Македонска фудбалска репрезентација

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.875
Поени од реакции
7.309
Ај ќе преќутам, ако се однесува на вториот дел од мојот пост.
Не ни видов дека ти си прашал,ако мислиш на мојот пост,немаше никаква врска со тебе.


Мора да се менуваат на билетара,во меилот така е наведено.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.013
Поени од реакции
6.040
Ради тоа не сакам да купам онлајн јас лично, зашо не ја добивам одма, туку треба да ја сменам. Можеби некогаш ќе се сменат. :tapp:
Зашо ако треба таму да се земе, тоа чекање ќе го искористам и да купам таму.

А иначе околу СЦМ, најблиску ми е, затоа и прашав конкретно за тоа. Ама не ми се иде за џабе ако нема.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Ради тоа не сакам да купам онлајн јас лично, зашо не ја добивам одма, туку треба да ја сменам. Можеби некогаш ќе се сменат. :tapp:
Зашо ако треба таму да се земе, тоа чекање ќе го искористам и да купам таму.

А иначе околу СЦМ, најблиску ми е, затоа и прашав конкретно за тоа. Ама не ми се иде за џабе ако нема.
Ќе си го купиш седиштето кое го сакаш. Кога ќе се направи гужва и истата ќе ја чекаш и вака и така пред утакмица, ќе добиеш рандом седиште бидејќи сите коштаат иста цена. Ако во моментов си направиш резервација, за истите пари ќе си го имаш седиштето што го сакаш, а не што ќе го добиеш по случаен избор.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Му кажал некој на кретенот Мрме дека може гол-разлика да решава на крај?
Што курац е овој очобол бре? Фатиле резултат бранат цело полувреме, си додаваат на своја половина, голот не го видоа. Го извадивме Пандев и толку беше...
Алиоски фатил се расправа со публика, си го дупат цело полувреме :facepalm:
Mnogu tesko ke odlucuva gol razlika, epten treba so ermenija na dvata duela da bide ist rezultatot vo smisla 1:0 na gradski i 1:0 vo erevan...
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Mnogu tesko ke odlucuva gol razlika, epten treba so ermenija na dvata duela da bide ist rezultatot vo smisla 1:0 na gradski i 1:0 vo erevan...
Битна е гол разликата и за формирањето на новата група. Сите 4 првопласирани селекции од групите 1 до 4 во Лига Д ќе бидат рангирани во нова група според број на бодови, а доколку некои екипи имаат исто бодови нормално бидејќи немаат меѓусебни дуели ќе стапи на сила гол разликата. Новата табела ќе игра голема улога затоа што првиот ќе игра со четвртиот и тоа дома, само еден меч во полуфинале на плеј-оф, исто важи и за вториот кој ќе игра против третиот.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Битна е гол разликата и за формирањето на новата група. Сите 4 првопласирани селекции од групите 1 до 4 во Лига Д ќе бидат рангирани во нова група според број на бодови, а доколку некои екипи имаат исто бодови нормално бидејќи немаат меѓусебни дуели ќе стапи на сила гол разликата. Новата табела ќе игра голема улога затоа што првиот ќе игра со четвртиот и тоа дома, само еден меч во полуфинале на плеј-оф, исто важи и за вториот кој ќе игра против третиот.
Ако сакаш отвори тема за Лигата на нации чим ги знаеш добро правилата како ќе биде и понатаму накратко пиши како ќе се одвива таман да знаат сите.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Битна е гол разликата и за формирањето на новата група. Сите 4 првопласирани селекции од групите 1 до 4 во Лига Д ќе бидат рангирани во нова група според број на бодови, а доколку некои екипи имаат исто бодови нормално бидејќи немаат меѓусебни дуели ќе стапи на сила гол разликата. Новата табела ќе игра голема улога затоа што првиот ќе игра со четвртиот и тоа дома, само еден меч во полуфинале на плеј-оф, исто важи и за вториот кој ќе игра против третиот.
Не верувам дека ќе биде така. Мислам дека читав некаде дека ќе биде со Ф4 турнир на неутрален терен или кај една од репреентациите.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Потребна е стварно тема за Лигата на нации. Нека отвори некој и нека ги објасни убаво сите правила. А и интересни натпревари и резултати имаше, нека се развие малце дискусија.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Ги знам добро правилата. Можам да отворам и тема, меѓутоа утревечер бидејќи за саат време тргнувам накај Скопје, ќе го гледам мечот, а утре имам испит. После испитот можам да отворам тема на која на воведниот пост ќе се знаат сите работи, да не се чешла по темите и да се прашуваат едни па исти прашања. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ги знам добро правилата. Можам да отворам и тема, меѓутоа утревечер бидејќи за саат време тргнувам накај Скопје, ќе го гледам мечот, а утре имам испит. После испитот можам да отворам тема на која на воведниот пост ќе се знаат сите работи, да не се чешла по темите и да се прашуваат едни па исти прашања. :)
Слободно.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.875
Поени од реакции
7.309
Битна е гол разликата и за формирањето на новата група. Сите 4 првопласирани селекции од групите 1 до 4 во Лига Д ќе бидат рангирани во нова група според број на бодови, а доколку некои екипи имаат исто бодови нормално бидејќи немаат меѓусебни дуели ќе стапи на сила гол разликата. Новата табела ќе игра голема улога затоа што првиот ќе игра со четвртиот и тоа дома, само еден меч во полуфинале на плеј-оф, исто важи и за вториот кој ќе игра против третиот.
Ноуп.

Each league will have a path of its own and each path will feature two single-leg semi-finals and one single-leg final. The winner of each path will win a ticket to UEFA EURO 2020.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Ноуп.

Each league will have a path of its own and each path will feature two single-leg semi-finals and one single-leg final. The winner of each path will win a ticket to UEFA EURO 2020.
Како што реков, форматот на завршницата е од типот на Ф4. Само уште не е јасно кажано дали тоа ќе биде на неутрален терен или на теренот на некој од учесниците. Јас се си мислам дека ќе биде на неутрален терен и така е нај фер. И самото ЕП 2020 нема конкретен домаќин, туку 13 градови од цела европа. (y) Ме бендисува како УЕФА го променија ЕП и самите квалификации заедно со Nations League.

П.С. За победник на група во нашата лига се добива 500 000 еур + 500 000 еур ако ја освоиме ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom