Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.278
Поени од реакции
18.828
Далеку од Милошевиќ е, со таков касапин ретко кој може да се споредува. Ама што е лажго, лажго е, и гајле си нема.
Овој е многу пред Милошевиќ, дури човек и да се размисли дали треба да го менува. Овој ве касапел и сте знаеле како да се браните, овој ве гушка, ве бацува, а у меѓувреме ве расселува баш како Милошевиќ да е на власт, така ја напуштате Македонија, второ еве гледате и сами што крв пуштивте во негово време, за на крај без осет си се смее додека загинале 45 млади луѓе, као да оди на коктел забава.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.457
Поени од реакции
28.691

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.457
Поени од реакции
28.691
Не е за арно ниту за убавината ниту за здравјето ваквата омраза, а за тебе особено за здравјето.
Moeto zdravje e vo odlicna sostojba, bidejki sum poizlozena na humor i satira i ironija koi mi go prodolzuvaat.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.723
Поени од реакции
26.264
Еве и официјално:


„Во договорот кој го потпишаа лидерот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши, стои дека ќе има меѓународен мониторинг на неколку случаи како „Диво Насеље“, „Монструм“, „Алфа“ и „Малиот Алмир“.“

 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.659
Поени од реакции
21.601
Не знам како не си здосадија сами на себе со бедниве националистички барања. Додуша Енис и Љуљзим не ги интересира водовод, воздух, писмен доктор, безбеден транспорт; нив ги интересира да го заебат каурот, тоа што живеат во Чернобил... уствари не се ни свесни дека живеат во најзагадениот град во Европа, се додека има албанско знаме на плоштад се е во ред.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.723
Поени од реакции
26.264
Не знам како не си здосадија сами на себе со бедниве националистички барања. Додуша Енис и Љуљзим не ги интересира водовод, воздух, писмен доктор, безбеден транспорт; нив ги интересира да го заебат каурот, тоа што живеат во Чернобил... уствари не се ни свесни дека живеат во најзагадениот град во Европа, се додека има албанско знаме на плоштад се е во ред.
Во случајов не е проблем национализмот. Барањава немаат врска со национализам, туку силување на правна држава. На ниедна нација не и е од корист да крие брутални убијци, тоа е малоумие. Национализам не е оправдување на тероризам и егзекуција на деца, тоа се најтешки видови криминал.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.043
Поени од реакции
10.742
Во случајов не е проблем национализмот. Барањава немаат врска со национализам, туку силување на правна држава. На ниедна нација не и е од корист да крие брутални убијци, тоа е малоумие. Национализам не е оправдување на тероризам и егзекуција на деца, тоа се најтешки видови криминал.
Проблем е, најмногу паѓаат на национализам и овие тоа ке во искористат за политички поени да си кренат рњјтинг јер послем толку јадење гомна за дуи они на крај коалицираат со нив и сеа мора некако овците да ги залажат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.723
Поени од реакции
26.264
Проблем е, најмногу паѓаат на национализам и овие тоа ке во искористат за политички поени да си кренат рњјтинг јер послем толку јадење гомна за дуи они на крај коалицираат со нив и сеа мора некако овците да ги залажат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако поентираат на народот со бранење на убијци и со подршка на терористичка група, тогаш народот е во некој чуден мајндсет.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.043
Поени од реакции
10.742
Ако поентираат на народот со бранење на убијци и со подршка на терористичка група, тогаш народот е во некој чуден мајндсет.
као нешто ново да е ова, па дуи со години вака опстојува на власт


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.313
Поени од реакции
36.802
Поминаа 10 години од масакрот кај Смилковско езеро, децата убиени, убијците на слобода, родителите излажани.

И после 10 години, никогаш не смееме да заборавиме дека беа убиени на еден од најголемите Православни празници, со цел ширење на тероризам против еден народ и вера.

Никогаш не смееме да заборавиме, ден после апсење на убијците, кој искочи да протеситра за нивно ослободување. Од кое малцинство искочија да бранат убијци и да одат против Македонците. Да не заборавиме дека и до ден денес, не признаваат за злосторот што го направија, а малцинството што ги бранеше никогаш не ги осуди јавно, ниту кажа лош збор за нив, напротив ги подржуваат и до ден денешен.

Никогаш не смееме да заборавиме, кој вадеше снимки и кој ги лажеше нивните родители дека ќе им ја каже вистината, кој ги лажеше дека ги имал вистинските снимки и причината поради која останаа без нивните деца, за одкако дојде на власт, ги ослободи убијците и сите се разбегаа.

Никогаш не смееме да заборавиме дека на племето што сме му помогнале, и сме му дале леб во нашата држава, постојано ни враќа со убиени наши деца, со војни, со грабежи и уништување на она за кое умирале Македонци.

Нека почиваат во мир, и вечна им слава.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.385
Поени од реакции
46.816
10 години од грозоморната акција на српско-руските служби. Среќа што нашите косовски партнери мудро ја осетија местенката и не дозволија двајца од убијците да лежат за дело кое не го имаа сторено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom