Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
12 јули 2018
Мислења
1.489
Поени од реакции
4.718
Свои на своите удрија. Двајца од обесправените останаа и се расправаат на шиптарск.и со полицијата.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Јас останав во џамија, ми ги окрадоа чевлите и сега ги барам.
Некој славомачедоњас ти ги украл, сликај се со америчкото знаменце колку си обесправен сега...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.595
Поени од реакции
26.105
Некој славомачедоњас ти ги украл, сликај се со америчкото знаменце колку си обесправен сега...
Не се секирај ти за знамиња... Утре немој да те зачуди и со Руско знаме да се сликаат :D
Автоматски споено мислење:

Не ја спречуваше толпата полицијата, туку некои си паралелни нам непознати безбедносни структури ... Полицијата служи само за Македонците. А најтажно е што сеуште има несвесни луѓе или посрани у гаќи албанофоби, или продадени души кои на ова сеуште ја веднат главата... За жал мнозинството такви ја претставуваат нашата политичка структура. Да им се сотре семето расипано...
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
На муртинската амеба му се распаѓа коалицијата. Пресудата за овие, и пресудата на началниче се пораки за Алија шо ќе му се деси ако бега пред време, а во исто време и damage control кај македонското гласачко тело.

Да не беше ваква ситуацијата и да беше појак уште со неколку пратеници, Заев гарантирам дека ќе ги ослободеше овие створови, до толку е расипано и покварено тоа копиље цела фамилија у уста да му ја ебам.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.595
Поени од реакции
26.105
На муртинската амеба му се распаѓа коалицијата. Пресудата за овие, и пресудата на началниче се пораки за Алија шо ќе му се деси ако бега пред време.
Да не беше ваква ситуацијата и да беше појак уште со неколку пратеници, Заев гарантирам дека ќе ги ослободеше овие створови, до толку е расипано и покварено тоа копиље цела фамилија у уста да му ја ебам.
Заев нема никаква одлучувачка улога во таа коалиција, Пресудите се дозволени ради мир у куќа, а не ради желба на Албанците. Ниту Заев има моќ да ослободи некој Албанец, ниту ништо.

Заев е само сервилно говедо, кое ја спроведува политиката на Али Ахмети и останатите измеќари на ИСИС и на Калето или поточно окупационата управа. Обичен пупет, бескичмењак. Никој и ништо.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Заев нема никаква одлучувачка улога во таа коалиција, Пресудите се дозволени ради мир у куќа, а не ради желба на Албанците. Ниту Заев има моќ да ослободи некој Албанец, ниту ништо.

Заев е само сервилно говедо, кое ја спроведува политиката на Али Ахмети и останатите измеќари на ИСИС и на Калето или поточно окупационата управа. Обичен пупет, бескичмењак. Никој и ништо.
Кој мир у куќа, овој моменталниов шо се дешава у Скопје? Заев ќерка му ќе ја носеше гол газ кај албански зет, верувај ништо не му значи ослободителна пресуда кај некои анонимни учки кои утепале 5 души таму на некојси Велигден.
Им ветуваше ослободителни пресуди, невини луѓе гниеле у затвор, за на крај само да ја потврди првичната пресуда. Сигурен сум дека оваа одлука падна во последните месец дена, друг план имаше пред тоа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.595
Поени од реакции
26.105
Кој мир у куќа, овој моменталниов шо се дешава у Скопје? Заев ќерка му ќе ја носеше гол газ кај албански зет, верувај ништо не му значи ослободителна пресуда кај некои анонимни учки кои утепале 5 души таму на некојси Велигден.
Им ветуваше ослободителни пресуди, невини луѓе гниеле у затвор, за на крај само да ја потврди првичната пресуда. Сигурен сум дека оваа одлука падна во последните месец дена, друг план имаше пред тоа.
Него ништо не му значи, ама на оние морони кои ги проповедаат (веруваат, се усрани у гаќи или се платени) „искрените“ намери на нашите соседи им дава бензин да не трујат со таа пропаганда....

И башка он не е тој што одлучува, тоа беше поентата. Он е никој и ништо, безгласна буква. Идеален слуга на окупаторот... Заев е тоа што за Евреите во конц логорите е капо.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Мило ми е и од срце сум пресреќен , нивните уредништва ја билдаа приказната за невиноста на овие животни и ја ширеа заблудата за да одиграат за Заев и албанската идеја.
Секоја непријатност им е премалку. Па фотограф бил, практикант бил, кур не ме боли, да ги ебат да даде господ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom