Македонска фудбалска репрезентација

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.247
Поени од реакции
16.699
Плукачот треба да го вратиме како лев бек и тоа под хитно, иако сум против или во краен случај нека се бараат други играчи или нека се игра Георгиевски на таа позиција мора некако да се крпи вака....
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Моментално Трајковски е во подобра форма од Тричковски. Многу разочара он после трансферот во Бриж...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.299
Поени од реакции
21.646
Сакав уште денеска да напишам(ама заборавив) :
Најголема желба за вечерашниот натпревар ми беше конечно да слушнеме изведба на химна од која нема да ни шуштат ушите.
Очигледно, Дедо Мраз не сакаше да ми ја исполни желбата.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.760
Сакав уште денеска да напишам(ама заборавив) :
Најголема желба за вечерашниот натпревар ми беше конечно да слушнеме изведба на химна од која нема да ни шуштат ушите.
Очигледно, Дедо Мраз не сакаше да ми ја исполни желбата.
И ти заебаваш сега. Март месец е рано е за Дедо Мраз
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
7.820
Според мене клучен беше Пандев..има две работи:
или има нешто врска со случајот со гласовите и е налутен и не сакаше да игра
или Чеде заеба со тоа што пак го враќа најистурен...јас мислам и дете мало би сватило дека Пандев МОРА ДА ИГРА ПОНАЗАД за тој да ја прими и да експлодира со неочекуван пас
исто така повторно задоцнети измени, требаше да го стави Тасевски на местото на Хасани кој првото доста солидно го одигра меѓутоа се гледа дека нема натпревари..исто и Трајковски само 8 минути му дава шанса
денес најдобар Новески..многу беше расположен ама Лазевски денес не споеба
не смееме како мала држава да дозволиме да се скараме со било кој играч а не па со Попов кој како така игра во Премиер лига...
 
Член од
2 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
Чив братучед е тој Лазевски, кој го пушти да игра?
Како прво го пушти првиот гол без везе, како второ напраи пенал, и како трето оди и се кара со судијата демек немало пенал :tapp:.А оној НОВОВЛЕЗЕНИОТ паѓа во шеснаесетник демек он Роналдо е или пак Меси , и сега судијата ке подлегне пред неговиот статус на ѕвезда и ке досуди пенал!!!
Се на се , кратко кажано , да не должам многу, КАТАСТРОФА.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Сакав уште денеска да напишам(ама заборавив) :
Најголема желба за вечерашниот натпревар ми беше конечно да слушнеме изведба на химна од која нема да ни шуштат ушите.
Очигледно, Дедо Мраз не сакаше да ми ја исполни желбата.
Му ја пиша ти желбата на ливче и ја остави под елката? :icon_lol:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Катастрофа се исплашија страв им беше да ги напаѓат на Белгијците бе...а нашиве чим фатат топка одма пресинг и им ја одзимаат топката а кога ќе ја фатат Белгијците имат време да си заменат копачките и пак да е кај нив топката...незнам што е проблемов...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Според мене клучен беше Пандев..има две работи:
или има нешто врска со случајот со гласовите и е налутен и не сакаше да игра
или Чеде заеба со тоа што пак го враќа најистурен...јас мислам и дете мало би сватило дека Пандев МОРА ДА ИГРА ПОНАЗАД за тој да ја прими и да експлодира со неочекуван пас
исто така повторно задоцнети измени, требаше да го стави Тасевски на местото на Хасани кој првото доста солидно го одигра меѓутоа се гледа дека нема натпревари..исто и Трајковски само 8 минути му дава шанса
денес најдобар Новески..многу беше расположен ама Лазевски денес не споеба
не смееме како мала држава да дозволиме да се скараме со било кој играч а не па со Попов кој како така игра во Премиер лига...
Друже која утакмица си ја гледал ти? Да не сакаш Пандев да се враќа да организира акции?

Пандев намести две топки за гол, две 100% шанси 1на1 со голман. Далеку од тоа дека Пандев е налутен, го одигра тоа што го игра постојано.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
7.820
Друже која утакмица си ја гледал ти? Да не сакаш Пандев да се враќа да организира акции?

Пандев намести две топки за гол, две 100% шанси 1на1 со голман. Далеку од тоа дека Пандев е налутен, го одигра тоа што го игра постојано.
и јас истото ќе те прашам
истото го одигра со Шкотска и со Хрватска таму?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
и јас истото ќе те прашам
истото го одигра со Шкотска и со Хрватска таму?
Не чекај малце. Напиша дека Пандев требало да асистира со неочекуван пас? Покрај тие 2 паса за гол, имаше уште 2-3 добри пасови во шеснаесетник. Пушти си ја пак утакмицата и дојди пак тука да разговараме. Исто пушти си ги и другите утакмици, со Шкотска не се сеќавам искрено, со Хрватска знам дека доби преку 20 удари и одигра одлично.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
7.820
Не чекај малце. Напиша дека Пандев требало да асистира со неочекуван пас? Покрај тие 2 паса за гол, имаше уште 2-3 добри пасови во шеснаесетник. Пушти си ја пак утакмицата и дојди пак тука да разговараме. Исто пушти си ги и другите утакмици, со Шкотска не се сеќавам искрено, со Хрватска знам дека доби преку 20 удари и одигра одлично.
па за да асистира треба да ја прими, нели?
а кој друг може да ја прими подобро од него?
ова што ти го велам го изигра со Шкотска таму, меѓутоа Ивановски тогаш промашуваше.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Зошто не играше Георгиевски на негово место играше Тодоровски.
Плус Попов мора да се врати , Лазевски ја нема таа класа многу е анемичен. Факт беше дека крилните бекови потфрлија Хазард се шеташе као на корзо плус Ибраими немаше никаква подршка во нападот од Тодоровски. Од друга страна Лазевски изгуби дуел за првиот гол а кај вториот направи пенал (иако не сум сигурен дека истиот пенал да ни се случеше нам судијата ќе го досудеше). Факт е дека се ќе беше друго Јахович да го збрцаше голот во 30 тата секунда и малку поконсеквентно да ги користевме шансите. Исто така и Ивановски се изрезили во обидот да одглуми пенал (кој да беше на Белгиската страна судијата веројатно и ќе го досудеше).
Но нејсе изигравме добар натпревар треба да учиме од вакви утакмици и мислам дека и тоа е идеата на тренерот.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.024
Поени од реакции
2.060
Aбе? Што зборите вие?
Катастрофа..?
Дај не заебавајте, алал им вера на дечките, оставија срце на терен, толку ни е капацитетот.
Само едно ке кажам.
Трајковски Александар мора да игра 1 постава. Подобар е во сите елементи од сите моментално офанзивни играчи што ги имаме.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.112
Поени од реакции
3.967
Со исклучок на слабите изданија на Лазевски и Тричковски, за останатите мислам дека неможе да им се замери во однос на тоа колку се залагаа, едноставно играа колку можат ама ете, толку успеавме... Очекував подобро али ај... Во секој случај се согласувам со коментариве во однос на Трајковски - за тие малку минути што ги доби изигра одлично, далеку боље него Тричковски, мислам дека веќе следниот натпревар ќе биде стартер место Иван, кој како што спомнавте, откако го фатија тие повредите пред година дена и откако отиде за Бриж веќе не е тоа што беше, се изгуби некако... Затоа се плашам и со Ибраими како ќе испадне откако ќе направи трансфер летово, ако отиде во некој (многу) подобар клуб каде нема да добива многу минутажа, ми е страв дека и он исто нема веќе да биде тоа што е сега туку и него може по добриот трансфер да му се расипе формата.. Денес во секој случај одличен беше, како и на претходните натпревари....

Иначе следниот натпревар Демири и Грнчаров се суспендирани, за Грнчаров не е трагично оти Шиков ќе го замени, али сеа и без Демири пак остануваме само на 1 играч во среден ред (Глигоров) и некоја крпеница - Хасани, Стјепановиќ или Тасевски, у секој случај ниеден од нив што е за таа позиција во репрезентација...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom