Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Леле остај чоече .............. како викаше тој стариот:
Хавуз че го правим во Скопје, хавуз, со бензин че го палим, со бензин ............ :eek:
Тој па другиот: шта, шта је ово д’ржав, све Аљбанце, Аљбанце, кој шта направи, Аљбанце, Аљбанце су криви ! :ROFLMAO:
Ако бе нека ми дојде сам, да видам да пали спомнав што, како
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Ова е веќе ОДЛИЧНО.
Кратко, јасно, покажано.. браво
Да се земат кадри од клипот што го постирав тука пред малку, има кадар како кршат цркви (во Косово се, но сепак!) околу 100-150 души, го кршат Крстот горе.. итн.
Супер е ! БРАВО



Треба да се додаде на сликата колку е стара црквата и како се вика.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Што пробуваш цело време да внесеш некои сензационални вести на дискриминација на темава?
Сигурно одново ќе ги инволвираш и Турците, како сме ги мразеле , иако никој не ги ни спомнува.
Ne be samo ve prasav dali znaete ili ne, i jas neznam dali e tocno ili ne, se nadevam deka ne e tocno..
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
ма да ти се помочам во таа партија што не ги штити македонските интереси!
албанските македонци можеби (партиите) може се караат на камери, ама за една иста кауза работат!
нашиве политичари за пари и мајката би си ја дале!
а да, најмногу македонци собрани можете да најдете само на митинг!
За митинзи 500 автобуси од цела мк гага сендвичи маички свирчиња.Раја народ
За протест за крвта Македонска нема никој.До народот е братче
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Dali e tocno deka eden e isceznat ili ubien od strana na policijata? Ako ova e tocno togas pretpostavuvam deka ke se radikalizira situacijata, samo zal mi e sto ako ima vojna vo Makedonija naj mnogu korist ke imaat Grcite i Bugarite.. A isto taka ke se unazadime ekonomski uste 100 godini..
секое зло за добро.........мора еднаш нашите политичари да го застапуваат својот народ,Република Македонија официјално се има откажано од своите сонародници во соседните земји

времето за промени истече одамна,СЕ што ќе се случува во иднина е закаснета реакција
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Slusaj be surat, ne vregaj gi site, kako prvo se uste nema dokazi koj se ubijcite, tuku osomniceni se, jas nikogo ne go podrzuvam dokolku se obdiat da ja destabiliziraat drzavata togas sum protiv site, a bidi siguren,deka dokolku ima vojna naj mnogu korist ke imaat grcite i bugarite, dajte ne pagajte na vakvi eftini stosevi zaradi geostrateskite interesi na Grcija..

Не пагам јас лично веќе на ничии штосови како овој шабанов што јаде лајна на тв како еден исчезнал! Пред се и над се е мојот народ и мојата држава после се останато!
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.477
Поени од реакции
22.085
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
A што се замараш дали е точно или не?
Abe taka me interesira!!! Covekot i Makedonec da bese pak ke se zainteresirav, ednostavno ne sakam lugeto da bidat zrtvi zaradi nacionalnite interesi na sosednite zemji..
Momentalno i Makedoncite i Albancite se iskoristeni od razuznavackite sluzbi na tugi zemji, osvestetese na vreme..
 
Член од
4 јули 2011
Мислења
52
Поени од реакции
50
За митинзи 500 автобуси од цела мк гага сендвичи маички свирчиња.Раја народ
За протест за крвта Македонска нема никој.До народот е братче
до народот е ... и ми се плаче за тоа! нај нај искрено! срце ми се кине колку не сме сплотени! абе како некаков експеримент да сме бе еј!
во НИЕДНА нормална држава ваков терор од малцинство нема да се трпи! никаде ! абе како бели мечки се заштитени во МК, зимаат плати, седат дома... си менуваат иминња на улици, школи како им текне..си ставаат споменици какви сакаат (џемо хаса во Гостивар) и никој ништо не им може!
Абе само се чудам ем ги прибравме од Косово, ДОМ им дадовме ем вака ни враќаат!!! му текна ли бе на некој на оние сиротите во Интернатот веќе 11 години што седат? што живот имаат они? од домовите си отидоа!
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
61
Кај деца убиваат од разонода како да се во ловечки парк Галичица па и не смееш да ги обвиниш! Сега гледате зашто се избегнуваше објавување на имињата на убијците. Со која стока ние живееме и го делиме ова парче земја. Срам да ни е што не излеговме 150 000 па да демонстириравме како нив денес што е сила.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Кажете ми кој од убиените, точно колку години има,, ве молам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom