Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Вратете се на темата бе :D
Инаку Тојота Корола татко ми 160-170, му викам да ја нагази до крај да видиме колку ќе оди не сакаше, не било убаво за колата бла бла, инаку 220 е графирана.
Јас 120 али на кратко бидејќи 80 беше дозволено на патот викам ај шо немам положено ако не застани полиција па и за брзо возење да ме пиши, инаку патот е убав рамен незнам зошто толку малце е дозволено.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.337
Поени од реакции
40.146
Вратете се на темата бе :D
Инаку Тојота Корола татко ми 160-170, му викам да ја нагази до крај да видиме колку ќе оди не сакаше, не било убаво за колата бла бла, инаку 220 е графирана.
Јас 120 али на кратко бидејќи 80 беше дозволено на патот викам ај шо немам положено ако не застани полиција па и за брзо возење да ме пиши, инаку патот е убав рамен незнам зошто толку малце е дозволено.
кога ќе положиш ќе дознаеш
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
НЕМА ТАТКО ТИ ДА ТЕ ОСТАВИ ДА ЈА ДАДЕШ КОЛАТА, НЕГОВА Е
lichno moja e jas ja imam kupeno so moi pari na 21 godina...ne sum jas kako tebe da visam po cel den na forum i da jadam g**na za toa shto drugite go imaat a jas ne :) sfativ kolku ti e pametot ;)[DOUBLEPOST=1414971912][/DOUBLEPOST]
Де бе ако не ти е тешко,де сликни под хауба да видиме за што дебатираме,сликни издув,ова-она,бандаж..
ako si od sk rasprashaj se za saxovo ;)
 

Attachments

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
lichno moja e jas ja imam kupeno so moi pari na 21 godina...ne sum jas kako tebe da visam po cel den na forum i da jadam g**na za toa shto drugite go imaat a jas ne :) sfativ kolku ti e pametot ;)[DOUBLEPOST=1414971912][/DOUBLEPOST]
ako si od sk rasprashaj se za saxovo ;)
Добро изгледа..Иначе од Велес сум јас..
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
protiv camaro 5.7
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
lichno moja e jas ja imam kupeno so moi pari na 21 godina...ne sum jas kako tebe da visam po cel den na forum i da jadam g**na za toa shto drugite go imaat a jas ne :) sfativ kolku ti e pametot
Не е твоја колата, а фотографијата ти е спуштена од интернет, имам јас одено скопје неколку пати ваква кола немам видено
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
Не е твоја колата, а фотографијата ти е спуштена од интернет, имам јас одено скопје неколку пати ваква кола немам видено
Hahaha smeshen si kontrashu eden glup...ti vo sk koga doagash site koli gi gledash?shto kjar imam da ve lazam?i ti shto kjar imash da idesh kontra na site i da se pravish seznajko so sila stvarno neznam :)
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
28км/х со на чичко ми велосипедот, а МОТОРНО возило немам возено.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
инаку патот е убав рамен незнам зошто толку малце е дозволено.
Сообраќајните прописи се појќе како совет, или генерална насока за понашање на сообраќај, не треба премногу буквално и сериозно да се сфаќаат, на пример тој знако вели дека е пожелно да возиш 120 али ако мислиш и можеш побрзо - слободно нагази, или црвено на семафор не значи да мора да се стои како ретардиран а од други улици нема возила, слободно помини али имај на ум дека треба да внимаваш, пешачки ако нема пешаци нема потреба да намалиш, ако си сигурен дека нема друго возило отспротива или веруваш во свои рефлекси - лободно претицај и на полна... значи тие се некои општи препораки а не нешо шо пошто пото мора да се почитува, замисли на патишта и улици да возиме по 40 или 60 км на сат??! или пола сат да се влечкаш зад шлепер со 30 на сат на празен пат... свашта
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
63.770
Вратете се на темата бе :D
Инаку Тојота Корола татко ми 160-170, му викам да ја нагази до крај да видиме колку ќе оди не сакаше, не било убаво за колата бла бла, инаку 220 е графирана.
Јас 120 али на кратко бидејќи 80 беше дозволено на патот викам ај шо немам положено ако не застани полиција па и за брзо возење да ме пиши, инаку патот е убав рамен незнам зошто толку малце е дозволено.
Затоа што некој вози Југо, а некој вози S500. Прописите се ставени по критериумите на тој што вози Југо.
Зашто Југо на 120 се осеќа дека возиш 200. S500 од друга страна, како возиш 60.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
lichno moja e jas ja imam kupeno so moi pari na 21 godina...ne sum jas kako tebe da visam po cel den na forum i da jadam g**na za toa shto drugite go imaat a jas ne :) sfativ kolku ti e pametot ;)[DOUBLEPOST=1414971912][/DOUBLEPOST]
ako si od sk rasprashaj se za saxovo ;)
Ако фабричките податоци за максимална брзина на Саксото не лажат, ако со 120 КС постигнува 205км/ч, тогаш за да достигне 235км/ч ќе му требаат околу 180 КС. +60 КС... Хм, дали му имаш монтирано турбо или механички компресор?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ако фабричките податоци за максимална брзина на Саксото не лажат, ако со 120 КС постигнува 205км/ч, тогаш за да достигне 235км/ч ќе му требаат околу 180 КС. +60 КС... Хм, дали му имаш монтирано турбо или механички компресор?
235 со уклучена клима и 4 патници, му треба 200 и кусур коња, можи има уградено уше еден мотор назад в багажник, преднио 120, заднио 120 вкупно 240
 

Kajgana Shop

На врв Bottom