Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktor g

Гостин
Значи повеќе ми е мило што остана Дејан затоа што дечкото е на земја прифаќа критики , а додека Виктор е толку во обалци што незнам не ми е гајле веќе за никого јас можам да бидам славен убав сум што е битно како пеам

--- надополнето ---

Не го сакав Виктор, сакав да испадне, ама стварно не ми е јасно од каде Дејан доби повеќе гласови од него... :)
Според некој информации од форумов родителите на Дејан се добро ситурани па сега ти види кој знае колку пари дале за гласање
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Не го сакав Виктор, сакав да испадне, ама стварно не ми е јасно од каде Дејан доби повеќе гласови од него... :)
Едноставно е, си има своја гласачна група што го поддржува нон стоп + Виктор има многу што го хејтаат :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Значи повеќе ми е мило што остана Дејан затоа што дечкото е на земја прифаќа критики , а додека Виктор е толку во обалци што незнам не ми е гајле веќе за никого јас можам да бидам славен убав сум што е битно како пеам

--- надополнето ---


Според некој информации од форумов родителите на Дејан се добро ситурани па сега ти види кој знае колку пари дале за гласање
Одма со местење. Според една информација на форумов, Дејан работел како келнер, па сега види ти.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Значи повеќе ми е мило што остана Дејан затоа што дечкото е на земја прифаќа критики , а додека Виктор е толку во обалци што незнам не ми е гајле веќе за никого јас можам да бидам славен убав сум што е битно како пеам


Е браво, супер кажано. И мене ми е повеќе мило што остана Дејан иако Виктор подобро пее.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Која е логиката Дејан да добие повеќе гласови од Виктор ако се знае дека Виктор скоро перфектно ја изведи Марија од Карлос Сантана,а Дејан не беше ни 1/4 од Френк Синатра и нумерата ''My Way''...немам фаворит ама не гледам логика тука освен жирито да има направено некоја далавера...
 
V

Viktor g

Гостин
Одма со местење. Според една информација на форумов, Дејан работел како келнер, па сега види ти.
Па и Цаци Паковска работеше во сендвичара па сега види ти каде е:toe: не е битно најбитно си отиде оној возвишенион Виктор
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Која е логиката Дејан да добие повеќе гласови од Виктор ако се знае дека Виктор скоро перфектно ја изведи Марија од Карлос Сантана,а Дејан не беше ни 1/4 од Френк Синатра и нумерата ''My Way''...немам фаворит ама не гледам логика тука освен жирито да има направено некоја далавера...
Не е само пеењето, има и други фактори. Мики прошлата гала ужасно ја извел Smells like па тоа не значи дека требало да отпадне.
Жирито нема веза со ова, Игор како да се збогуваше со Дејан кога го прашуваше дали верувал дека до тука ќе стигне. Како да го тешеше.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Па и Цаци Паковска работеше во сендвичара па сега види ти каде е:toe: не е битно најбитно си отиде оној возвишенион Виктор
остај ја ти цаци, факт е дека цел радовиш за него гласа, па сега види ти
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Вој Дејан да не е нешто роднина со Џеј Џеј .. некако многу ми личат. :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Па и Цаци Паковска работеше во сендвичара па сега види ти каде е:toe: не е битно најбитно си отиде оној возвишенион Виктор
Не тропај без веза споредби. Татко му на Дејан да бил богат, сигурно нема да го праќа да работа келнер за 10.000 месечно.
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
Која е логиката Дејан да добие повеќе гласови од Виктор ако се знае дека Виктор скоро перфектно ја изведи Марија од Карлос Сантана,а Дејан не беше ни 1/4 од Френк Синатра и нумерата ''My Way''...немам фаворит ама не гледам логика тука освен жирито да има направено некоја далавера...
Демек, попалената ултра малолетна публика ќе се предомислеше во врска со Виктор ако тој не ја испееше перфектно Maria?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom