Македонска фудбалска репрезентација

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Не се нешто посебно Конго, не им ја знам логиката, во кој универзум се подобри од нас во Фудбал.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.271
Може да се почне со организација! (y)


 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Може да се почне со организација! (y)


Баш сакав да прашам за ова дали има новости. Уствари кај ќе може да се купуваат картите и дали почна продажбата. И плус негативни тестови. Мислам дека Визер најави директни летови до некои градови за европсково.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.107
Поени од реакции
4.956
Да се вратиш у Србија и пак да идеш за следниот:rolleyes:
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Не се нешто посебно Конго, не им ја знам логиката, во кој универзум се подобри од нас во Фудбал.
Според она @dragonsky што го споделил , би рекол дека има нешто посебно , логиката е тука само погледни, во овој универзум они играат фудбал со три ноги
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Не се нешто посебно Конго, не им ја знам логиката, во кој универзум се подобри од нас во Фудбал.
da ja soberat diasporata bi bile barem vo top 10, ama da, ovaka nema logika. voopsto nema logika rejtingot posebno koga se sporeduvaat reprezentacii od razlicni kontinenti, sekogas bilo taka. no realno i tesko e da se ostvari nekoj pofer ili pokorekten rejting, tesko e fudbalot da se dofati samo so rezultati.
 
Член од
19 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
850

Странциве веќе поинаку гледаат на нас

 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ај да видиме дали овие во ФФМ имаат грам патриотизам и визија после ЕП. Гледано колку е сплотена екипата со Мрмињо ни под разно не треба да го тргаат. Ама пошто живееме во држава на егоисти и будали поверојатно е да расипат све, освен ако не се направи некоја јака кампања. Пандев и Мрмињо после Германија мораат да го дозавршат циклусов за СП. Кур ме боли да го викале Радески заради менаџерски договори. Тоа ќе го прави и наредниот селектори и тој по него, како и во сите Балкански репрезентации. Тоа ќе се решава во 2022. Ова е историска шанса која кој знае кога ќе се отвори. А посебно со оглед на тоа дека конкурентите за второто место ни се прилично климави.
Иако јасно е дека второто место е далеку од гарант за пласман. После тоа ќе треба уште 2 силни екипи да се совладаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom