Макфест 2009

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Woah ! Дени Секс и тука ??? Итоа со Мате? :pos2: Wannabe VIP фаците сега и во обид на естрада?
Shit. Сакам да видам што срање од песна направиле. Link?
Инаку, успеав да го видам само Влатче и ми се допадна. Веројатно ништо не сум пропуштила. Смешно ми беше да гледам Europe Music Awards, па МакФест. Толку беше патетична разликата што не можев да продолжам да гледам.
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Во споредба со другите години, ова беше нешто подобро издание, сцената конечно личи на нешто али озвучувањето не е како што треба, понекогаш пеачот се слуша ненормално гласно, а придружните ги нема никаде или пак само тие се слушаат, а го има и она пиштење и грчење на звучниците. Инаку добро што пеат во живо, да можеме да слушнеме какви катастрофи се нарекуваат пеачи, не само од дебитантите туку и од овие "докажаниве", а за стајлингот од 80-тите кај некои, ич да не зборуваме. И за крај песната на Наде најмногу ми се допадна, браво за неа и глас и песна и настап, се како што треба.
P.S. залутаните џукели како Денис Х :tapp: другар му Бамбус :uvo: тоа шмизлата нивна :pusk: и слично - за раче и да скокнат од некоја 10-катница или повисоко ! ! !
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
Дали некогаш Макфест ќе направи една веб страница да ги стави сите натпреварувачи и победници. Ништо страшно во тоа.
 

JonceOdBucin

The KinG!
Член од
14 јули 2009
Мислења
38
Поени од реакции
6
Во споредба со другите години, ова беше нешто подобро издание, сцената конечно личи на нешто али озвучувањето не е како што треба, понекогаш пеачот се слуша ненормално гласно, а придружните ги нема никаде или пак само тие се слушаат, а го има и она пиштење и грчење на звучниците. Инаку добро што пеат во живо, да можеме да слушнеме какви катастрофи се нарекуваат пеачи, не само од дебитантите туку и од овие "докажаниве", а за стајлингот од 80-тите кај некои, ич да не зборуваме. И за крај песната на Наде најмногу ми се допадна, браво за неа и глас и песна и настап, се како што треба.
P.S. залутаните џукели како Денис Х :tapp: другар му Бамбус :uvo: тоа шмизлата нивна :pusk: и слично - за раче и да скокнат од некоја 10-катница или повисоко ! ! !
Тотално си во право, Вики! Сцената е добра, во секој случај, не е кој знае што, но стандард. Звукот им е проблематичен, тоа се гледа и слуша... или гласот им е премногу јак, или се слуша само музиката а пеењето е изгубено некаде во позадина. Подобро да ги пуштат да пеат на плејбек, да не им се гледа резилот. Не можат ама баш за ништо, ни за малото прсте, да им се фатат на поранешните Макфест фестивали.
Се сеќавам на прекрасните изведби на Владо Јаневски, Мики Јовановски Џафер, Јаков Дренковски, Олгица Христовска, Драган Каранфиловски Бојс, Трајче Манев, Ристо Самарџиев, Дарио, Дуо Коктел, Тања и Лидија Кочовски, и уште многу многу други... И никој, никогаш, од која било натамошна генерација, нема да ги надмине песните и изведбите на истите!!! Идиотине не си знаат ни кој им ја пишел музиката и текстот за песната, што крајно ме изнервира вчера! Баш Вики ги спомна џукелите „Денис Х“ и другар му „Бамбус“... а токму и тој буљаш „Бамбус“ го прашуваат после настап: „Кој ви ја правеше музиката и текстот на песната?“ а тој идиот се врти кон Денис Х да го праша кој им ја правел песната! Е фали уште текстот на песната да го заборават и да бидат живи катастрофи на сцена. Или незнам кој идиот беше од тие деби(ли)тантите... го прашуваат „Која песна ти е омилена од поранешните Макфест фестивали?“ а овој: „Па знам дека Владо Јаневски победи една година...“ и тој ја прашува водителката: „...како се викаше песната?“ А оваа му вика: „...ти кажи ми мене!“ и се изнасмеаа двајцата ’ко ретардирани да се!!! Ни тој ја знаеше песната, а ни новинарката што прави интервју, а нему демек омилена песна му била, а не и го знае насловот... ЕДНОСТАВНО НЕМАМ ЗБОРОВИ. РЕЗИЛ И ЖИВА КАТАСТРОФА СЕ!!! Не знам кој ги пуштил да пеат.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Ако се земе во предвид економската ситуација во која се наоѓа според мене единствениот асален фестивал за поп музика во МК како и целата состојба на културата во државичката наша во која издавање на албум е луксуз (да не збориме за организирање фестивал), овогодинешниот Макфест ми се допадна. Уште само да се најдат композитори кои ќе понудат музика наместо рандом низи од тонови и нерамномерни звуци.
Подршка до JonceOdBucin и viki86 за коментарите.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Роберт Билбилов појма е од пеење.

Денис Екс :pos::pos::pos:
Песнана му беше еб*ње.
(пак таа плејбој зајачицата кај ја нашле, целулит да фучит)
Пак ко се слекоја на крајот, па па...го промаршиле местово. Океј видовме, има убај мускули. Браво. Свршавам.
NOT!
(барем се изнасмеав).

Пак таа Наде како завиваше ...:nesvest:

А, инаку не се излажав. Од Влатко Илиевски песнана досега е најуба. Не е лоша и од Александар Тарабунов.

Ама Денис Екс :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
штета прооуштив .:(

А овој матеј е у некој ГАДЕН филм а ? на фејсбук има начукано три ипол илјади пријатели и у инфо ФАН е само на една страна АD PHOTOGRAPHY Кој вероватно му ги прават геј сесии ( фотосесии де.. ) и у групи
Member of:RICH Caffe, ModelsIN, A1 EKSKLUZIV, naselba VODNO ,Skopje

ФАЦА Е МАЛИОТ ! NOT !
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
И од кајгана реклама имаше :vozbud:

Иначе од Влатко песната само ми фати око вака од прв пат. Ристо Самарџиев во сојуз со Дуле и Коки лудница хаха
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Дуле и Коки со Ристо Самарџиев победија. Заслужено:smir:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Да, добра им е песнава.
Певлива е многу.

А Денис Екс мислеше дека мускулине ќе му донесат 70 бона :)
 
К

кременко

Гостин
Оваа година имаше многу добри песни, но најдобри според мене беа Дани и победничката песна Ристо со Дуле и Коки
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
leleellelele ристо самарџиев ..... победил сигурно од сожалување да не се самоубие па да имаат грижа на совест тие што не гласале за него :)))))))))))
 
К

кременко

Гостин
leleellelele ристо самарџиев ..... победил сигурно од сожалување да не се самоубие па да имаат грижа на совест тие што не гласале за него :)))))))))))
ako ne si gleal ne pisi kolku da ti se broi postot, zasluzeno si pobedi pesnata :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom