Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
можам да кажам само браво за шпоновиве...каква масивност и сплотеност! кога последен пат вака македонците се собрале?
што не се собравме вака кога полицаецот си ја бранеше ќерката од шипцине во Гостивар? ОН САМ СЕ ПРЕДАДЕ!!

и што сега? ако се мулсимани...не се виновни а? мора кривицата кај друг да се бара? вонземјани беа тие што ги утепаа децата а? море племето да ви се сотре!
На митинзи коа се делеа пенкала , тефтери , зејтин и брашно ..:oops:
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Dali e tocno deka eden e isceznat ili ubien od strana na policijata? Ako ova e tocno togas pretpostavuvam deka ke se radikalizira situacijata, samo zal mi e sto ako ima vojna vo Makedonija naj mnogu korist ke imaat Grcite i Bugarite.. A isto taka ke se unazadime ekonomski uste 100 godini..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.365
Dali e tocno deka eden e isceznat ili ubien od strana na policijata? Ako ova e tocno togas pretpostavuvam deka ke se radikalizira situacijata, samo zal mi e sto ako ima vojna vo Makedonija naj mnogu korist ke imaat Grcite i Bugarite.. A isto taka ke se unazadime ekonomski uste 100 godini..
Ја го кријам во шахта :sneaky:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Bidi i ti kako Izrael jak i ubij gi...
Што е и ти ли ги подржуваш убијците. Муслимани сте, ве знае веќе цел свет што сте и какви сте. Секогаш сте провоцирале први, ама затоа секогаш сте го јаделе. На вас муслиманите не ви требаше ова, сега уште повеќе расте омразата према вас муслиманите, благодарение на тие кукавиците со бради што убија деца. Убаво им викаше тој човекот, што ви требаше ова, ама оној со турското знаме го тргаше да не им го каже правото лице на вашата религија.
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
107
Протестиве и грозоморните убиства не се подржани само од планинците како што повеќето претставија туку и од нивните интелектуалци!Вработените во Гинекологија Чаир од македонска националност кога прашале зашто се одржуваат протестите добиле многу груб и заканувачки одговор од директорот на Гинекологија кој е Албанец дека нив тоа не треба да ги интересира и дека протестите се одржуваат бидејќи македонската полиција се изживува со албанците!Албанките кои се вработени таму прераскажуваат како ги бркале Србите од Косово,палеле се што не било во скалд со прописите на исламот и се населувале во куќи кои изгледале како палати!Сопругата на еден од осомничените за убиство е вработена во истата болница па сите албанци ја жалат,покажувајќи грубост и закани кон вработените од македонска националност.



And so it begins!
 
B

Bonux

Гостин
Морам да признаам дека овие две ги обожавам, овие две не нарекоа угнетувачи во 2001!
мислиш дека се смениле до сега...исти dick се,а можда и бетер btw- "Ako imaš Ameriku za prijatelja - neprijatelji ti ne trebaju" (народна мудрост):sneaky:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Dali e tocno deka eden e isceznat ili ubien od strana na policijata? Ako ova e tocno togas pretpostavuvam deka ke se radikalizira situacijata, samo zal mi e sto ako ima vojna vo Makedonija naj mnogu korist ke imaat Grcite i Bugarite.. A isto taka ke se unazadime ekonomski uste 100 godini..
Ти едвај чекаш
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
можам да кажам само браво за шпоновиве...каква масивност и сплотеност! кога последен пат вака македонците се собрале?
што не се собравме вака кога полицаецот си ја бранеше ќерката од шипцине во Гостивар? ОН САМ СЕ ПРЕДАДЕ!!

и што сега? ако се мулсимани...не се виновни а? мора кривицата кај друг да се бара? вонземјани беа тие што ги утепаа децата а? море племето да ви се сотре!
Сакав и јас ова да го напишам ама ај да не бидам нападнат.
Братче тука ги боли .... што ке им кажат од партија ние кога бевме на протест имало закани од партии кој ке излезе ке биде санкциониран!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.365
Што пробуваш цело време да внесеш некои сензационални вести на дискриминација на темава?
Сигурно одново ќе ги инволвираш и Турците, како сме ги мразеле , иако никој не ги ни спомнува.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
"Че го паљим Скопје со бензин, че го биде хаус":pos::pos::pos: О бе старо копиле ти ќе палиш, требаше на ЕБР да им се заблагодарите што ве спасија на Велигден, дојди запали ми нешто има главата да ти ја сечам со тап нож.
Немој после да биде операција "Климатизирани Автобуси" Арачиново втор дел.

Леле остај чоече .............. како викаше тој стариот:
Хавуз че го правим во Скопје, хавуз, со бензин че го палим, со бензин ............ :eek:
Тој па другиот: шта, шта је ово д’ржав, све Аљбанце, Аљбанце, кој шта направи, Аљбанце, Аљбанце су криви ! :ROFLMAO:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Dali e tocno deka eden e isceznat ili ubien od strana na policijata? Ako ova e tocno togas pretpostavuvam deka ke se radikalizira situacijata, samo zal mi e sto ako ima vojna vo Makedonija naj mnogu korist ke imaat Grcite i Bugarite.. A isto taka ke se unazadime ekonomski uste 100 godini..
не затоа што сигурно во тајфата имало и министри и заменици и вработени во амбасади и тако даље, па им ги извадиле лисиците.
Мислам стварно веруваш дека исчезнал некој или колку у муабет да се најдеш?
Кој да го приведе?
Убиен??? Од кого? од своите може пошо мајките нивни, мамата нивна со пиштоли под перница спијат!
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
371
Поени од реакции
408
Во овој момент немаме АПСОЛУТНО никаква причина да правиме непријатели од Бугарите.

Не ми се верува дека понекогаш можеме да бидеме бескрајно глупави...

Да да тие се наши најдобри пријатели . .не ни мислат ништо лошо . . пу да ни е. се татарско .I.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Што е и ти ли ги подржуваш убијците. Муслимани сте, ве знае веќе цел свет што сте и какви сте. Секогаш сте провоцирале први, ама затоа секогаш сте го јаделе. На вас муслиманите не ви требаше ова, сега уште повеќе расте омразата према вас муслиманите, благодарение на тие кукавиците со бради што убија деца. Убаво им викаше тој човекот, што ви требаше ова, ама оној со турското знаме го тргаше да не им го каже правото лице на вашата религија.
Slusaj be surat, ne vregaj gi site, kako prvo se uste nema dokazi koj se ubijcite, tuku osomniceni se, jas nikogo ne go podrzuvam dokolku se obdiat da ja destabiliziraat drzavata togas sum protiv site, a bidi siguren,deka dokolku ima vojna naj mnogu korist ke imaat grcite i bugarite, dajte ne pagajte na vakvi eftini stosevi zaradi geostrateskite interesi na Grcija..
 
Член од
4 јули 2011
Мислења
52
Поени од реакции
50
Сакав и јас ова да го напишам ама ај да не бидам нападнат.
Братче тука ги боли .... што ке им кажат од партија ние кога бевме на протест имало закани од партии кој ке излезе ке биде санкциониран!
ма да ти се помочам во таа партија што не ги штити македонските интереси!
албанските македонци можеби (партиите) може се караат на камери, ама за една иста кауза работат!
нашиве политичари за пари и мајката би си ја дале!
а да, најмногу македонци собрани можете да најдете само на митинг!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom