Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Ахх Еленче... Ти дојде крајот :toe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Та-Тања од Да-би-ле... та дам, та дам... Та дам, та дам... :pos2:

Значи девојкава е невиден анти-талент за пеење и дефинитивно ја згрешила аудицијата. Наместо да иде во манекенски/фотомоделски води, она тука ми ги пука тапанчињата со лош глас...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Та-Тања од Да-би-ле... та дам, та дам... Та дам, та дам... :pos2:

Значи девојкава е невиден анти-талент за пеење и дефинитивно ја згрешила аудицијата. Наместо да иде во манекенски/фотомоделски води, она тука ми ги пука тапанчињата со лош глас...
Koja разлика ја праеше девојкава за пример за сељанка. Тешка.

Иначе Тони ме изненади, сите коментари (сериозни) му беа на место, значи најреален човек од жирито, ниедна грешка не направи.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Таа шо пеа sweet chil o mine ми беше баајги ок ! Не знам како се викаше.........
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Та-Тања од Да-би-ле... та дам, та дам... Та дам, та дам... :pos2:

Значи девојкава е невиден анти-талент за пеење и дефинитивно ја згрешила аудицијата. Наместо да иде во манекенски/фотомоделски води, она тука ми ги пука тапанчињата со лош глас...
Како рече после пеењето,еве нека ме види Џамбазов како се смеам,тој нека плачи :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Репризи пак у текот на неделата !?
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
I hate Igor. Од дека пак тој во жири? Иначе јаки им се аудициите, ајде уше малку и официјално гала-вечерите :D.
А од дека пак Тони? Џамбазов бар има негови песни. Добри песни.
 
M

Moon Child

Гостин
Фаворит ми е детето од Гевгелија, Коста. Душава ми се исполнува кога ќе го слушнам и нон стоп си го пуштам на јутуб. Ме нервира тоа што ете било монтирано ама како и да е ме смееја :smir: За жирито имам да кажам дека Калиопи ми е прекрасна, само премногу ги сожалува тоа антиталентите. Тони е во ред, искрено и отворено кажува се, а Игор ме разочара дефинитивно. Мислев пред да почне дека Тони нема потреба да е таму, ама излезе дека Игор нема потреба. Само тресе глупости ништо паметно не кажува.

Онаа Тања плавата ај што се изруга со "пеењето", немораше да се руга дополнително и надвор и да треска глупости. Го заболе Игор за неа. Многу мразам створења што не прифаќаат добронамерна критика, наместо да ја свитка опашката и да си замине, се сили и зборува без врска. Како да на Игор животот му зависи од неа, или пак совест ќе го гризе. Селанка!
 
M

Moon Child

Гостин
Јадеше говна надвор откако Игор и рече дека неможе да помине затоа што веќе поминале 2 девојчиња од по 14 години кои пееле тродупло подобро од неа. Кога излезе надвор се смееше и вика: "Ова е за Игор Џамбазов да види дека сум насмеана, дека не плачам нека му пеат тие момички од по 14 години". Бог да чува, на Игор животот зависи од тоа што ќе го каже некоја простача -.- Незнам што и требаше да се резили.
 
В

Вори

Гостин
Мене моментално фаворити ми се Бети Јованоска и тоа детето на првата аудиција што пееше Be with you-Mr.Big.Сега мислам го дадоа на секунда,кога пееше Sweet child of mine,али стварно кида со неговиот специфичен глас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom