Макфест 2009

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Ристо, Душан и Костадин :lud:
Мајка ми за нивната песна кажа WTF?!

Влатко беше најдобар според мене.
Танчарките на Андреј, Панчо и Врчак (dance studio ULTRA од Куманово)
За жал на крај го фатиф ДениСекС и таа плавушата што шеташе. Битно тој другар му не успеа да ја скине мајцата, што билдериште ќе беше :pos:

Енивејз, ќе побарам по пиратскиве блогови и сајтови да си ги приберам сите песни од овој МакФест. Ептен малку гледав на ТВ.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
stihovite na vrcak nekoj da mi gi napise? ?? :)
НЕ може!!!

Седни сам/а и пишувај :)

Така правевме на времето пред да се појави интермец и слично. Пушташ касета, пенкало во раце и пишуваш колку ќе стигнеш, премотуваш назад, продолжуваш... На крај препишуваш со убав ракопис :)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
sum go pravel i jas toa, vo zabavace ne nateraa narodna pesna da ispejme... ne mi teknuva koja a peev.. karanfilo filfilo mome mislam deka bese ne sum siguren :D

zatoa begam od tebe sekogas begam od tebe no koga begam od tebe ko da begam od sebe

ova delce mi trebase :D


Stara skola pak proraboti, ali pusta mrza... a i pesnata ne se razbira nogu :D
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Најдобри како и секогаш.:wub::wub::wub::love1::love1::pipi::pipi:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ako ne si gleal ne pisi kolku da ti se broi postot, zasluzeno si pobedi pesnata :helou:
Леле... баш на таа песна уклучив... и слушам и си викам секоја година исто гомно.... тоа на песна ли личеше ? т.е да личеше на сите гомно песни што секоја година ги глеаме по фестиваливе и и заслужено победи гомно песна на гомно фестивал :))))
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Lelele lugeeee, ne znam dali mtv go davaa prenosot od souto na Vlatko Stefanovski, i ako go davale, kakov bil prenosot, dali se slusalo ko so treba, poso ja u sala se seknav, kakvo sou napravi, kako svireseeeee... STRAVA! CAR!!!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
и дај некој нека стај од денис и мате да видам што е тоа да се смеам и јас малце :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Јао кое срање е песнава на Ристо и Д&К :pos2: :pos2: :pos2:

Не гледав и подобро што не сум гледала. Песнава е моронска и тие што гласале за неа веројатно не ја ни слушнале него само се воодушевувале на спојот на Ристо со Д&К. Катастрофа. Ама сеедно е и онака у последно време да слушне човек убава песна на фестивал е чудо. Најубавата песна за мене на Охрид Фест е од дебитант кој бил вајда 50то место. А и во последно време чудо е општо да се слушне убава песна на нашава сцена, квантитетот владее.
 
К

кременко

Гостин
заслужено? немој да ме засмејуваш...
Леле... баш на таа песна уклучив... и слушам и си викам секоја година исто гомно.... тоа на песна ли личеше ? т.е да личеше на сите гомно песни што секоја година ги глеаме по фестиваливе и и заслужено победи гомно песна на гомно фестивал :))))
добро може за вас не е песна, секој си има различен вкус, јебига тоа е :helou:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Мене искрено највише ми се свиѓаше таа шо ја избраа за дебитант Анета, cо Згодна приказна за мемоари..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.265
Поени од реакции
7.762
најдобар макфест што сум го гледал досега песните беа наубави
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Песните ако сака некој да ми ги прати по ПП?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom