Македонски пејачи со еден-два хита и крај

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.648
Почеток на 90ти беше....91ва или 92ра ... ова се Дарко на квадрат ( Димитров и Мијалковски ) ... ја имаше на касета и си ја преснимувавме едни од други ... иначе ов не им е единствена песна , имаа уште една ваква слична само шо не беше за секс туку за "понадвор" :LOL: ... ако ме разбра шо ми е муабетот
jas sve mislam deka bese malku porano, nekade 89ta, ali da taa era... i jas taka ja imav, presnimeno od nekogo, znam deka imase uste edna pesna ali nea ja nema nikade, ako naletas na nea nekade postiraj tuka
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.575
Уште два хита на Дарко Мијалковски
Автоматски споено мислење:

Ај малку од доста поново време. Знае некој за Љупа Најдановска? Се натпреваруваше на последното М2 талент шоу. Стигна до финале каде Дарко Димитров и Александар Ристовски Принц и ја направија оваа песна


Потоа акустична верзија истата песна ја сними со Ламбе

Се појави мислам и на Макфест со песна ама таа не знам ни дали некој ја памети.

Девојката ја снема од краткиот јавен живот. Колку што имав видено е во врска со некој си грк можеби и се има омажено со него не знам.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Знае некој за Љупа Најдановска? Се натпреваруваше на последното М2 талент шоу. Стигна до финале каде Дарко Димитров и Александар Ристовски Принц и ја направија оваа песна


Потоа акустична верзија истата песна ја сними со Ламбе

Се појави мислам и на Макфест со песна ама таа не знам ни дали некој ја памети.

Девојката ја снема од краткиот јавен живот. Колку што имав видено е во врска со некој си грк можеби и се има омажено со него не знам.
Јас ја слушав порано, бев и на финалето М2 и многу ме бендиса нејзиниот настап, али џабе, и тој што победи таа година (Филип..., му заборавив презиме), не направи кариера. Љупка некое време имаше свирки по кафичи низ Ск, штета што се немаше финансии за нешто повеќе.
Автоматски споено мислење:




 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.575
Јас ја слушав порано, бев и на финалето М2 и многу ме бендиса нејзиниот настап, али џабе, и тој што победи таа година (Филип..., му заборавив презиме), не направи кариера. Љупка некое време имаше свирки по кафичи низ Ск, штета што се немаше финансии за нешто повеќе.
Автоматски споено мислење:




Филип замина во Ѕвезде Гранд потпиша мислам договор ама џабе и таму направи една песна и го снема. Мислам пее по свадби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom