Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Odi 240. Toa mu e MAX brzina. Otvori Youtube ima klipcina.
На јутуб има се и сешто, моделите 280CDI немаат мотор со 177 коња
а моделите 270 со 177 коња максимално фабрички одат 230. То ти е максимална брзина постигната со фабрички тест шофер на патека за тест во идеални услови со идеално гориво на идеална температура. Појќе од тоа ни фабрички не можеа да одат. А ти ги заеба со 10 километри плус.
Додуша ти си пореално дете од други овде на форум кои и 50% побрзо возеа од фабрички максимуми. Е сега може и тебе моторо ти го гибаше вујкоти шо се разбира во тие работи и ти го појача или извај блокади па си соборил фабричкиот рекорд.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
63.771
Mojaта кола е со фабрички сетинзи, и со гориво од Макпетрол иде 15 km/h по GPS над фабричките 245 km/h.

Koj e толку сигурен дека фабриката не греши, еве, ке го однесеме моето возилце во Порше Македонија, да потврдат дека нема мењано делови, пумпи, дизни и остали тракатанци, и ке отидеме на обиколница.

Нормално, ке ставиме и по некоја паричка, за конечно да престанат глупиве дискусии.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.337
Поени од реакции
40.146
Mojaта кола е со фабрички сетинзи, и со гориво од Макпетрол иде 15 km/h по GPS над фабричките 245 km/h.

Koj e толку сигурен дека фабриката не греши, еве, ке го однесеме моето возилце во Порше Македонија, да потврдат дека нема мењано делови, пумпи, дизни и остали тракатанци, и ке отидеме на обиколница.

Нормално, ке ставиме и по некоја паричка, за конечно да престанат глупиве дискусии.
Нема шанса да ти иде толку, сигурно ти е чипувано.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Mojaта кола е со фабрички сетинзи, и со гориво од Макпетрол иде 15 km/h по GPS над фабричките 245 km/h.

Koj e толку сигурен дека фабриката не греши, еве, ке го однесеме моето возилце во Порше Македонија, да потврдат дека нема мењано делови, пумпи, дизни и остали тракатанци, и ке отидеме на обиколница.

Нормално, ке ставиме и по некоја паричка, за конечно да престанат глупиве дискусии.
знам, јас имам земено метро метално лента од 5 метри па ко ќе го оптегнам до крај и над 5 метра оди а пиши дека е 5, салонот ми е 5 метра ко го праевме со ова метро кажва дека е 4 ипол
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
160 км на обиколницата во Скопје со Сааб 9000 cs инаку тој максимум што може да оди е 225/7 зависи колку има луѓе.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
ај едно лаичко прашање...другарче ми кажува дека наводно,ако качиш 200+,треба да кочиш со моторно,без кочница,затоа што ако си стиснел ќе ти се извртела цела кола :sick: не сум возел на таа брзина,максимум ми е 150-160,ради тоа прашувам.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
ај едно лаичко прашање...другарче ми кажува дека наводно,ако качиш 200+,треба да кочиш со моторно,без кочница,затоа што ако си стиснел ќе ти се извртела цела кола :sick: не сум возел на таа брзина,максимум ми е 150-160,ради тоа прашувам.
Не се калувај кај другарти во кола :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
ај едно лаичко прашање...другарче ми кажува дека наводно,ако качиш 200+,треба да кочиш со моторно,без кочница,затоа што ако си стиснел ќе ти се извртела цела кола :sick: не сум возел на таа брзина,максимум ми е 150-160,ради тоа прашувам.
Бабини деветини.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
265km/H mercedes amg 6.3 biturbo benzin 510 konja strasno nesto ...avtopat viena budimpesta
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
63.771
ај едно лаичко прашање...другарче ми кажува дека наводно,ако качиш 200+,треба да кочиш со моторно,без кочница,затоа што ако си стиснел ќе ти се извртела цела кола :sick: не сум возел на таа брзина,максимум ми е 150-160,ради тоа прашувам.
Ако сакаш да ги собираш деловите по автопат.

Едино во случај да мора нагло да кочиш, се користи комбинација од двете...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ако сакаш да ги собираш деловите по автопат.

Едино во случај да мора нагло да кочиш, се користи комбинација од двете...
за што да ги собирам деловите ? ако кочам моторно или ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom