Македонска фудбалска репрезентација

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
После голот си продолжија со дефанзива, којзнае дали воопшто ќе се отворат, не ни имаат некој квалитет да нагазат.

Николов треба да влезе, мислам дека подобра ќе е средината со него, вака делуваат неповрзано многу.
Добро е со 2-0 на коњ сме
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Не бе,обични семкари се брат ..... Двајцата браќа ги знам.Уште утре појди кај трафиката пред Палма шо е ...Е таа нивна е ....Имаа или имаат уште една ....

https://goo.gl/maps/M7HUANjVMEM2
Едно нешто да погодеше бе брат ми :D
Слаткара држат само и се двајца браќа и слаткарата е во Автокоманда се вика Мандарина.Толку имам да ти кажам :D
Да не влагаме оф-топик.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.974
Поени од реакции
17.809
Адеми од Динамо зошто не е повикан? Гледам играше прва постава во квалификациите за ЛШ за Динамо. Би требало да е подобар од овие што играат во средниот ред.
Се повреди на реваншот со Јанг Бојс.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Освен што сме слаби на лев бек и кај копитото Ристевски, другите играчи ми се допаѓаат. Со Адеми еден од Спировски/Елмас и Барди средината е топ. Нападот има милион опции, мене Тричко не ми е за прва постава, не дека е лош, борец е, а мене ми се допаѓаат такви играчи но Трајковски и Несторовски можат да дадат повеќе. Алиоски-Пандев-Трајковски би играл јас, иако не ми смета воопшто и Тричко, дава све човекот.
Има потенцијал и младост тука, само мора да се попргави и поамбициозни, не мора секоја топка при водство да е долга, кога очигледно е дека технички бевме надмоќни. Но, океј утакмицава беше must за нас па логично е дека беа малку повеќе упрпани.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.974
Поени од реакции
17.809
Се убаво имаме 6 бода од две утакмици ама зошто мора да се уклучи она макддонското на најако.Реално победивме едни аматери и една подпросечна репрезентација ама тоа не го спречува македончето да јаде гомна по коментари на фб колку сме моќни и силни да се јадат гомна за Хамба што давал изјави пред утакмица.После првиот пораз истите тие ќе јадат гомна како сме биле дрва и не сме ние за фудбал.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Кире Ристевски во Пелистер да дојди ќе биди најслаб играч не пак за репрезентација да го викнат...да не беше таткому толку силен со луѓе,партии,бизниси ..немаше ниту во Новаци да игра
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Адеми од Динамо зошто не е повикан? Гледам играше прва постава во квалификациите за ЛШ за Динамо. Би требало да е подобар од овие што играат во средниот ред.
Повреден е, мислам баш во квалификациите се повреди.
Велеа демек брзо заздравува и ќе биде ок, ама ете изгледа не им се ризикувало.
Не би требало да е пресериозна повредата, ваљда ќе си се врати сега за Динамо да игра од следнава недела (ако тоа што велат дека не е нешто пресериозно)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Освен што сме слаби на лев бек и кај копитото Ристевски, другите играчи ми се допаѓаат. Со Адеми еден од Спировски/Елмас и Барди средината е топ. Нападот има милион опции, мене Тричко не ми е за прва постава, не дека е лош, борец е, а мене ми се допаѓаат такви играчи но Трајковски и Несторовски можат да дадат повеќе. Алиоски-Пандев-Трајковски би играл јас, иако не ми смета воопшто и Тричко, дава све човекот.
Има потенцијал и младост тука, само мора да се попргави и поамбициозни, не мора секоја топка при водство да е долга, кога очигледно е дека технички бевме надмоќни. Но, океј утакмицава беше must за нас па логично е дека беа малку повеќе упрпани.
Pred nekolku strani pisav napadot kako bi izgledalo najdobro.. Najisuren nestorovski pozadi nego pandev levo trajkovski desno alioski
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Лихтенштајн победи 2-0

Статистиката од мечот:
upload_2018-9-9_22-41-52.png

:ROFLMAO: Гибралтар им се држеле одлично бе :D

Ама добро, не се офанзивна екипа Лихтенштајн, мислам ова прв пат у живот им е да имаат фаворитска улога..


Ќе биде напето на градски во Октомври, се надевам исто ко денеска рано ќе ги срушиме.

Ако успееме рутинирано да ги победиме дома ќе имаме маестрална прилика против Ерменија со победа да си обезбедиме победа во групава
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Do tolku li nemame levi bekovi vo evropa ovoj sto igrase e invalid neviden u malo ne bi go zemal u ekipa...
Koga ke se vratat od povreda Ademi i Velkovski solidna ke bide ekipava.Inaku sramota e da nemame vo reprezentacija 23 igraci ne sum zapratil ali po klubovive vo prvive ligi vo evropa pa i vo istocna evropa neka se sigurno imame nekoj igrac sto moze da mu se dade sansa.
 
Член од
27 септември 2014
Мислења
175
Поени од реакции
350
Не знам Стефан Ашковски зошто не го зема за лев бек. Прошла сезона беше стандарден у Фортуна Зитард (Холандска 2ра лига) и имаше 12 гола и 2 асистенцие. Од јули е слободен играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom