Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
14 август 2006
Мислења
41.322
Поени од реакции
72.366
lol, ne zaebavaj... se znae zosto bese priznato kosovo i koj toa go turkashe, ednostavno KOJ SAKA NEKA E NA VLAST toa ke pominese ili ke bankrotiravme u sekund... kaleto jasno ni kaza i nas i na crna gora deka nema eden kredit da vidime ako ne gi priznaeme indijancite.

koj nasi ekipi gostuvale tamu? vardar? rabotnicki? makedonija gp? belasica? pobeda? daj kazi edna ekipa sto gostuvala? reprezentaciite sto izigraa prijatelski (rakometari, kosarkari) uglavno gi vodea luge na sdsm antic i muketov. se si e toa biznis, garant zele pari...

konkretno za slucajot ne se pravi lud, znaes i sam deka go baraa gjubreto nazad a kosovarite ne go davaa. sdsm ne samo sto ne gi bara nego i gi pusti da se branat od sloboda pa eden kidna. ZA TOA ZBOREVME.

ps. sakale nie ili ne kosovo si e odvoeno od srbija i e realnost. da ne treba ko amerive da glumime deka krim e ukrainski?
смешно

СДСМ им пушат на Косоварите, али Груевски не. Тоа неговото не било пушење него признавање на реалноста.
Автоматски споено мислење:

Македонските медиуми на денешниов ден, се понашаат како правдата да е задоволена.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.052
Поени од реакции
15.805
lol, ne zaebavaj... se znae zosto bese priznato kosovo i koj toa go turkashe, ednostavno KOJ SAKA NEKA E NA VLAST toa ke pominese ili ke bankrotiravme u sekund... kaleto jasno ni kaza i nas i na crna gora deka nema eden kredit da vidime ako ne gi priznaeme indijancite.

koj nasi ekipi gostuvale tamu? vardar? rabotnicki? makedonija gp? belasica? pobeda? daj kazi edna ekipa sto gostuvala? reprezentaciite sto izigraa prijatelski (rakometari, kosarkari) uglavno gi vodea luge na sdsm antic i muketov. se si e toa biznis, garant zele pari...

konkretno za slucajot ne se pravi lud, znaes i sam deka go baraa gjubreto nazad a kosovarite ne go davaa. sdsm ne samo sto ne gi bara nego i gi pusti da se branat od sloboda pa eden kidna. ZA TOA ZBOREVME.

ps. sakale nie ili ne kosovo si e odvoeno od srbija i e realnost. da ne treba ko amerive da glumime deka krim e ukrainski?
Врска нема муабетов со признавање на косово и ова со убијциве. И двете влади, официјално ги бараат убијците од косово. И двете влади не постигнаа ништо. Зашто идеално за нив е да ги добијат за тацна без ништо да ги кошта.
Е сеа ја сум убеден дека ако сакале да ги довлечкаат по секоја цена, и двете влади имаа моќ да го напраат тоа. Само ова не им е вредна тема за правење отстапки или за ескалирање. Нашите партии, двете, наоѓале заеднчички јазик за сите теми до сеа ако има интерес. Реалноста е дека за ова нема интерес кај нас.

А кој е тој што киднал?
Автоматски споено мислење:

Да не ме сватиш погрешно, сдс имаше далеку полоша улога во случајот, ги изиграа и лажеа родителите на децата. Ама во поглед испорачување на правдата и едните и други не направија ништо.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
10.710
Поени од реакции
18.973
Врска нема муабетов со признавање на косово и ова со убијциве. И двете влади, официјално ги бараат убијците од косово. И двете влади не постигнаа ништо. Зашто идеално за нив е да ги добијат за тацна без ништо да ги кошта.
Е сеа ја сум убеден дека ако сакале да ги довлечкаат по секоја цена, и двете влади имаа моќ да го напраат тоа. Само ова не им е вредна тема за правење отстапки или за ескалирање. Нашите партии, двете, наоѓале заеднчички јазик за сите теми до сеа ако има интерес. Реалноста е дека за ова нема интерес кај нас.

А кој е тој што киднал?
Автоматски споено мислење:

Да не ме сватиш погрешно, сдс имаше далеку полоша улога во случајот, ги изиграа и лажеа родителите на децата. Ама во поглед испорачување на правдата и едните и други не направија ништо.

lol kako be ne napravija? vmro gi osudi. eden nikogas ne bese faten toest na kosovo izbega. odkako sdsm gi pusti da se branat na sloboda uste eden kidna.

toa deka vladite mozele da gi dobijat od kosovo daj kazi kako? sto i da prezemat kaleto gi stiti. nemozes da ne gi priznaes ili da im zatvoris granica odma od kaleto ti vikaat deka takvi postapki se protiv nato i bezbednosta na regionot...
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.004
Поени од реакции
946
lol, ne zaebavaj... se znae zosto bese priznato kosovo i koj toa go turkashe, ednostavno KOJ SAKA NEKA E NA VLAST toa ke pominese ili ke bankrotiravme u sekund... kaleto jasno ni kaza i nas i na crna gora deka nema eden kredit da vidime ako ne gi priznaeme indijancite.

koj nasi ekipi gostuvale tamu? vardar? rabotnicki? makedonija gp? belasica? pobeda? daj kazi edna ekipa sto gostuvala? reprezentaciite sto izigraa prijatelski (rakometari, kosarkari) uglavno gi vodea luge na sdsm antic i muketov. se si e toa biznis, garant zele pari...

konkretno za slucajot ne se pravi lud, znaes i sam deka go baraa gjubreto nazad a kosovarite ne go davaa. sdsm ne samo sto ne gi bara nego i gi pusti da se branat od sloboda pa eden kidna. ZA TOA ZBOREVME.

ps. sakale nie ili ne kosovo si e odvoeno od srbija i e realnost. da ne treba ko amerive da glumime deka krim e ukrainski?
Види, не дека во глобала не се согласувам на тврдењето дека било која влада да беше , ВМРО или СДСМ, ќе мораше да следи некои совети што ни идеа од нашите западни “партнери” и ќе мораше да го признае Косово.

Ама ако е веќе така, дај да ги апсолвираме од вина и СДСМ за предавството со Преспанскиот договор? По истиот принцип.
Се беше нели за да се влезе во НАТО? На кој му се брзаше да не внесе таму? Мислиш дека немаше и тука да има тегнење за уши ако не ги послушавме нашите западни “партнери” ?
Немаше да не банкротираат за еден ден ?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
10.710
Поени од реакции
18.973
Види, не дека во глобала не се согласувам на тврдењето дека било која влада да беше , ВМРО или СДСМ, ќе мораше да следи некои совети што ни идеа од нашите западни “партнери” и ќе мораше да го признае Косово.

Ама ако е веќе така, дај да ги апсолвираме од вина и СДСМ за предавството со Преспанскиот договор? По истиот принцип.
Се беше нели за да се влезе во НАТО? На кој му се брзаше да не внесе таму? Мислиш дека немаше и тука да има тегнење за уши ако не ги послушавме нашите западни “партнери” ?
Немаше да не банкротираат за еден ден ?
jas nemam nisto protiv priznavanjeto na kosovo. toa e realnost sakale nie ili ne. 20 god ne e u sklop na srbija. seedno dali vmro ili sdsm toa treba da se priznae. toa na kraj krajeva e nadvoresen problem, ne ne zasega tolku.

prespanskoto predavstvo e sosema druga rabota. prvo jas ne sum za vlez vo nato. bev vo 90tite... od togas svetot se smeni, trebase da ima referendum za toa taka? vtoro, status kvo na toa prasanje bar u toj moment nemase da rezultira vo bankrot. grujo veke imase pozajmici i zdelki so kina plus flertuvaa i so rusite. zatoa i kurton revolucijata...
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.004
Поени од реакции
946
jas nemam nisto protiv priznavanjeto na kosovo. toa e realnost sakale nie ili ne. 20 god ne e u sklop na srbija. seedno dali vmro ili sdsm toa treba da se priznae. toa na kraj krajeva e nadvoresen problem, ne ne zasega tolku.

prespanskoto predavstvo e sosema druga rabota. prvo jas ne sum za vlez vo nato. bev vo 90tite... od togas svetot se smeni, trebase da ima referendum za toa taka? vtoro, status kvo na toa prasanje bar u toj moment nemase da rezultira vo bankrot. grujo veke imase pozajmici i zdelki so kina plus flertuvaa i so rusite. zatoa i kurton revolucijata...

A бе види, ја воопшто не се оглаувам со Преспанскиот договор, ама некако многу паушално и субјективно навлегуваме во оправдување или обвинување за тоа кој од партиите прави национално предабство а кој е приморан на нешто. Сега за сега, Преспанскиот договор за мене е врв на нашата неспособнот и сервилност, ама тоа не ми дава право да ги оправдувам анационалните постапки на претходната влада. Еве на пример, по некои мои субјективни согледувања, мислам дека на нашите западни "промотори" многу повеќе ќе им бодеше во очи ние да не прифатиме некаков "договор" со Грција ,се со цел да не стават на сила во НАТО и да си ги заокружат своите интереси во регинот , отколку признавањето на Косово?

Се надевам дека ќе ми ја разбереш поентата дека се сите исти ГОМНА. Се е да се стигне до власт и да се остане што е можно подолго таму. Едните може на моменти помалце смрдат од другите , но сепак се ГОМНА.
 
Член од
8 април 2022
Мислења
177
Поени од реакции
269
Се сеќавам на некоја дешафка кога косово ни удри ембарго не памтам за што точно. Влада на Груевски беше, па следуваше блокада тотална од македонски шпедитери на граница со косово, квичеа како на лекар не можеле да одат моќните косовари. Сега кога се други времиња и реално политички сме помоќни од едно косово, иако спијат под јајцата на америка, само треба да им ги поткренеме и да удриме јак шамар да се знае за што е и како е.
Еве најдов
За сериозна држава каква што претендираме да бидеме мора да се лепат економски, дипломатски каквиидакур постојат шамари, независно дали Таче или Мице е премиер, копилиња за грозоморен терористички чин мора да бидат во наш затвор и пожелно коските да им останат таму. Може и на некое кутре гладно да се фрлат, не мора да ги чуваат.
 
Последно уредено:

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.214
Поени од реакции
33.769
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.672
Поени од реакции
2.414
Потврдени доживотните затвори за убијците од „Монструм“

И сега уште колку судења треба? Уште колку пати треба да се одложува и повторува судењево за да се премижува пред ваков садистичко монструозно петкратно убиство?
Додека не им се досуди смртна казна.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.932
Поени од реакции
30.411
Потврдени доживотните затвори за убијците од „Монструм“

И сега уште колку судења треба? Уште колку пати треба да се одложува и повторува судењево за да се премижува пред ваков садистичко монструозно петкратно убиство?
...додека ЗЗ не се доискаже тоа што ветил пред избори дека ќе ,,ја осветли " ова грозоморна егзекуција на невини деца!

 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.214
Поени од реакции
33.769
Додека не им се досуди смртна казна.
Поголема е веројатноста јас да стапнам на Марс отколку убијциве да добијат смртна казна.
Поголема е веројатноста да ги обвинат и убиените за создавање на верска нетреливост, отколку инцесоидниве гнаси да добијат смртна казна.
Единствено се надевам дека еден ден кофата ќе заврши работа и дека како во тетовирање ќе се погоди некој како Љубо мањакот и има да ги реди од сабајле до вечер правејќи им го животот пеколен.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.672
Поени од реакции
2.414
Поголема е веројатноста јас да стапнам на Марс отколку убијциве да добијат смртна казна.
Поголема е веројатноста да ги обвинат и убиените за создавање на верска нетреливост, отколку инцесоидниве гнаси да добијат смртна казна.
Единствено се надевам дека еден ден кофата ќе заврши работа и дека како во тетовирање ќе се погоди некој како Љубо мањакот и има да ги реди од сабајле до вечер правејќи им го животот пеколен.
Логично, само преблаг третман добиваат, а луѓето се терористи и државни непријатели. Баш вчера блокирано на Државна, ги носеле обвинетите зуби да прават на стоматологија...
Prvo za da ima smrtna kazna, toa treba da bide kako clen vo ustav.
Фигуративно е, логично дека законски е невозможно.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.295
Поени од реакции
26.854
Од вкупно петмина осудени,двајца избегаа на Косово а еден е ослободен од обвинение.За тие 2ца што се у робија ли станува збор? Каков Монструм,какво обвинение,мочам им се на цело племе Заеви да им се намочам
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.322
Поени од реакции
72.366
Од вкупно петмина осудени,двајца избегаа на Косово а еден е ослободен од обвинение.За тие 2ца што се у робија ли станува збор? Каков Монструм,какво обвинение,мочам им се на цело племе Заеви да им се намочам
Океј, со забелешка дека Груевски и Заев потпуно исто направија за да извршат притисок врз Косово да ни ги изручи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom