Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
K

kalimer0

Гостин
Доколку решам да препишувам треба ден пред тоа убаво да се подготвам, што значи наместо да правам ливчиња за препишување можам да научам. Но секогаш има формули и поважни работи за кои добро е да ги имаш на видик за време на тестот ;)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кинезите у некоја си таму ЏМ провинција ( у Централна Кина ) испитите ги држат у двор.:D


Демек да не препишувале еден од друг, а вака може цела книга на клупа да ја стави, додека стигне до него еех. Покрај теренски професори имало и такви шо си седеле на едно као височинка ( на катедра) и од таму можете да ги замислите вакви...​


Кина и се е можно.​
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Луѓе дај кажете како ги прават минијатурните ливчиња за препишување ? Во книжара ги принтаат ? кај да отидам да ми направат ? Не бива вака веќе до сега не сум препишувал ама од сега....
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Луѓе дај кажете како ги прават минијатурните ливчиња за препишување ? Во книжара ги принтаат ? кај да отидам да ми направат ? Не бива вака веќе до сега не сум препишувал ама од сега....
Напиши ги во ворд намали го фонтот и оди во некоја фотокопирница да ги ископираш...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Луѓе дај кажете како ги прават минијатурните ливчиња за препишување ? Во книжара ги принтаат ? кај да отидам да ми направат ? Не бива вака веќе до сега не сум препишувал ама од сега....
Напиши го текстот на ворд на фонт 12, после оди до фотокопирница и речи да ти го смалат на 45-50 резолуција и ќе ти биде супер за препишување ;)
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
А да си научите ааа.... иначе денес со напреднава технологија, се препишува со тако звани бубици... иако за мене се ко мит ни сум ги видела ни ништо ама сигурна сум дека ги користат...
--- надополнето: 20 март 2012 во 18:12 ---
А да си научите ааа.... иначе денес со напреднава технологија, се препишува со тако звани бубици... иако за мене се ко мит ни сум ги видела ни ништо ама сигурна сум дека ги користат...
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
До сега слабо со препишувањето. Само еднаш во последен момент си напишав една формула за синус од двоен агол и тоа XD Секогаш си велам, за колку сум научил толку и ќе си добијам. :D
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
се утепувам од препишување...правам посебни ливчиња,кои што се лепат на пенкало,но треба да е поголемо,и во word си куцам цели теми,и така си пишувам...ако се повише теми,по 2-3 пенкала,и милина...читливо све ќе направам,насловите со црни букви и побитните работи....:vozbud:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
јас кога одев нашколо пред 3-4 години имаше пенкала со вградено календарче во нив .. и тоа се тргаше и излагаше од пенкалото после тоа пушти го се собираше самото .. јас на календарчето си лепев ливчиња и многу практично беше за препишување :D
 

Neelix

Рубикс Кјубер
Член од
4 март 2012
Мислења
23
Поени од реакции
6
Има сега едни нови стила - се шо пишиш со нив се гледа само на светлина од самото стило. Многу јака направа за препишвање :D
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Јас имам нов трик за мамење www.selekt3news.blogspot.com тука го напишав на блогерот мој.Мн јако нешто е и никој не можи да ме фати.Али матерјал е потребен.Ѕирнете го..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Нешто сум расположен денес, еве ви една фора(доколку некој веќе не ја кажал):
Зимаш Кока Кола, етикетата ја скенираш, идеш после фотошоп, пеинт или што било, тргаш текстот кај шо пишува содржина, јаглехидрати ова она и си пишуваш тоа шо тебе ти треба. Принташ лепиш и крај посла :cool:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Нешто сум расположен денес, еве ви една фора(доколку некој веќе не ја кажал):
Зимаш Кока Кола, етикетата ја скенираш, идеш после фотошоп, пеинт или што било, тргаш текстот кај шо пишува содржина, јаглехидрати ова она и си пишуваш тоа шо тебе ти треба. Принташ лепиш и крај посла :cool:
И професорите ке те остават да решаваш тест и да пиеш кока кола на час :D кај го има тоа ?
 
M

Mamba.

Гостин
Па скоро секогаш...

Некогаш ливчиња, некогаш и тетратка или книга на клупа...зависи шо професор/ка е...а кога е ладно ставам тетратка или книга у палтото и че го закопчам ама не скроз, и кога че се наведнам малце се се гледа. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom