Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

S.S

Член од
24 мај 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Мислам дека треба да се тргнат на страна тие муабети за малолетничките фанови за Виктор. Виктор многу подобро пее и изгледа заразлика од Дејан иако Дејан ми е помил и во оваа ситуација повеќе бев за него. Стварно не ми е јасно само од кај излегоа толку гласови за Дејан, факт е дека Виктор има далеку повеќе фанови (малолетничи, полнолетни-небитно). Во секој случај ако нема наивни малолетници, Идолов тешко дека ќе напраи некој ќар. Така да, ми нема логика Дејан да оди понатаму.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.016
Поени од реакции
596
Боби[Мкд];4282414 напиша:
брат мора у потпис да идеш ... :pos2::pos2:

--- надополнето ---



Еве го Финч... :)
hhahaahhahahha lele istiot e
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Мислам дека треба да се тргнат на страна тие муабети за малолетничките фанови за Виктор. Виктор многу подобро пее и изгледа заразлика од Дејан иако Дејан ми е помил и во оваа ситуација повеќе бев за него. Стварно не ми е јасно само од кај излегоа толку гласови за Дејан, факт е дека Виктор има далеку повеќе фанови (малолетничи, полнолетни-небитно). Во секој случај ако нема наивни малолетници, Идолов тешко дека ќе напраи некој ќар. Така да, ми нема логика Дејан да оди понатаму.
Ама ако малолетниците се најгласни, не значи дека нема други гласачи.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ми викаше другар ми дека ќе му цркне кредитов на децава, и видиш... :pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Една порака до децата - да фатат школо, да не паѓаат у трансови.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мене од се најтрагично ми е што дознав колку е младината наша неписмена. :(

zoSTO MESTITEEE ..???? zosto ste takvo..?? zosto ne ja kazvate vistanata..??
zosto ne proznajte deka viktor e makedonskiot idol..?

Ne go zaboravajte ova: Viktor Apostolovski e nasiot idol zasekogas.... koj i da pobedi nema da bidi vistina se mestitee... Viktor ima najpoveke glasovii...

I uste samo ova: VOOPSTPO NE STE FER
...

Боже Господе, разбирам да се разочарани, ок, ама се однесуваат како да Виктор му пресудиле смртна казна...

И бонус коментар:

зашо излезе виктор неее љубаввв зоштоооо поарно јас дау мрев неееееее како такааа зоштооооо викторрр форбиден ловвв ♥ ♥ ♥
За Виктор - Кога ќе се спојат ангелот (Тоше) и светецот (Виктор) се добива божество.
Го умреа човекот, па и светец ко направија. :pop:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.095
Поени од реакции
5.741
По ниедна логика не ми иде Виктор што испадна...

1. На сите гали испеа подобро од Дејан
2. Поубав глас има, иако Дејан има прилично уникатен глас и може да имитира повеќе изведувачи
3. Поубав е и има поасална фаца за идол (всушност нај-фаца беше за идол)
4. Имаше фанови повеќе од сите останати кандидати заедно (не само од машките туку и женските)

Е сеа, ако се знае дека во понеделник ќе се прави големо финале во Метрополис, и дека А1 ќе продаваат карти за концертот - очигледно ќе имаат слаб профит. Виктор им беше и те како сигурна карта за неколку илјади продадени влезници, баш од тие малолетнички што вие толку ги мразите. Не верувам дека некој од хејтерите на форум и фб чиј фаворит е Иван/Мики/Дејан би купиле карта за да идат на ова. А1 ако сакаат да ја наполнат Метрополис ќе мора и те како да поделат гратиси. Пошто го знаете случајот со Влатче и Тони Зен. И двајцата ја наполнија салата, со таа разлика што фановите на Тони Зен КУПИЈА карта :).

И не ве сфаќам вас хејтерите... Не се радувате за тоа што Дејан продолжи, туку за тоа што Виктор испадна. Ко нешто лично да ви згрешил типот...
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Не умрел Виктор да му ебем матер, малолетничкиве го умреа по статуси небаре го згазило кола.

Не ми е гајле како стигнал Дејан до тука и како денес имал повеќе гласови од Виктор , ама мило ми е и му честитам искрено. Дејан ми е најсимнат на земја заедно со Мики , Виктор и Иван се не ко да го фатиле господ за муда него ко да му ги избричиле истите.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Многу ми ечудно како Олд Скул го фаворизира Виктор4е...
Значи , тиии, најголем хејтер на форум за пејачи/пејачки/групи итн, го обожаваш Виктор!??
WoW жими се, некој да ми кажуваше немаше да му поверувам....
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
не го мразиме човекот колку што ги мразиме овие навлажнето-напатени души кои умираат по фејсбуци, според мене виктор беше кул, не очекував дека дејан ќе пројде место него ама ете.........
и заебете местење неместење, не се глупи а1 да наместат со што го исфрлаат кандидатот кој му носи најголема заработувачка според мене....
не ми се верува некој да мести во овој случај.ѓ
како што видов дејан не само што помина туку и водел со гласовите денеска, повеќе од иван и мики, незнам дали е точна онаа статистика ама дејан имаше околу 6000 гласови.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.095
Поени од реакции
5.741
Многу ми ечудно како Олд Скул го фаворизира Виктор4е...
Значи , тиии, најголем хејтер на форум за пејачи/пејачки/групи итн, го обожаваш Виктор!??
WoW жими се, некој да ми кажуваше немаше да му поверувам....
Кај имаш прочитано дека мразам пејачки/пејачи/групи? Мразам одредени стилови на музика, а пејачки/пејачи/групи (ова конкретно за поп музиката) има некои што иако неам нивни песни во компјутер, знам да пуштам по некоја нивна песна одвреме-навреме (се разбира овде не спаѓаат Gaga, Bieber, Britney и остала шит екипа).
А и за тоа дека го обожавам Виктор - no comment. Имам пишано дека ми беше фаворит и дека имаше најасална фаца за идол (за победник). Дејан е доста голема не-фаца. Сите што ќе го видат на прв поглед викаат "нема фаца типов/грд е/whatever". Мики исто така. Иван е негде на врвот во споредба со останатите кандидати, ама пак заостануваше зад Виктор во изглед.
За пеење имам пишано дека сите пејат одлично. Многу ми се свиѓеше изведбата на Дејан кога вторпат ја пееше "My Way", ама мислам дека Виктор испеа далеку подобро на третиот пат од него. Мики овојпат ги утна и 2те песни (не му лежеа), а Иван си избра ептен лесни песни и без проблем ги испеа.

не го мразиме човекот колку што ги мразиме овие навлажнето-напатени души кои умираат по фејсбуци, според мене виктор беше кул, не очекував дека дејан ќе пројде место него ама ете.........
и заебете местење неместење, не се глупи а1 да наместат со што го исфрлаат кандидатот кој му носи најголема заработувачка според мене....
не ми се верува некој да мести во овој случај.ѓ
како што видов дејан не само што помина туку и водел со гласовите денеска, повеќе од иван и мики, незнам дали е точна онаа статистика ама дејан имаше околу 6000 гласови.
Од каде овие информации?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Кај имаш прочитано дека мразам пејачки/пејачи/групи? Мразам одредени стилови на музика, а пејачки/пејачи/групи (ова конкретно за поп музиката) има некои што иако неам нивни песни во компјутер, знам да пуштам по некоја нивна песна одвреме-навреме (се разбира овде не спаѓаат Gaga, Bieber, Britney и остала шит екипа).
А и за тоа дека го обожавам Виктор - no comment. Имам пишано дека ми беше фаворит и дека имаше најасална фаца за идол (за победник). Дејан е доста голема не-фаца. Сите што ќе го видат на прв поглед викаат "нема фаца типов/грд е/whatever". Мики исто така. Иван е негде на врвот во споредба со останатите кандидати, ама пак заостануваше зад Виктор во изглед.
За пеење имам пишано дека сите пејат одлично. Многу ми се свиѓеше изведбата на Дејан кога вторпат ја пееше "My Way", ама мислам дека Виктор испеа далеку подобро на третиот пат од него. Мики овојпат ги утна и 2те песни (не му лежеа), а Иван си избра ептен лесни песни и без проблем ги испеа.


Од каде овие информации?
друже видов на фејсбук, колку е точно незз а и не му давам некое значење на ова

Виктор : 2,908 гласа
Иван : 4.879 гласа
Мики : 3.564 гласа
Дејан : 6.981 гласа
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.661
Поени од реакции
11.683
Не го мразам Виктор ама ми е антипатичен и мило ми е што испадна. Антипатичен во педерска/мамино мазна и разгалено тужна смисла...
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
друже видов на фејсбук, колку е точно незз а и не му давам некое значење на ова

Виктор : 2,908 гласа
Иван : 4.879 гласа
Мики : 3.564 гласа
Дејан : 6.981 гласа
A кој објавил?
Ако е точно тогаш дефинитивно семејството на Дејан има замешано прсти во ова.

Не ми е гајле како стигнал Дејан до тука и како денес имал повеќе гласови од Виктор , ама мило ми е и му честитам искрено. Дејан ми е најсимнат на земја заедно со Мики , Виктор и Иван се не ко да го фатиле господ за муда него ко да му ги избричиле истите.
Иван?
Баш Мики не е најсимнат.Му се гледа и по фацата.Како ги врти очите на секој збор.Исто слушнав и дека бил многу дигнат и се правел важен кога шетале низ град.Ми беше фаворит ама се повеќе и повеќе ме раочарува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom