Македонска фудбалска репрезентација

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.520
valjda i za SP ke bide taka, inaku mala bi bila motivacijata. sekako interesno e kako ke bide kon kraj vo liga C bidejki mislam deka nekoi namerno ke sakaat da padnat vo liga D. zaradi toa i ne mi se sviga toa so iskacuvanje i paganje preku ligite, podobro bi bilo spored rejtingot da se pravat sesirite kako sto bess i za aktuelnata sezona.
Не може според рејтингот на ФИФА затоа што ако играш со послаби репрезентации помали ти се шансите да напредуваш на листата.

Инаку мислам дека лигата на нации би се играла на четири години и овој модел би се користел само за Европски првенства.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Јас не би имал против и 24 играчи кои не се од македонска националност да играат ама да ја почитуваат репрезентацијата а не вака кога се интоираше химната вчера дел од играчите(Вислар,Буба,Бејтулаи и Барди) како на погреб да се.
Минатиот пат истото го кажав.Кога може Елмас и Николов да ја пеат химната не гледам зошто овие погоре наведените да ја пеат.Јас лично не се согласувам со тоа нека ги добијат дома сите а другото не е важно.Видовте што се случи со Озил.Пред неколку години имав случај кога Абдурахими славеше со навивачи кои вееа албанско знаме и според мене тоа требаше да помине со казна.Ќе видиме со Косово ако играат како ќе се движат работите.
Дудлаш без врска брат.Историја имам завршено и мене прв треба да ми сметаат овие работи ама се прилагодувам на околината и времето.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.084
Дудлаш без врска брат.Историја имам завршено и мене прв треба да ми сметаат овие работи ама се прилагодувам на околината и времето.
Што кур ме боли што имаш ти завршено.Ако си завршил Историја демек многу ја сакаш државата.Од толку многу што се прилагодуваме ќе дојде ден и кога ќе дадат гол ќе прославуваат со правење орли со рацете ама од ваквите ко тебе и Трибиани јас кога ќе се побунам за ова ќе бидам сфатен како националист или не знам ти што.Сто пати подобро да играме без оние кои не ја почитуваат химната од колку до нив а успехот сам ќе си дојде.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Што кур ме боли што имаш ти завршено.Ако си завршил Историја демек многу ја сакаш државата.Од толку многу што се прилагодуваме ќе дојде ден и кога ќе дадат гол ќе прославуваат со правење орли со рацете ама од ваквите ко тебе и Трибиани јас кога ќе се побунам за ова ќе бидам сфатен како националист или не знам ти што.Сто пати подобро да играме без оние кои не ја почитуваат химната од колку до нив а успехот сам ќе си дојде.
:pos::pos::pos:..ќе си дојде успехот сам со распаднати младински школи и клубови што функционираат како селски задруги со мамини и татини деца и партиски пиуни поставени да земаат плата на жими мајка..ах бе дете во која држава живееш?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.084
:pos::pos::pos:..ќе си дојде успехот сам со распаднати младински школи и клубови што функционираат како селски задруги со мамини и татини деца и партиски пиуни поставени да земаат плата на жими мајка..ах бе дете во која држава живееш?
На клупата седат исто така добри играчи кои не добиваат минутажа поради нив.
Барем знам дека Николов Спировски Тошевски би изгинале на теренот а не како овие кои ако играме со Албанија и Косово половината повредени половината ќе играат за нив.
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
45
Поени од реакции
36
Davaat na tv? Ako ne link.Ne fakjam sk3.
Даваат на ТВ ама не фудбал имаат посериозна работа за ТВ нјуз. Македонија е единствена „држава“ која ниедна ТВ куќа не најде „сила“ за директен пренос за национален натпревар во пошироки размери, па уште тепавме со Лихтенштајн и добар фудбал покажавме, ама за кого? Може поради химната, а?:facepalm:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.084
Даваат на ТВ ама не фудбал имаат посериозна работа за ТВ нјуз. Македонија е единствена „држава“ која ниедна ТВ куќа не најде „сила“ за директен пренос за национален натпревар во пошироки размери, па уште тепавме со Лихтенштајн и добар фудбал покажавме, ама за кого? Може поради химната, а?:facepalm:
Па и не заслужува да се дава на телевизија.Кога ќе видиш како стојат дел од играчите со закрвавени очи и подобро е што не ја даваат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Тие 11 што ќе истрчаат, нека играат како што треба за националниот дрес, другото не е важно, дајте доста се замараме со глупости.

Преку Стојна више од фаци како Наумче што ни покажуваше Обединета Македонија секој натпревар кога главен беше за референдумот да помине.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.066
Поени од реакции
1.413
Па и не заслужува да се дава на телевизија.Кога ќе видиш како стојат дел од играчите со закрвавени очи и подобро е што не ја даваат.
Stvarno ne moze da te razbere covek tebe. Pa sto utakmica si gleal za da go kazesh ova ?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.053
Поени од реакции
18.084
Stvarno ne moze da te razbere covek tebe. Pa sto utakmica si gleal za da go kazesh ova ?
Македонија-Албанија во Струмица и Албанија-Македонија во Скадар.[DOUBLEPOST=1539598646][/DOUBLEPOST]
Тие 11 што ќе истрчаат, нека играат како што треба за националниот дрес, другото не е важно, дајте доста се замараме со глупости.

Преку Стојна више од фаци како Наумче што ни покажуваше Обединета Македонија секој натпревар кога главен беше за референдумот да помине.
Нека играат како шо тррба а не како Барди со Албанија во Струмица.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Тие 11 што ќе истрчаат, нека играат како што треба за националниот дрес, другото не е важно, дајте доста се замараме со глупости.

Преку Стојна више од фаци како Наумче што ни покажуваше Обединета Македонија секој натпревар кога главен беше за референдумот да помине.
стојна си ја викаш? :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Македонија-Албанија во Струмица и Албанија-Македонија во Скадар.[DOUBLEPOST=1539598646][/DOUBLEPOST]
Нека играат како шо тррба а не како Барди со Албанија во Струмица.
Значи сепак и ти се согласуваш дека не се важни работите што ги наброја претходно и џабе се цитираме?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
kritikuvajte go covekot kolku sakate, ama i jas mislam deka so pet albanci vo startniot sostav nema da go dobieme kosovo, zaradi toa se nadevam deka tie nema da ni padnat vo polufinale ili eventualno finale. se vide kako bese protiv albanija vo strumica, koj go ima na video natprevarot neka go gleda. nasata publika ja svirese albanskata himna i dovolno bese da im se vide facata na albancite koi igraa za nas za da se primeti sto mislea vo toj moment. alioski na primer prvite 20-30 minuti bukvalno go bojkotirase natprevarot, voopsto ne se zamarase, tek posle toa pocna popoleka da igra fudbal (verojatno mu bese jasno deka inaku ke go izvadat na poluvreme). sakam da kazam tenzicno ke bide od strana na publikata i nekoi igraci mentalno ne se dovolno jaki za da stojat nad toa.

inaku jas ne vikam deka albancite koi igraat ne go davaat maksimumot, nasprotiv mislam deka pogolemiot del se trudi da odigra sto podobro, sepak mi smetaat igraci koi von terenot ne razmisluvaat dovolno, na primer bardhi so izjavata deka zali sto ne dobil pokana od albanija (sekako ova ne go ima samo kaj albancite od diasporata, ima i makedonci koi se glupiraat na takov nacin, pa i takvite mi smetaat). takvi likovi jas licno ne sakam da gi gledam vo reprezentacijata pa i da go imaat kvalitetot na messi.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.066
Поени од реакции
1.413
kritikuvajte go covekot kolku sakate, ama i jas mislam deka so pet albanci vo startniot sostav nema da go dobieme kosovo, zaradi toa se nadevam deka tie nema da ni padnat vo polufinale ili eventualno finale. se vide kako bese protiv albanija vo strumica, koj go ima na video natprevarot neka go gleda. nasata publika ja svirese albanskata himna i dovolno bese da im se vide facata na albancite koi igraa za nas za da se primeti sto mislea vo toj moment. alioski na primer prvite 20-30 minuti bukvalno go bojkotirase natprevarot, voopsto ne se zamarase, tek posle toa pocna popoleka da igra fudbal (verojatno mu bese jasno deka inaku ke go izvadat na poluvreme). sakam da kazam tenzicno ke bide od strana na publikata i nekoi igraci mentalno ne se dovolno jaki za da stojat nad toa.

inaku jas ne vikam deka albancite koi igraat ne go davaat maksimumot, nasprotiv mislam deka pogolemiot del se trudi da odigra sto podobro, sepak mi smetaat igraci koi von terenot ne razmisluvaat dovolno, na primer bardhi so izjavata deka zali sto ne dobil pokana od albanija (sekako ova ne go ima samo kaj albancite od diasporata, ima i makedonci koi se glupiraat na takov nacin, pa i takvite mi smetaat). takvi likovi jas licno ne sakam da gi gledam vo reprezentacijata pa i da go imaat kvalitetot na messi.
Zahov go ima napraeno istoto vo natprevarot Shkendija - Vardar, poradi pesnata " Makedonsko devojce " na koj na Shkendija mu cineshe titulla, i pak e vo Shkendija.

Aliovski ako go ima napraeno ova vo prvite 30 min ( sto ne go osetiv jas ), go izmeni ova vo teko ne utakmicava vo koja bese eden od najdobrite i najzasluzen za toj bod.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Браво за момците завчера, НО шкендија играше на натпреварот или Македонија?
Па на што личи бе за национален тим да играат повеќе не-македонци отколку Македонци...
Бруки невидени...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom