Македонска фудбалска репрезентација

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Премногу офанзивно. Ќе треба доста да работат во одбрана Хасани, Тричковски и Ибраими, иначе ќе не скапат.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
штета што е полупразен стадионов , исто ке заработеа доколку ги даваа поефтино картите а беше полн стадионот
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.728
колку само ми се допаѓа овој стил на игра на нашиот состав,многу сличен на оној на екипата на Шахтјор на кои неверојатните контри и полуконтрите им донесоа многу успех последните години

прашање е само колку можеме вака да издржиме,пошто нашите играчи настапуваат редовно во своите клубови,треба да се во добра форма,нема зошто да се плашат да освојат 3 бода вечерва ако продолжат вака
--- надополнето: 22 март 2013 во 21:29 ---
дај бе ако не се покака некој наш не можи натпревар да помине,лазевски балетану :tapp:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.033
Поени од реакции
84.763
Добро се случуваат грешки, а башка Лазевски е еден кур човек, метар и желба за растење. Морам да ја пофалам играта на нашите, како организираат контри, не памтам дали некогаш сум гледал ваква игра од нашиве... Во второ со малце повеќе среќа, и со помалку глупи грешки, до поволен резултат (y)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Лазевски две глупости во рок од минута, на втората се надоврза и Пачовски и бидна што бидна.
Ама ајде имаме игра, можеме до гол.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
штета што е полупразен стадионов , исто ке заработеа доколку ги даваа поефтино картите а беше полн стадионот
Луѓе нема, сите се по митинзи...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
До кога бе вака со аматерски изведби на химната одма се изнервирав :mad: Лазевски и Тричковски катастрова посебно овој првиот:tapp: Кај е Попов зошто не игра...И како и секојпат немаме среќа ама како и да е виси голот на Белгија ќе им пласне еден Ибраими или Пандев!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Лазевски бе дете, метро и желба за растење, сакаш топка да градиш...рокни ја во аут да му ебем мајката!!

И Хасани под итно аут, не изедоа на средина. Стигаат до 16 метри како од шала.

И за овој над мене, Тричко катастрофа?! Што гледаш бе дете?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Лазевски стварно многу лошо изигра досега. Фали Попов и тоа како фали.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Мора ли секогаш да завива некоја глупача на химната бе крвта да им ја ебам неспособна..
Секој натпревар се бламираме овака,а можат барем еднаш да ја пуштат само инструменталка ..
Како планираат со таква изведба да се мотивираат играчите ептен ме интересира :D:D
Тамара бе еј со кој памет :eek::eek: Изгледа му дала на организаторот ..
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Лазевски бе дете, метро и желба за растење, сакаш топка да градиш...рокни ја во аут да му ебем мајката!!

И Хасани под итно аут, не изедоа на средина. Стигаат до 16 метри како од шала.

И за овој над мене, Тричко катастрофа?! Што гледаш бе дете?
Колку допири имаше тричко и што придонесе до сега ајде кажи не гледав јас..:tapp: Само Скопјани може ова да го пишат и никој друг...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom