Македонска фудбалска репрезентација

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.866
Поени од реакции
3.351
Штета за Стефан! Три безвезе пасови, еден кој можеше на сам почеток да биде и добра шанса. Не не притискаат Португалциве и тоа треба да го искористиме, да пркнеме малку напред. Ајде, ништо не е загубено.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Напред ја рока кога не треба, сега дијагонала на високо излезени неколку играчи на Португалија. :facepalm:
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.749
Поени од реакции
2.670
Одлично сме поставени, ама оваа грешка може да не чини елиминација.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.150
Таман мислиш од средина ќе тргнат у напад и топката ја гледаш покрај нозете на Столе :pos:
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
233
Поени од реакции
707
Нема што да се тактизира второво полувреме секако губиме. Само напаѓачки. Алисоки нека го покоси Роналдо ако веќе оди в пензија да му обезбеди инвалидска.
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.581
Поени од реакции
8.241
Ristovski mi e uvek rizičen so toa desnata noga. Samo so nea igra na obratna strana i koa vrakja e sekad sklon na greška. Ebate fudbalerite što igraat samo so edna koga. Na vakov natprevar vaka da im pokloniš gol e žalosno. Posle ke bide se trudevme ama tolku beše. U vtoro treba da pokažat muda i da odat all in. Dosta beše ova branenje i čekanje od gospod. Igraj muški pa što bide. Mora da bideme polucidni i pohrabri, pošo od avion se glea deka Portugal ne se nišo posebno u odbrana. Veruvam deka možeme da dademe gol, samo treba muda. Ajde muda na teren, pa j da ne se plasirame nikoj nema da kenja.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
Па добро, не може да играме без напад 90 минути со Италија и 90 минути со Португалија без да згрешиме ништо. Порано или подоцна, прашање на време беше кога ќе примиме. Мора да се одигра нешто и напред за повеќе.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Стефан Ристовски е глуп. Извинете, ама тоа е. Јебига.

Не можам да си дадам рационално објаснување за оној потег. Не знам, не разбирам.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.574
Поени од реакции
9.150
Ајде Ашковски место Ристовски...
Автоматски споено мислење:

Хемија на нашата игра 0% ко првпат да се гледаат на терен меѓу себе.
Автоматски споено мислење:

Стефан Ристовски е глуп. Извинете, ама тоа е. Јебига.

Не можам да си дадам рационално објаснување за оној потег. Не знам, не разбирам.
Не си само ти. Сите сме затечени од потегот на Ристовски. Само он знае што сакал да постигне со шутот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.835
Поени од реакции
15.769
добри сме само како Аутсајдери и Катанаџо, селекторот згреши што тргна со сите сили од старт, сега тешко да направи пресврт... а всушност Португалија и не е посилна од Италија, ама не отвори и контри ни праеше... сега кога водат уште полошо...
интересно, на ливескоре вика за наша победа сега е 65 коефициент, а пред утакмица беше 17
..значи не отпишале
 

Kajgana Shop

На врв Bottom