Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Да не е некој бос оркава шо витка? Тие околу него како обезбедување ми личат. Да не ја запалат постојкава па да никни зграда, не сум експерт од "Криминалци во МК" нека се произнесат.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.699
Да не е некој бос оркава шо витка? Тие околу него како обезбедување ми личат. Да не ја запалат постојкава па да никни зграда, не сум експерт од "Криминалци во МК" нека се произнесат.
Мене повеќе ми личи на некој кој мислел дека автобус ќе помине во скоро време, *гори* наоколу он си свитка цигара како ништо да не се случува.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848
Да не е некој бос оркава шо витка? Тие околу него како обезбедување ми личат. Да не ја запалат постојкава па да никни зграда, не сум експерт од "Криминалци во МК" нека се произнесат.
Nabljudach iz Bele Kacige :icon_lol:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.832
... све се сложувам од напишаното, но другата страна никој нема муда да каже зошто се протестира, кој тоа им кажа дека се невини, дека ќе има ново судење, сите ги гледаме последиците, а некако причината не ја гледаме, а ни едните ни другите не ја кажуваат, тешко на родителите на тие убиени деца и на рибарот, што им било ветено дека со фамозните „бомби“ ќе се обелодени нечовечкиот настан и ќе се открие вистината, за ваква изјава некој треба да одговара и за едната страна која протестира и за другата страна која има чемер во душата!

нема да кажам кој, зошто и јас немам муда, ама времето ќе каже!


или времето веќе кажа!
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.699
Заев нема никаква одлучувачка улога во таа коалиција, Пресудите се дозволени ради мир у куќа, а не ради желба на Албанците. Ниту Заев има моќ да ослободи некој Албанец, ниту ништо.

Заев е само сервилно говедо, кое ја спроведува политиката на Али Ахмети и останатите измеќари на ИСИС и на Калето или поточно окупационата управа. Обичен пупет, бескичмењак. Никој и ништо.
Како може да е измеќар на ИСИС и на Калето во исто време? Или на Ахмети?
Цело време му сере во глава, Ахмети е обичен пупет, безгласна буква за све што се случува поважно во државава. Он одлучува само како да се дели делот е колачот кој му го дава владечката партија. НУЛА ЛИДЕР, нула партија.
Не му беше доволен Али, Заев си купи уште еден во кој сереше уште повеќе, Мухамед Зеќири, толку го натера да јаде и гомна и да лаже што сега нема лице да излегува на јавност како да има зомби апокалипса, го нема никаде.
И нема да затвори ниту еден од ДУИ, ќе го употребат тоа за да ги шантажираат и да ги имаат под контрола уште повеќе, нема да е доволно серење во глава, ќе им серат во уста ако успеат да направат воопшто влада следното гласање, а уверен сум дека ќе направат.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Според снимкиве, 5-10.000 луѓе...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592

Еве ако некого го интересира што се случувало. Воглавно фрлање камења, типично шкиптарски. Кај ќе им оди душата на овие гнаси вахабистички.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.696

Еве ако некого го интересира што се случувало. Воглавно фрлање камења, типично шкиптарски. Кај ќе им оди душата на овие гнаси вахабистички.
На 21:23 класичен зубљарски шпонски инцест на 7 годишна возраст, фатен како фрла камења. Идни министри.
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
293
Поени од реакции
415
Не сакав да коментирам но читам коментари кои се многу наивни.
Сигурно дека денес не се протестираше за правда,сите кои живееме во државава знаеме дека никогаш не се работело за правда или некакви нарушени права.
Едноставно се работи за непризнавање на системот не само правен туку општо било кој авотритет институција во државата е секојдневно ставен на тест и тоа не е од денес така е одамна.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Nemam komentar, ednostavno kako homo sapiens mi e nesfatlivo da se protestira protiv osuda na svirepo ubistvo so eden ton dokazi.
Автоматски споено мислење:

Сите македонци кои ги знам лично ми имаат викано дека смилковско е монтиран случај, еден од нив адвокат.
Treba da prestanes da se druzis so odrodeni severdzanchinja. I da go prosiris krugot so neistomislenici. @Sussaro sto pati te vika ti samo mu begas ti e strav :D

Toa sho e advokat nema nikakva tezina na vistinata. Uste pa ako taka razmislyva, poarno kazi go so ime da go izbegavaat lygevo da ne gi zaebe na sud pa da im propadnat parite.

Kolku sakas mrazi ne, na forumov ovde iskreno lugeto razgovaraat bez strav od nekoj da im go zdrobi cherepot ko na sazdo ili da im svirne kurshum ko na decata od smilkovsko.
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Сите македонци кои ги знам лично ми имаат викано дека смилковско е монтиран случај
Да ти кажам што не е монтирано:
Учителката на син ми е една од мајките што ѝ го убија синот тоа утро. Се зави во црно жената, месец дена ја оставија да не доаѓа на работа, да си го оплакува детето.

Од тој ден, научив и јас нешто гледајќи ја жената што свена од тага: научив дека животот е краток и несигурен, научив дека не-дај-боже детето може да го изгубам и кога ќе оди на риба со другарите, научив дека треба да го искористам секој слободен момент да се дружам и да си шетам со него, затоа што на овој свет ништо сигурно нема. :(
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.699
Nemam komentar, ednostavno kako homo sapiens mi e nesfatlivo da se protestira protiv osuda na svirepo ubistvo so eden ton dokazi.
Автоматски споено мислење:


Treba da prestanes da se druzis so odrodeni severdzanchinja. I da go prosiris krugot so neistomislenici. @Sussaro sto pati te vika ti samo mu begas ti e strav :D

Toa sho e advokat nema nikakva tezina na vistinata. Uste pa ako taka razmislyva, poarno kazi go so ime da go izbegavaat lygevo da ne gi zaebe na sud pa da im propadnat parite.

Kolku sakas mrazi ne, na forumov ovde iskreno lugeto razgovaraat bez strav od nekoj da im go zdrobi cherepot ko na sazdo ili da im svirne kurshum ko na decata od smilkovsko.
Darling јас никого не мразам, сто пати кажав, камоли цела нација или цел форум, не мразам ништо, всушност не знам што е тоа чувство. А сум имал причини да мразам и македонци и албанци, во тие моменти можеби сум се нервирал, ама после некое време кога ќе се смирам едноставно сите ги разбирам, некој бил малтретиран како дете, некој психички е болен, некој имал температура цела ноќ и you name it.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Darling јас никого не мразам, сто пати кажав, камоли цела нација или цел форум, не мразам ништо, всушност не знам што е тоа чувство. А сум имал причини да мразам и македонци и албанци, во тие моменти можеби сум се нервирал, ама после некое време кога ќе се смирам едноставно сите ги разбирам, некој бил малтретиран како дете, некој психички е болен, некој имал температура цела ноќ и you name it.
Барем од принцип ќе мораше да дадат одредени докази или причина зошто протестираат, вака само ги дигаат етничките тензии и не е прв пат ова да го прават. Знаеш како другата страна гледа на овие протести?

Лично никогаш нема да гласам за албанска партија само затоа што нема еден лидер на една партија кој зборува за граѓаните на Македонија, туку зборува само за Албанците! Така не се привлекуваат гласачи, а би им требале на одредени локални избори.
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Случајот е многу комплициран и чуствителен, затоа има многу страни кои сакаат да придобијат преку овој случај.
Низ изборни кампањи се спомнуваа многу работи, се палеше масата, а доказите никој не ги обелодени.

Добро ете се повтори целата постапка, но за да се замолчат политичките партии мислам дека требаше да има некоја комисија од ЕУ за верифицирање на доказите и целата постапка, па тогаш мислам ќе немаше политичка партија која ќе се обидеше да ќари од случајов.

Судството кај нас знаеме дека е корумпирано, но за конкретниов случај мислам дека со повторенава постапка многу подетално се разгледале работите и доказите се тие кои што се.

Денешниов протест ми беше многу сомнителен, како прво кои беа маскираните кои започнаа со насилство!?
Вахабистичката структура е се појака, последно се регистрираа како верска заедница со печат од македонка судијка!
Освен надворешните влијанија за жал има и внатрешни струи кои ги подржуваат.
На овие структури воопшто не им е важно дали се виновни или невини осудените, тие гледаат прилика да придобијат што повеќе следбеници во име на "џихадот".

Уште па еден од осудените рекол дека обвинителството има рок од 10 дена да одат кај него да им даде докази за нарачателите на убиството!
Па пичка му материна ако си невин што кур досега не си ги предал тие докази па да се спасиш од затвор!
Толку глуп испадна со таа изјава, што си ја запечати одлуката на судот.

За жал уште долго ќе се користи случајов за политички поени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom