Македонска фудбалска репрезентација

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако влеземе у плејоф, во имево треба и Гибралтар да го внесеме. По нивна заслуга отидовме.
Северна Република Гибралтар Македонија.
Баш тоа сега му кажував на колегава, денот кога Гибралтар ја тепаа Ерменија празник треба да го земеме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас и @Splendora против Лихтенштајн седевме со местата до братучедите на Елмас од Турција, смртно ме занима како изреагирале на црвениов, абсолутли Арам :icon_lol:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Јас и @Splendora против Лихтенштајн седевме со местата до братучедите на Елмас од Турција, смртно ме занима како изреагирале на црвениов, абсолутли Арам :icon_lol:
jazk :icon_lol:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
И нашиве секако се мизерии, барем мамицата да му ја ебат на судиите во соблекувална, да ги збумбарат. Тоа е најмалце што го заслужија.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Брука невидена, просто не ми се верува..
Абе кај се игра Пандев шпиц, Зајков прва постава, а да не зборам за С Т О Л Е мајко моја, шо му е на чоеков :facepalm:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Ова само на македонче може да му успее, да испие дебакл од гревови веројатно поголеми од нашиве гревови. Да не беа толкави гревови индијанциве грди, веројатно и во една ваква рекреативна група, по сила рамна на 4 маалски екипи, немаше да бидеме први. Кога подобро ќе размислам, ништо чудно Лихтенштајн или Гибралтар да не чукнат па сепак да не бидеме први.
 
  • Хаха
Reactions: MSE

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Полека бе, што ви стана, секако сме прво место и ја освојуваме лигава, едино Косово би ни било пречка за ЕП...
 
  • Љубов
Reactions: MSE
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ова не личеше на фудбалски меч, невиден ќотек им удрија, пеналот недосуден уште не можам да поверувам, фаулот над Ристовски, можеби ќе беше друга приказна сега.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Полека бе, што ви стана, секако сме прво место и ја освојуваме лигава, едино Косово би ни било пречка за ЕП...
Шо ако сме први,мора да се искоментира оваа мизерија од игра,голман,судии...Катастрофа,се надевам ќе се спуштат малку на земја сега.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
одевме да не доживееме пораз, да не речам на нерешен резултат. , таква беше и поставеноста на играта, се додека не се изглупира столе и не ја доеба судијата утакмицата со недосуден пенал врз барди..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom