Македонска фудбалска репрезентација

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Иначе ич немам проблем за ова што го направи Несто, емоции се, и се по ред.

Ете видов пред некој ден за Халанд исто зборевте што на крај наместо да го даде дресот од пола метро раздалеченост тој го потфрлил од метро ипол раздалеченост после пораз.


Емоции се во прашање.
Буквално не знаеме кон кого беа навредите.

Као апсолутно мене не ме тангира ова.

Не кажа "ДА ВИ ЕБАМ СЕЉАЦИТЕ У МАКЕДОНИЈА" кажа молк и пичка им матер на...некои, што го хејтале.

Супер, мотивација за човекот, нека продолжи вака да решета и нека пцуе уште посочно ако победуваме и даваме голови.

Знам дека и дел од форумов си го сфаќа ова лично дека го хејтале некад..

Ич да не ве боли тулето, со право сте го хејтале и со право бил навреден.

Жар, спорт, емоции се дел од спортската игра (ок, сеа како заев звучам)

Никогаш нема да судам на некој што поради психичка напнатост/стрес/депресија/нервоза/радост/екстаза/било што направил нешто во една секунда.

Што ако у среда Пандев даде гол во 95 минута за победа и онака каже АЈДЕЕЕ БЕ МАМИЦАТА ДА ВИ ЈА ЕБАМ ТООО
?
Кон нас е наменето?
Или онака, му се собрале емоции на радост и му дошло да си викне..онака,..у космосот..

Еве, гледам и пишал демек за некои тројца било наменето.

Ок, нека е.

Кур ме боли мене за потегот, не ме опцу ни мене ни некој си друг што некад кажал "A be ovoj e tapa nekako" за да го сфатам жестоко

Ако имаме подобри напаѓачи од него нека играат.
Ако немаме, нека не игра.

Непопуларно мислење...ама стварно не сфаќам зошто вака лично го сфативте и се вчештивте.

Тој потег само говори за Несторовски и ништо друго за репрезентацијата или фановите.

Фановите нека продолжат да го хејтаат, тој неак продолжи да игра.

Ете, нека даде хет-трик против Германија, па ако сака нека извади листа со имиња на сите што го пцуеле, гајле ми е.

Луѓе имаат право за рационален хејт.

Несторовски има право во моментот да изреагира бесно.

Мрме има право да го извади од репрезентација ако мисли дека истата би била подобра без него.

Џабе драми.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.271
Поени од реакции
974
Ја па трчам за нестор да исхејтам на кајгана, оно журка па тоа е кајгана бре.:cuc:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
M

Macedon1um

Гостин
@Трибиани едно време се допишуваше со Мрме на фб, го оправаше со формации, ако добро памтам :pos: :pos: Можда му пукнал филмот сега и на биг дицк Несто почнал да му се заканува :coffee::toe:
Се има допишувано со некој фејк профил на Мрме, го има дупено некој од форумов
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Коментато
Пренесено, поздрав назад
Фала друже. И уште нешто. Коментаторите на РТЛ коментираат као незадоволни од еден гол против Ромунија на толку шанси.

Коментатор 1: Во среда ни доаѓа слаб противник!
Коментатор 2: Да видиме само кој тим ќе излезе. (рачуна дека не треба да играат со А-тим)
Коментатор 1: Ќе има повеќе голови, сигурно ! Ветувам!
Коментатор 2: Денеска дадоа необично многу голови, што воопшто не треба да не загрижува. Лихтенштајн им беше противник.

После го вклучуваат Лев, он вика сега ќе одмараат, од вторник почнуваат со работа. Го прашуваат за Македонија, кратко одговара, рачунаме на победа.

Мислам дека Мрме треба да смени тактика у второ, какво и да е првото. Може и ситна рокада, ротација на играчи, он си знае најдобро. Пошто германците работат многу со техника, математика, софтвери, анализи итд. Не е тајна дека факултетите за спорт им прават аналлизи со кои добиваат некои утакмици, на полувреме имаат презентации каков бил нападот каква одбраната, слаби точки итд.

Значи треба асиментрично понашање, и језик за зубе. Шпанците не за џабе држат раце на устата, поготово при пенали и слободни. Ули Хонес рече исто фудбалски џуџиња не би требало да играат на големи натреварувања, пошто им се повредувале скапите играчи на големите. Незнам на кого мислеше, пошто Македонија не ја спомна. Спомна само дека моментално немаат здрав централен офанзивец, ќе иде се од бочните страни во напад.

За вакво курчење ја би гу изел со се опинци у среда, да ги има на насловна у четврток на секој весник.

едит: Сега на 3мин пред полноќ го прашуваат за Македонија конкретно Ули Хоенес. Во среда ќе биде поубедливо ?
-Рачунам на тоа !
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom