Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Скоро 1 ден помина....Алал нека им е ова ако го прикријат, кон тој пат одат...не даваат ништо информации....ц ц ц
Ништо освен Вести 24 , ниедна друга ебана мочана ТВ у оваа држава не известуа за ова ... МТВ дава некој оркестар , Сител цел ден само серии , Телма исто , Канал 5 сеа реклами врте , Алфа дава библиски филм ... мизерија. Сфаќам дека треба да држат информации пред официјално да се знае се , ама до волку да се игнорира ваков настан е срамота.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
podbro po tebe e da si sedime doma da cekame po spisok da ne kinat
vo USLOVI KOGA DRZAVATA E NESPOSOBNA STO MU OSTANUVA NA NARODOT SEM PRAVDA VO SVOI RACE !!!
isto bilo vo trusko isto e i sega
Ако мислиш дека државата е неспособна, тогаш грешиш кога сакаш да го разрешиш проблемот со војна. Ај кажи ми кој ќе излезе победник од сето тоа? Ќе има загуби и од двете страни. Јас гласав за држава во која можам слободно да живеам и да имам соживот со сите етнички заедници. Ако некој тоа не успеал да ми го овозможи тогаш нема што од мене да чека да се борам јас за тој пак да си седи во фотеља.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Е што де? Ај размисли кој е повеќе спремен за војна? Ние или Албанците? Кој располага со повеќе оружје? Позади чиј грб стои Америка? Важно ќе се чукаме во гради ...
Ако се Албанци, проблемот треба да се бара на друга страна а не да се разрешува со војна.
Ха ...гледам има уште такви кои веруваат во нечиј грб....не постои такво нешто грбот е заменет со џеб и тоа доволно длабок за да можеш да си купиш ливаѓе у големина на Косово на пример...за жал нашиот џеб е одамна скинат химен кој не се крпи а ни луди Амери не сакаат брдо камење и бронза у облик на споменици..
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Е што де? Ај размисли кој е повеќе спремен за војна? Ние или Албанците? Кој располага со повеќе оружје? Позади чиј грб стои Америка? Важно ќе се чукаме во гради ...
Ако се Албанци, проблемот треба да се бара на друга страна а не да се разрешува со војна.
Мислиш во фазон тие да ја средат правдата?Океј,ако тие ја имаат правдата-само ќе кажат ова било трагично,бидете со ладна глава,потоа ќе излезат на протест за да бараат нивно ослободување,кое и ќе го добијат.

Или пак само ќе изразат жалење оти ете,понекогаш се случува некој онака да застрела деца ко да е ова Бејрут а да не дозволи истрага за случајот(убиство на сведоци,ништење докази итн).
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.815
Поени од реакции
1.088
Е што де? Ај размисли кој е повеќе спремен за војна? Ние или Албанците? Кој располага со повеќе оружје? Позади чиј грб стои Америка? Важно ќе се чукаме во гради ...
Ако се Албанци, проблемот треба да се бара на друга страна а не да се разрешува со војна.
офф лелеее, на што личи коментарот!! да си чутиме и да се делиме уште од сега, и да останеме без држава..

женска глава:tapp:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
не ме вознемирувајте со вакви коментари не враќам
Е да, во право си. Подобро да повикуваш на одмазда и да им ја исполнуваш агендата на оние кон кои е насочена твојата омраза нели?
Тешко е да се мисли, знам...:unsure:
--- надополнето: 13 април 2012 во 20:37 ---
Prevedi go ova i na albanski.
Тоа важи за сите, и ако треба и на кинески ќе го преведам.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
imame i nie oruzje ne se sekiraj
spremni edinici vo sekoe vreme, volci, skorpioni leopardi, tenkovi okolu 30 t 72 , helikopteri 6 mi 24 hindi, oklopni transporteri okolu 300 oruzje imamae na pretek ali ovoj pat ako pocne da odime do kraj ednas da se resi rabotava !!!
Заборави да спомнеш министер за одбрана албанец,пола кадар во АРМ албанци.......скоро цела полиција на западот албанци........
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Сега дознавам дека мои другари всушност ги нашле телата,отишле по риба и тие,требало скоро во исто време со убиените момци да идат,ама им искрснало нешто и отишле покасно...ако отишле во исто време,уште мајки ќе плачеа по синовите...
Само не знам дали се познавале,ми кажа едниот од тие што ги нашле телата дека кога ги видел телата,само целиот се здрвил и не можел да зборува,ни А да каже не можел.Некако повикале полиција,дошле брзо и ги држеле во станица до скоро 4 сабајле на разговор.
Сеуште не може да се соземе од тоа што го видел...
Ааах Америко зошто ни ги прати оние створења во оваа златна држава...

zamislis i tie da bile sega ne daj boze megju masakriranite
ej drzavo do kaj stignavme !!!
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Тоа е прашањето за милион евра( животи ) .. ако се шипци лоше ќе биде , ногу лошо ..
Ако се шипци МВР воопшто нема да открие....барем јас така мислам
 
M

Mario Gómez

Гостин
Заборави да спомнеш министер за одбрана албанец,пола кадар во АРМ албанци.......скоро цела полиција на западот албанци........
Претседателот е командант на армијата, а тие "пола" ,"цела" се нереални..
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
А која е таа другата страна, и како се разрешува ова поинаку? Живо сум заинтересиран да слушнам?
Ако планираш да бидеш саркастичен на моите постови, уште сега ти велам дека ќе те игнорирам и „не те сакам повеќе“ :P
Проблемот треба да се побара во тие кои дозволиле ова да се случи. Кај тие што не си ја гледаат работата и кои дозволиле вооружени убици да шетат слободно. Ние колку и да се пукаме, нема да ги убиеме тие што го сториле убиството.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
kolku dobro znaes.
Po malce vas vi treba vojna...od tri strani ste so albanci. Kosovo Albanija i Zapadna Makedonija i plus Amerika se znae zad koj stoi:pos:
Albanija ne dojde da vi pomogne vo 2001 ta tuku toa bea Kosovarite koj vojuvaa so Makedonija .
Ako bilo navistina deka nemalo kosovari zosto nemase konflikt vo Kicevo,Struga,Debar,Gostivar ?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Za ova uste od sabajle se somnevav no nisto ne ke moze da gi vrati zivotite na mladite momcinja SAMO TREBA UBIJCITE DA SE FATAT I PRAVDATA DA BIDE ZADOVOLENA
За после да излезете на протести извикувајќи-ослободете ги оти се невини/тие се дел од амнестијата?

Не го сфаќај ова како навреда ама во доста случаи каде е јасно дека албанец сторил кривично дело албанците излегуваат со барање да се ослободи типот оти е невин иако доказите го покажуваат спротивното.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom