Македонска фудбалска репрезентација

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
So vakva igra tesko deka ke napravime nesto protiv Rusija i Irska. Samite iminja vrsat psiholoski pritisok kaj nasata reprezentacija
Па баш со таква игра ќе победиме - очигледно Словачка е главен фаворит во групата, и кога они на домашен терен едвај не победија (со среќа, што Шиков доби црвен картон), ондак со другите противници (особено на домашен терен кај нас) би требало многу полесно да иде, барем доколку играме на исто ниво...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Па баш со таква игра ќе победиме - очигледно Словачка е главен фаворит во групата, и кога они на домашен терен едвај не победија (со среќа, што Шиков доби црвен картон), ондак со другите противници (особено на домашен терен кај нас) би требало многу полесно да иде, барем доколку играме на исто ниво...
Немора ништо да значи тоа дека ако со словачка сме покажале отпор и дека сега русија изгуби од словачка дека ние сме во подобра позиција. Сепак се работи за различни репрезентации околности и сл. Така да јас не би се потпорал на тоа туку би се сконцентрирал на секоја утакмица поединечно. Бидејќе ние и немаме константна игра па за да го земеш тоа за мерило.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.275
Абе јес да се многу класи пред нас, али ми се кења кога ќе примиме некој ваков гол..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Немора ништо да значи тоа дека ако со словачка сме покажале отпор и дека сега русија изгуби од словачка дека ние сме во подобра позиција. Сепак се работи за различни репрезентации околности и сл. Така да јас не би се потпорал на тоа туку би се сконцентрирал на секоја утакмица поединечно. Бидејќе ние и немаме константна игра па за да го земеш тоа за мерило.
За тоа си комплетно во право, ама затоа и спомнав дека „би требало да ни биде полесно следните натпревари, ДОКОЛКУ играме на исто ниво“... Искрено не верувам до толку да изгржиме, ќе извадиме еден добар резултат дома (победа против Русија или Ирска) али дека на сите натпревари ќе земаме бодови не верувам да издржиме... :(
 
Член од
13 март 2009
Мислења
59
Поени од реакции
6
Абе јес да се многу класи пред нас, али ми се кења кога ќе примиме некој ваков гол..
Sekoj ciklus ni se slucuva takvo nesto. A i sudiite znaat mnogu dobro da ne zaebat. Protiv Holandija prvi dadovme gol, sudijata dosudi nepostoecki ofsajd. A mozebi so toj gol ke pobedevme i so prethodnata pobeda protiv Skotska ke imavme 6 boda. Mozebi po tie dve pobedi fudbalerite ke imaa golema samodoverba pa ke gi pobedevme i Island.

Ama posle sekoj pederski poraz obavezno moram da padnam edno 2 dena vo depresija lol
 
В

Вори

Гостин
Искрено да ви кажам,без голем жар ќе го следам натпреваров.Ме пече уште килавиот пораз од Словачка...за кој тврдам дека ако не загубевме,тогаш шансите за Европско ќе ни беа големи.
Сеа се сведени на минимала.
Како и да е,очекувам сега победа против овие умрениве,да се истуриме па барем 3 бода да земеме.
 
M

Mario Gómez

Гостин
И јас исто, не сум возбуден. :(

Инаку шо викате, ќе ги даат химните денес или не? :O :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Луѓе дајте брзу стрим ако има некој, мене зулу не ми се отвара :(
 
В

Вори

Гостин
Зашто појше од пола стадион е празен?
Или севернава пак се реновира?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И јас немам некоја возбуда зошто сега ќе победиме а наредната 100 посто киксаме :tapp: а и како што кажаа и мене ме боли поразот од Словачка и играме по систем топло ладно, џабе и ако кикснат Русија - Словачка - Ирска кога ни ние не сме сигурни што можеме :)
 
B

BooBojan

Гостин
А бе дека е Мазнов?Зошто го нема?Да не е повреден?Или не е во форма?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Еј значи како селски игра Величе, му брои некој колку клизачи прај по натпревар? Над 30!

Инаку колку непрецизни подавања, и 100% шанса за нив.:tapp:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Премногу форсираме шут од 18-20 метри што никогаш не ни идело....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom