Макфест 2009

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Ќе му каже ли некој на Роберт Билбилов дека не знае да пее? :nerv:
Во ред е, одлични песни прави, ама не го бидува бре за пеење :nerv:

www.mmm.com.mk ги има тука симни си ги
Ги нема таму сите...
Ќе му испратам линк по ПП, за да не рекламирам форуми :)
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Доooбро бе овој Ристо толку ли не му скурчи да се такмичи на Макфест?! Ко.. има некоја друга преокупација во животот освен да ги потплаќа луѓето да пеат со него како би го освоиле престижниот МАКФЕСТ?! Ај добро, тогаш прв пат кога победи пред 10 години убава беше песната, ај преклани што крескаа со оперистката и тоа проголтавме, ама ова бе?! Као будалестите скандинавци кога ќе се стегнат сите у исти костимчиња на евровизија и ќе почнат да рипкаат како прасиња со некоја ваква приглупа песна у овој стил, освојувајќи го високото претпоследно место. Па за стиховине, шо да кажам веќе. У второ како пишував, шекспир бев за овие. За милион години била песнана. Мрш беее! Ако ова е најдоброто од Макфест, па и нека не постои повеќе!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.355
Поени од реакции
7.815
лелеееее!!! овие од Мтв уште не им текна да ги сменат буквите одвратни
кога имаше шоу Влатко Стефаноски коај се појави насловот на Влатко еј буквите беа како од 81 година :uvo:
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Lelele lugeeee, ne znam dali mtv go davaa prenosot od souto na Vlatko Stefanovski, i ako go davale, kakov bil prenosot, dali se slusalo ko so treba, poso ja u sala se seknav, kakvo sou napravi, kako svireseeeee... STRAVA! CAR!!!
Ја го гледав макфест на крајот кога ми кажаа дека свири стефановски трио и имаш право стварнооооооооо беше ТОП, звер, страва што би кажале срби :vozbud:
ако си го гледал у живо да ве пофалу аплауз ви беше Крш :pop::helou:

Леле... баш на таа песна уклучив... и слушам и си викам секоја година исто гомно.... тоа на песна ли личеше ? т.е да личеше на сите гомно песни што секоја година ги глеаме по фестиваливе и и заслужено победи гомно песна на гомно фестивал :))))
Немам поима кој победи а и не ме ни интересира ама имаш респект за реченицу :smir::wink::helou:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.525
Поени од реакции
47.869
хаха опасен е Ристо, ја нацентрирал песнава полн погодок за да победи, ја истакнува важноста на макефест како институција со спомнувањето во референот на сите кои низ него поминале, а во исто време така суптилно им го подлизнува гзот на сите што се сега актуелни на него(нешто како Фламингоси кога се пикаа на Еуровизија), башка во комбинација со двајца домородни штипјани- нема утка.
Како и да е, ова е песна што може да е некој џингл на Макфест, во никој случај победник на фестивалот. Али шо е тука е, кај све у мајчина отишло ништо подоборо не ни слушнав.

ps. кај е Андријана Јаневска на фестивалов, да не болна нешто?! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom