Македонска фудбалска репрезентација

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Бејтулаи е срамота со брат ми да го споредам а не со Мојсов и Шиков.
Мојсов и Шиков беа толку резили што секој полупросечен дефанзивец изгледа како Рамос во споредба со нив....најслабата дефанзивен пар во историјата на Мкд репрезентација.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Бејтулаи е срамота со брат ми да го споредам а не со Мојсов и Шиков.
Бејтулаи да не ја спасеше таја околу 30та минута сега 1-1 ќе беше денес е на ниво дека е албанец само имаш предрасуди тука.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
10.198
Не креиравме мн шанси ама тие не креираа ниедна.
Ќе мора да се отворат второ тие тука е шансата од контра
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Не креиравме мн шанси ама тие не креираа ниедна.
Ќе мора да се отворат второ тие тука е шансата од контра
После голот си продолжија со дефанзива, којзнае дали воопшто ќе се отворат, не ни имаат некој квалитет да нагазат.

Николов треба да влезе, мислам дека подобра ќе е средината со него, вака делуваат неповрзано многу.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.054
Поени од реакции
18.102
Бејтулаи да не ја спасеше таја околу 30та минута сега 1-1 ќе беше денес е на ниво дека е албанец само имаш предрасуди тука.
Па да ја отвараат устата кога се интонира химната може и немаше да имам предрасуди.

А еве го се повреди се надевам ќе испадне.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Па да ја отвараат устата кога се интонира химната може и немаше да имам предрасуди.

А еве го се повреди се надевам ќе испадне.
Зошто да ја отворат устата кога тие се друга националност?..демек ако играа Македонци за Австралија,Малта или Шведска ќе ги пееа нивните химни?..дај биди озбилен малце и прекини со предрасудите.

Леле каква грешка на онај Кире лелелеле..резил од фудбалер,убедливо најслаб и најисфорсиран фудбалер..ама добро пребогата фамилија со триста бизниси и нормално од нигде-никаде дојде за репрецентација да игра
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.054
Поени од реакции
18.102
Зошто да ја отворат устата кога тие се друга националност?..демек ако играа Македонци за Австралија,Малта или Шведска ќе ги пееа нивните химни?..дај биди озбилен малце и прекини со предрасудите.
Па и Елмас и Николов се од друга националност па гордо и од душа ја пеат химната.На овие се им дадовме а они и со тоа не можат да ни вратат.Јас не би сакал такви играчи да ја преставуваат Македонија.Македонците во другите држави се емигранти а овие се тука со векови.Еве што не кажам нешто за Езџан човекот е од Швајцарија и не е приморан да ја пее химната ама овие другиве мораат.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Па и Елмас и Николов се од друга националност па гордо и од душа ја пеат химната.На овие се им дадовме а они и со тоа не можат да ни вратат.Јас не би сакал такви играчи да ја преставуваат Македонија.
Шо националност се Елмас и Николов?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Елмас Турчин а Николов Влав.
Власи ионака не постојат повеќе па тие се 100% асимилирани во Македонци,и сите што се кажваат дека се Власи се Македонци бидејќи никој веќе не го зборва Романскиот јазик кај нас и не го ни користат...За Елмас ме изненади..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom