Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Значи само за тоа како овој случај го користеше СДС за да дојде на власт, треба Заев и најблиските соработници да бидат ставени на гилотина, а на сите тие што и покрај ова, и се друго што следеше после тоа, одкако дојдоа на власт, се уште ги поддржуваат, колку и да мислат дека имаат корист од тоа, колку и да се закрепостени селани, обесени на државна цицка... треба да им биде дадена шут карта, прво од институции, а после и да им се помогне да се мавнат од Македонија.

За такви интелегентни, способни, вредни луѓе, нема зима нити во нивната сакана ЕУ, нити па било каде во светот. Само Македонија ги кочи нив, дури и сега, кога и го променија името...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom