Македонски пејачи со еден-два хита и крај

Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Јака тема... Ме фати носталгија за МС. :)

На МС излезе на времето еден спот со еден дечко кај што си ја лапа девојката цело време додека трае спотот. На Кале мислам дека беше сниман. Како се викаше, ич не ми текнува....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Јака тема... Ме фати носталгија за МС. :)

На МС излезе на времето еден спот со еден дечко кај што си ја лапа девојката цело време додека трае спотот. На Кале мислам дека беше сниман. Како се викаше, ич не ми текнува....
Мислам дека беше Васил Гарванлиев - Бакнувај ме. Инаку типов кога беше мал ја испеа „Марионка“ и беше ултра популарен. Кога порасна студираше во Бугарија и му текнало да сними песна и спот, ама нешто не му испадна успешен обидот :)
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 11:00 ---
Тања Царовска воопшто не е one hit пејачка... на пример, има илјада проекти на филмска музика (на пример, Троја, Мајки.... да, да, на http://www.youtube.com/watch?v=5uTpKBqLE0I), како и нов соло албум.... Не мешајте баби и жаби, ако некој не е познат во Македонија, не значи дека не направил кариера во странство... или ако не слушате доволно добра музика :P (Тања има нов соло албум.... добро, релативно нов: http://www.youtube.com/watch?v=eGK7yHU6CyQ&feature=related
Јеп, цела тема го вртиме тој муабет :) Прочитај по првите страни :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не трескај зелени, Манев има уште минимум 3 добри песни
Знам дека сакаш да испадниш интересен, ама не испадна, само покажа колку малку ти работи мозокот.

Трајче Манев со негови 3-4 песни заслужува да биде спомнат во темава. Си се потрудил со јутјуб, но негова најпозната и прва асоцијација за него е „Осамен“. А ти друг пат ко ќе сакаш да тресиш зелени земи цитирај некој кој спомнал пејач кој има повеќе од албум, неколку хитови или сеуште е актуелен.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
Ми текна кога го видов тоа „кратка пантомима“ :) Ја ради Бани Мањани гледав МС. Само не знам кај виде плави очи. :) У секој случај, добра песна.

Повелете:
Најјаката песна!
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
постарите сигурно ќе се сетат на типов :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Еххх Васко... штета што се посвети само на својата професија туристички водич...

И беше водич на сестра ми кога беше на екскурзија во Италија. После и покажав видео-две од типов и она само кажа WTF?!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Надица Богевска, девојката излезе со толкав ентузијазам и остана само на 2-3 песни :cenzura:.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496




Исто така имаше и една група мислам дека се викаше 3Д и мислам дека Дани од Антена беше член, ама не сум сигурна.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да ја воскреснеме темава бидејќи има што да се зборува... :cool:





Рената е навистина прекрасна пејачка и личност бидејќи и лично ја знам но криво ми е што некако не и оди со пробивањето кај нас... некако ќе се вртат песните една - две недели и после тоа е тоа... а девојката има навистина талент.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Да ја живнеме темава малку :)

Знае ли некој каде се добар дел од пејачиве?
Снежана Џеповска, Елена Цветкоска, Јелкица, Надица...? Имаше доста популарни на времето, штета што не продолжија понатаму.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Ви текнува на типов
исто и на овие
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
161
Поени од реакции
163
Ви текнува на типов
исто и на овие
Ми текнува на забите на типот , а Даскал имаше некој хит за време на Врчак ерата
Автоматски споено мислење:

Јака тема... Ме фати носталгија за МС. :)

На МС излезе на времето еден спот со еден дечко кај што си ја лапа девојката цело време додека трае спотот. На Кале мислам дека беше сниман. Како се викаше, ич не ми текнува....
Иначе ова е Тино Кајшаров исцелителот, на Youtube најдов извадил бг верзија, македонската ја нема
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom