пред Владата се случија инциденти во кои беа искршени неколку прозорци, демолирана беше и автобуската постројка пред зградата, а полесно е повреден еден полицаец. Потоа протестот се префрли во општината Чаир и пред седиштетот на ДУИ кое се наоѓа во оваа општина. Таму дојде до нови тензии во кои дел од демонстрантите почнаа да фрлаат со камења, при што повреден беше снимател на нашата телевизија.
На самиот почеток од демонстрациите на новинарите им беше поделено соопштение во кое се вели дека искрено ја споделуваат болката со семејствата на убиените Македонци и бараат убијците да бидат изведени пред лицето на парвадата. Во соопштението се нагласува дека протестот е организиран „поради навредите на Владата врз муслиманите и газењето на достоинството на неправедно уапсените сестри“.

Извор- http://www.telma.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=6&item=16739
 
S

Shaman

Гостин
Не си баш многу бистра.

1. Да ги читаше моите претходни постови (малку се, немаше да се намачиш) ќе сфатеше дека јас сум против протести и наместо тоа преферирам порадикален пристап.
2. Подобро 10 лавови од 10,000 овци. Ние не се стремиме кон квантитет туку квалитет. Имаш приметено дека регистрациите се затворени?
3. Лани ние имаме направено против грција повеќе за 2 месеци од што сите вие имате направено за 2 декади.

Ај сеа врати се во кујна :pipi:
Ау ау ау
10 лавови леле леле
абеееееееее ц ц ц ц
Ало хакеру!!!!!
Биди малку покултурен.
оди хакни нешо за промена ајде олабај се.
оди кракувај го калкулаторот од виндоус ајде.
Ти со лупања по тататура си напраил поише
од некој шо буквално серел и мочал крв за македонија?
оди скри се под некое биро у темница.
типичен пример за его-мочко си.
леле две декади не му се рамни леле леле.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Само мала група на луѓе кои превземаат колку можат за да си го заштитат наследството.

Се смеам затоа што испраќате комична порака. Викате дека сте угнетувани, испраќате порака кон светот но тоа што не сте го сфатиле е дека сте угнетувани од сопствениот народ. Тие не се албанци туку македонци. Имаат македонска лична карта и македонско државјанство. Дали ми ја сфаќаш сега поентата? Аналогно на тоа, вие цмиздрите кај комшиите како дома некој послаб од вас ве тепа. Зарем не сфаќате дека со ова само демонстрирате колку сте кастрирани? За нив сите знаат дека се дива лига, затоа ги депортираат од сите држави, реклама за тоа не треба. Но исто така не треба да си го рекламирате кукавичлукот. Една банда морони ве малтретираат во сопствената земја и се што превземате е твитање? Па за смеење е бе девојко. Можда вие жените сте пацифисти и сакате да верувате дека преку тастатура ќе стекнете мир и љубов во светот, но реалноста е поинаква за жал. Прашај ги твоите за 2001 нека ти објаснат, па дојди да дискутираме со која алатка се стекнува мир.

Затворени се регистрациите за местото кое ти го спомна како мало и неважно во квантитет. А аплауз? Го добивме од целата држава и сите патриоти. Никогаш не очекувавме да издејствуваме нешто толку крупно како признавање на името, баш како што ти лично (па дури и заедно со сите на кајгана во банда) нема да го издејствуваш тоа. НО, кога на грција и беше најтешко ние ја подгреавме ситуацијата до сјаење. Кога информирањето преку медиуми им беше најпотребно, ние им го одземавме. Кога министерствата требаше да се координираат, ние ги осакативме. Во време на насилни протести ние им го прекинавме она што им беше неопходно. Ако погледнеш реално, тоа е и повеќе од доволно за да бидеме приметени.

А кога ситуацијата се смири и грците почнаа да удираат назад во одмазда по Македонски страници, ние не ги подвиткавме опашките. Ние застанавме во заштита на своето.

Значи гледаш, ние сепак имаме направено повеќе од било кој тука, и ќе продолжиме да го правиме тоа. А ти го знаеш ли називот на оној човек кој плука по своите бранители и патриоти? Називот е "предавник".
Е појма да се немало која е пораката и што всушност „меѓу редови“ значи ...
Тој што плаче овде си ти! Дали со твитање и пишување писма ти правиме тебе нешто лошо? Или плачеш зошто на „вас“ први не ви текна а? Јас навистина не разбирам зошто толку ти смета тоа што, еве на пример, Неса твита за радикалниот ислам во Македонија! За 2001 не ми зборувај, зошто знам како беше, едниот другар остана без нога (од тенковска нагазна мина) а другиот има психички и физички лузни од држење во заложништво 48 саати. Затоа лавче - патриотче, не туку се чукај во гради, чукни се во глава и размисли што понатаму...
А за Грција, свака част, сигурно сте биле многу #влијателни, штом јас не сум ни слушнала за вас, ни пак знаев дека постои е-магаре. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom