Македонска фудбалска репрезентација

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.973
Поени од реакции
17.801
Значи сепак и ти се согласуваш дека не се важни работите што ги наброја претходно и џабе се цитираме?
Јас си го кажав своето.Немам ништо против и сите играчи да се немакедонци и самиот не сум Македонец по етничка припадност но секој кој не ја пее и почитува химната според мене треба да биде казнет со неиграње за репрезентацијата.А тоа што дел од нив не сакаат да играат кога се игра против Албанија е факт.Еве за Вислар Муслиу не можам да кажам лош збор за таа работа.Копилето изгина на терен за разлика од Барди.

А за Џани си докажа човекот со голот во Скадар и прославата.Надвор од теренот ако сака и на УЧК и Голема Албанија нека дрка.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Добро бе кој има опција за бан?Модератор некој нешто? Дај преку КУР со глупиов муабет не замарајте. Репрезентацијата го игра најдобриот фудбал од постоењето,земете акнете глава у зид и не спамајте.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.973
Поени од реакции
17.801
Добро бе кој има опција за бан?Модератор некој нешто? Дај преку КУР со глупиов муабет не замарајте. Репрезентацијата го игра најдобриот фудбал од постоењето,земете акнете глава у зид и не спамајте.
Па за што дискутираме ние бе дечко за временска прогноза.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
kritikuvajte go covekot kolku sakate, ama i jas mislam deka so pet albanci vo startniot sostav nema da go dobieme kosovo, zaradi toa se nadevam deka tie nema da ni padnat vo polufinale ili eventualno finale. se vide kako bese protiv albanija vo strumica, koj go ima na video natprevarot neka go gleda. nasata publika ja svirese albanskata himna i dovolno bese da im se vide facata na albancite koi igraa za nas za da se primeti sto mislea vo toj moment. alioski na primer prvite 20-30 minuti bukvalno go bojkotirase natprevarot, voopsto ne se zamarase, tek posle toa pocna popoleka da igra fudbal (verojatno mu bese jasno deka inaku ke go izvadat na poluvreme). sakam da kazam tenzicno ke bide od strana na publikata i nekoi igraci mentalno ne se dovolno jaki za da stojat nad toa.

inaku jas ne vikam deka albancite koi igraat ne go davaat maksimumot, nasprotiv mislam deka pogolemiot del se trudi da odigra sto podobro, sepak mi smetaat igraci koi von terenot ne razmisluvaat dovolno, na primer bardhi so izjavata deka zali sto ne dobil pokana od albanija (sekako ova ne go ima samo kaj albancite od diasporata, ima i makedonci koi se glupiraat na takov nacin, pa i takvite mi smetaat). takvi likovi jas licno ne sakam da gi gledam vo reprezentacijata pa i da go imaat kvalitetot na messi.
да бе глупи се они
нема да одат на европско за косово да иде
сите до еден знаат дека голем скок у кариера можат да направат ако изиграат добро а каде ке бидат видени ако не на европско


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Морам да признаам дека и мене ќе ми биде страв ако вкрстиме со косоварите. Иако пак од друга страна, на тие крајни утакмици играчите веројатно многу повеќе ќе бидат свесни дека се на чекор на ЕП, што е сон за секој играч, а и ако се пласираме ќе имаат можност за да се продадат во иднина во многу појаки тимови и да заработат многу повеќе кеш. Така што сметам дека тука нема многу да има проблем.

Инаку дека даваат 100% не верувам. Мислам 100% за клуб и 100% за репрезентација се различни поими. Ако не ја чуствуваш приврзаноста за државата не можеш да дадеш 100% бар според мене. Иако Барди и со 90% пак ќе ни биде најдобар средњак, тука нема муабет.
Тука да напоменам дека не значи ако се етнички македонци по дифлот даваат 100%, зависи од личноста, пример многу етнички македонци во репрезентацијата не само што не го чувствувале дресот туку и биле крајно непрофесионални.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Јас си го кажав своето.Немам ништо против и сите играчи да се немакедонци и самиот не сум Македонец по етничка припадност но секој кој не ја пее и почитува химната според мене треба да биде казнет со неиграње за репрезентацијата.А тоа што дел од нив не сакаат да играат кога се игра против Албанија е факт.Еве за Вислар Муслиу не можам да кажам лош збор за таа работа.Копилето изгина на терен за разлика од Барди.

А за Џани си докажа човекот со голот во Скадар и прославата.Надвор од теренот ако сака и на УЧК и Голема Албанија нека дрка.
na toj natprevar dobar bese, napisav deka zboruvam za natprevarot vo strumica. togas prviot pola saat edvaj se dvizese, a prethodno koga se svirese albanskata himna se gledase deka duri mu se placese. kako ke odigra ako protiv kosovo igrame doma i ima slicna situacija? zaradi toa rekov deka ne osporuvam deka igraat dobro i davaat maksimum, no se somnevam sto bi bilo vo tenzicna "antialbanska" (da ima i uste navredi od publikata kako kapak) atmosfera protiv kosovo.

да бе глупи се они
нема да одат на европско за косово да иде
сите до еден знаат дека голем скок у кариера можат да направат ако изиграат добро а каде ке бидат видени ако не на европско
na izednacen natprevar megu dva tima od slicen kvalitet nuansi odlucuvaat za pobednikot i navreden igrac definitivno nema da go odigra maksimumot. verojatno pre saka samiot da igra na EP/SP, da, no dovolno e da ne e 100% fokusiran/siguren za da vlijae negativno vrs igrata. na takov level i tolku vazen natprevar eden igrac da ne igra kako sto treba veke imas problem, a ne pa povise igraci psihicki da ne se na potrebniot level. ne kazuvam deka so sigurnost ke bide taka, no ne bi me cudelo ni malku na takov natprevar bas nekoi od albancite da odigraat pod moznostite.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.973
Поени од реакции
17.801
да бе глупи се они
нема да одат на европско за косово да иде
сите до еден знаат дека голем скок у кариера можат да направат ако изиграат добро а каде ке бидат видени ако не на европско


Sent from my iPhone using Tapatalk
Така размислуваат каурите ама не и они.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Морам да признаам дека и мене ќе ми биде страв ако вкрстиме со косоварите. Иако пак од друга страна, на тие крајни утакмици играчите веројатно многу повеќе ќе бидат свесни дека се на чекор на ЕП, што е сон за секој играч, а и ако се пласираме ќе имаат можност за да се продадат во иднина во многу појаки тимови и да заработат многу повеќе кеш. Така што сметам дека тука нема многу да има проблем.

Инаку дека даваат 100% не верувам. Мислам 100% за клуб и 100% за репрезентација се различни поими. Ако не ја чуствуваш приврзаноста за државата не можеш да дадеш 100% бар според мене. Иако Барди и со 90% пак ќе ни биде најдобар средњак, тука нема муабет.
Тука да напоменам дека не значи ако се етнички македонци по дифлот даваат 100%, зависи од личноста, пример многу етнички македонци во репрезентацијата не само што не го чувствувале дресот туку и биле крајно непрофесионални.
Сепак мора да разбериме дека кариерата на секој индивидуален фудбалер е пред се,затоа за клуб мора да гиниш и да се докажиш додека за репрезентација никому ништо..добро разбирам дека ќе бидиш виден и изрекламиран до максимум доколку репрезентацијата во која играш ти постигнува успех и победува во контиунитет но занаетот го печалат во клубовите и какви да се играчите пак ќе играат порезервирано за репрезентација.

Пак зависи најмногу индивидуално од личноста,има играчи што не се замараат со националности,религии,држави и си играат најпрофесионално..штета што ние живееме во Балканот и се замараме со таков примитивизам..додека во Шведска или Финска ги заболи за националностите или религиите
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
oti ne go viknat toa deteto deni iliev od arsenal da brani na golot odkolku drvoto momentalno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom