Македонски филмови

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од Solid, 19 декември 2008.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  trackermk.com но моментално таму е суша нема скоро ништо ново бидејќи и сеуште ништо не се нашло пиратско од нови македонски филмови а тоа што има ставено не верувам дека сеуште го држат на Seed. Чекаме некоја наша телевизија да емитува некој македонски филм или некој да се потруди да најде од некаде па да стави на тракерот.
   
 2. Кикацо.

  Кикацо.

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  434
  Ми требаше за овие постарите мак филмови, фросина, мак свадба итн. Најдов торенти, е сега дали ќе има доволни сидери да се симнат ќе видиме.
  Фала.
   
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Teшко дека ќе најдеш сидери. Побарај и на некој од балканските торент тракер страни да не се најде некој да ги има ќе ги стави.

  Еве постои и еден тракер сајт Bosanska raja се вика таму има многу работи од филмови и серии балкански а се наоѓа и по нешто македонско.
   
  Последно уредено: 14 април 2019
 4. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  7.027
  Допаѓања:
  14.379
  На alekjov му/ѝ се допаѓа ова.
 5. drak

  drak

  Член од:
  14 септември 2018
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  79
  Го има ли негде онлајн пиратизиран да се гледа 'господ постои името и е петунија' или само у кино може моментално да се гледа?
   
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Гледам на сајтов https://cinesquare.net има некој македонски кратки филмови и некој документарци. Ако може некој нека извади некој да стави на Тrackermk.com
   
 7. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.866
  Допаѓања:
  2.883
  Нек се лечат овие од продукција на Смол мувс заедно со Марија Џиџева. Си го пуштиле филмот од 30-ти во Синеплекс, без никаква најава по интернет и денес е последен ден од киноприкажувањето. :eek:
   
 8. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  8.010
  Допаѓања:
  2.316
  Торент за Ругање со Христос?
   
 9. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Го нема уште никаде.
   
 10. Vespertine

  Vespertine The Ugly Duckling

  Член од:
  22 септември 2009
  Мислења:
  2.777
  Допаѓања:
  2.988
 11. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  3.009
  Допаѓања:
  4.132
  Сите македонски филмови досега сум ги гледал(ептен некој ако ни малку не е успешен и анонимен) ама не знам зошто сум го испуштил Сенки.
  Феноменален филм и не памтам одамна кога така сум бил внесен во еден филм.
   
  На filip1975 и Anon им се допаѓа ова.
 12. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.238
  Допаѓања:
  15.204
  Менка.
  Never forget.
   
  На Zlatikevichius и k0k014 им се допаѓа ова.
 13. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  7.027
  Допаѓања:
  14.379
  Насмеј се! Утре ќе нѐ нема!
   
  На k0k014 и Anon им се допаѓа ова.
 14. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  3.009
  Допаѓања:
  4.132
  Да ама и :цицки:
   
 15. filip1975

  filip1975

  Член од:
  31 март 2013
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  87
  MSE, џимеј, alekjov и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: