Македонска фудбалска репрезентација

Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Цел живот ги ќењам теоретичарите на заговор што кога ќе паднат на тикет мрчат дека е местена ама ова денес беше во најмала рака сумљиво и се надевам нема да има истрага јер никад нема да видиме европско ако не е сега.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
И ја дојдов да пишам за ова со местењево. Искрено и мене ме нервираат оние со теориине на заговор дека секој ебан кикс на фаворит е местенка, ама ова денес што се дешаваше беше срам и арам. Столе, судијата, наапаните Ерменци, ние умрени, све некако смрди накај тоа. Значи не може, ама апсолутно не може да примиш 4 онакви гола, или ај последниот на страна, ама првите три..................... Судијата поздрав, пеналот од вселената го видоа овој одмавна со раката, милион други фаули несанкционирани, фаул над коњот Ристовски при постигнувањето на првиот гол, Пандев го откостија, ама џабе, све је то дио процеса.

Сфаќам дека не сме Шпанија па секоја утакмица да ја победуваме, ама нека не кур ми губат од Ерменија 4-0, тие во животот немаат толку тепано ни со аматери ко Сан Марино и Андора им ебам све чеченско у пичка.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Столе, судијата, наапаните Ерменци, ние умрени, све некако смрди накај тоа. Значи не може, ама апсолутно не може да примиш 4 онакви гола, или ај последниот на страна, ама првите три..................... Судијата поздрав, пеналот од вселената го видоа овој одмавна со раката, милион други фаули несанкционирани, фаул над коњот Ристовски при постигнувањето на првиот гол, Пандев го откостија, ама џабе, све је то дио процеса.

Сфаќам дека не сме Шпанија па секоја утакмица да ја победуваме, ама нека не кур ми губат од Ерменија 4-0, тие во животот немаат толку тепано ни со аматери ко Сан Марино и Андора им ебам све чеченско у пичка.
ако има некаде ептен голема уплата УЕФА мониторира...
но има и покултурни методи, оди човек на многу уплатни места и клава по 200 -300 евра..
А колку беше коефициентот за 4:0 ??
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
Какво време дојде да се чудиш што Македонија изгубила во фудбал.
Не ја гледав утакмицата на работа бев не знам како изиграле и дали има шанси за местенки но Ерменија е ебано слаба барем до сега шо изиграа.
Може ги удрило она македонското во глава најаки сме никој ништо не ни може.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
ако има некаде ептен голема уплата УЕФА мониторира...
но има и покултурни методи, оди човек на многу уплатни места и клава по 200 -300 евра..
А колку беше коефициентот за 4:0 ??
Сигурно поголем од коефициентот за тоа дека си најглупиот човек на светот.



БОООООООООООООООООООООО еј :facepalm:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Јак коефициент бил, не ја гледав ама воопшто не се чудам да била местена :).
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
591
Поени од реакции
1.926
Уште кога Гибралтар ја победи Ерменија се знаеше дека 99,9% сме први у група. Финтата беше да не ги откриваме тактичките варијанти пред Ф4. Во следните 2 утакмици против Лихтенштајн и Гибралтар ни требаат 4 бода за прво место.

:oeoeoe:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
во спортлајф

1-1 & 4+ коеф 22, 1-1 & 3+ коеф 10...
само 1 и 4+ коеф 13...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
[
Уште кога Гибралтар ја победи Ерменија се знаеше дека 99,9% сме први у група. Финтата беше да не ги откриваме тактичките варијанти пред Ф4. Во следните 2 утакмици против Лихтенштајн и Гибралтар ни требаат 4 бода за прво место.

:oeoeoe:
колку ќе паузира Елмаз, ќе игра во Ф4 ??
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Види го бе, не го знае презимето на репрезентативецот. ЕлмаЗ не ни игра за Македонија, а ЕлмаС би требало да паузира една утакмица
си се фатил за една буква, е не ти смета што професионалци глупости пишуваат
Македонија и покрај вечерашниот неуспех, се уште ја држи првата позиција на табелата и ни е потребно една победа до крајот за да го завериме првото место.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Јас па заспав уште од 5та минута :D дури сега ги гледам голојте и не ми е криво шо ја пропуштив утакмицата....
Ауууу мртви Столе, битно има кариера 5 години во Шпанија, а бранел во екипи на рангот од ФК Сарамзалино, а на некои и воопшто не бранел :pos:
Со право бил Гача шо плука по тренерот, Гача за овој е Мануел Ноер во најдобрите денови !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom