Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
на мртв до пред малку, со еден изгубен водител кој даде на крајот рамбовистичка одјавна изјава

@Inglourious Basterd голи се ставовите и на двете политички партии на нашава естрада, у оваква критична ситуација барем тоа е бенефит, нема некоја посебна догматика
Ама ти пак ми зборуваш за политичка разврска за кризата. Јас не зборував за тоа, за масакарот во Смилковци зборував.

Заев спомена дека има материјали за тоа, денес за прв пат слушнавме од човек што важи за информиран претпоставка во која насока се материјалите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.578
Поени од реакции
48.274
Ај кога веќе ја тераме темава во таа насока(и така ќе се брише ова), Ефтов е крило на Бранко во СДС и не е информиран како што се мисли дека е информиран, дури во моментов е поблиску до Латас, може да се каже. него до Заев, така што, доколку би влегувале во таа теорија за вмешување на Мосад во евентуална истрага - јасно е кој ја форсира . Иако и јас сметам дека беше случајно спомнато тоа.

Може ли некој да ми најде линк од тоа на Ал џезира, баш сакам да видам дали е вистина тоа што се зборело таму ...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.165
Поени од реакции
18.079
ништо различно, реално отсликано нашево сценарио, освен со делот кај шо е преиздраматизирано со етничкото малцинство*
https://www.youtube.com/watch?v=QcKfrxfbr8U
Абе мамицата да им ебам еј, во секоја ситуација жртви искачаат.Маицата ја чува боже сачувај.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.779
Поени од реакции
8.235
Никој не е свесен,али едно е сигурно, МКД се наоѓа во многу по тешка ситуација сега отколку во 2001.
Процедурално, о грче.
Ако никој не е свесен, тогаш никој не може да просведочи, затоа шо никој не е свесен.
Кога степенуваш придавки, пишуј ги заедно. Тешка, потешка, најтешка. Не одделно.

Туку, ај ако веќе ти си свесен, малку елаборирај зошто е потешка ситуацијата од 2001. Кои се темелите, параметрите на оваа твоја крајно сериозна опсервација?

ништо различно, реално отсликано нашево сценарио, освен со делот кај шо е преиздраматизирано со етничкото малцинство*
Многу битен и многу опасен дел. Ако не е нарачана од тука анализава, а не е, затоа шо нашиве не можат да се натпреваруваат со нафташки муџо пари, тогаш вакви анализи треба да ни се компас за тоа како да се поставиме. Некој сака преку буткање на УБК да предизвика домино ефект и да бутне институции, а институциите не се тие шо ги злоупотребуваат, туку се мои и твои. Тој некој има пари и преку неговите телевизии праќа сигнали.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Од прислушпувањево во врска со Смилковско може најмногу да очекуваме нешто у стил Гордана Ј. му вика на Миле Ј. ме напнаа родителиве од Смилковско не ги можам више.
Не е реално да има нешто повеќе. Не дека не е можно, можно е да има ама тоа нема да го дозволи чичко Сем. Се ова е убаво дозирано и спакувано а Македонија и Македонците се пак цел на експеримент. Во период од една година (за колку што верувам ќе се случи разврската) ќе бидат анализирани реакциите на различните етникуми, индивидуалци, државата, опозицијата, власта и после фино лепо ќе си направат сценарија у случај тоа да се деси кај нив.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.082
Поени од реакции
16.191
ај малце офтопик ама за слична работа, дали некој пратеше до крај каква беше конечницата на случката СОПОТ ?? и таму имаше демонстрации на роднините на уапцените и осудените.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
ај малце офтопик ама за слична работа, дали некој пратеше до крај каква беше конечницата на случката СОПОТ ?? и таму имаше демонстрации на роднините на уапцените и осудените.
Мислам дека уште нема конечна завршница.
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Кога Заев ќе ја објави бомбата поврзано со ова убиство, се ќе ви стане многу многу појасно.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Од прислушпувањево во врска со Смилковско може најмногу да очекуваме нешто у стил Гордана Ј. му вика на Миле Ј. ме напнаа родителиве од Смилковско не ги можам више.
Не е реално да има нешто повеќе. Не дека не е можно, можно е да има ама тоа нема да го дозволи чичко Сем. Се ова е убаво дозирано и спакувано а Македонија и Македонците се пак цел на експеримент. Во период од една година (за колку што верувам ќе се случи разврската) ќе бидат анализирани реакциите на различните етникуми, индивидуалци, државата, опозицијата, власта и после фино лепо ќе си направат сценарија у случај тоа да се деси кај нив.
Убаво кажа.Дури и да има нешто за Смиљковсково езеро,тоа нешто нема да биде некој конкретен доказ за нарачателот.
Нарачателот (кој и да е) сигурно нема да ги нарача убиствата на необезбедена тел.линија.
Дека има нешто Заев за случајов,сигурно има.
Ама мислам дека тоа не е за нарачателот.
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Не е за нарачателот. Но, е за некој кој го брани него, и сака да го сокрие.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
http://telma.com.mk/vesti/smilkovci-bombata-za-monstrum-da-ja-otkire-vistinata

Чекаме да се открие вистината.

Од почеток се виде дека во случајот има матни работи, и затоа дојде до многу протести.
Јас никогаш не сум бил сигурен дека осудените се невини (тоа и на форум го имам напишано), но затоа сум бил сигурен дека МВР и сите институции поврзани околу расветлување на настанот прават пропаганда и матат нешто, и самото тоа ме тераше да бидам претпазлив кон сите чекори што ги превземаа институциите.
 
Последно уредено:

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Каква влада, какво судство ... НИКАКВО
 

Kajgana Shop

На врв Bottom