Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Нека му се врачи оставка на Гино Стрезовски човекот од фискултурно право во репрезентација има Македонија подобри тренери вакви резултати се срамни без разлика што победија дома и тоа благодарение на тоа што се врати Николич (Портјанко) и ништо повеќе.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.537
Поени од реакции
15.265
Нека му се врачи оставка на Гино Стрезовски човекот од фискултурно право во репрезентација има Македонија подобри тренери вакви резултати се срамни без разлика што победија дома и тоа благодарение на тоа што се врати Николич (Портјанко) и ништо повеќе.
Oти да му се врачи отказ на Гино.. ?
Добро бе, само тресите безврска, кој и да дојди да биди селектор на Македонија моментално, неможи да ја опрај работата, врвот беше победата над Франција на домашен терен, која реално никој не ни ја очекуваше,.ама ете се случи и ни дај каква таква шанса да се надеваме за пласман на ЕП.
Но нема ништо да значи таа победа ако ние не ги совладаме Турција и Литванија.

2-3 ракометарки имаме што барем малце вредат, другото е гола вода, тоа е реалната слика во моментот во женскиот ракомет, овие 20 гола разлика.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.757
Поени од реакции
56.763
Нека му се врачи оставка на Гино Стрезовски човекот од фискултурно право во репрезентација има Македонија подобри тренери вакви резултати се срамни без разлика што победија дома и тоа благодарение на тоа што се врати Николич (Портјанко) и ништо повеќе.
:facepalm:

Оставка, зошто !? Затоа што просечен тим ја победи Франција !? Затоа што ја врати Портјанко у репрезентација !? Затоа што тимот е сега сочинет од 90% Македонки !?

Не лупетајте, не е до Гино, до лошиот квалитет на женскиот ракомет е. Клубски сме катастрофа, репрезентативно исто. Победата над Фрнација беше врв на можностите, поразов е добар воспитен шамар да не се лета у воздух, а победата покажа дека сепак со подобра работа може повторно женскиот ракомет да се врати на здрави нозе.

Секако неможе преку ноќ, но за 2-3 години со добра работа може да станеме барем репрезентација за почит, која ќе гура до втора фаза на ЕП.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Колку е точно дека ја имало на страниве за кладење Македонија-Франција и Франција-Македонија ?
Барем мене другар ми кажа да не се палам на победата во Скопје, бидејки веќе пишувало на интернет странициве дека изненадно Македонија со неколку гола ќе ја тепа Франција, но во реваншот ќе изгубиме над 10 гола разлика.
Тој така и си уплати. Сеа сигурно си слави добивка.
А јас па мутава ќе се кладев дека после таа игра во Скопје нема шанси толку да изгубиме.
Испадна дека е во право тој.

А зошто немаше пренос на МТВ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
:facepalm:

Оставка, зошто !? Затоа што просечен тим ја победи Франција !? Затоа што ја врати Портјанко у репрезентација !? Затоа што тимот е сега сочинет од 90% Македонки !?

Не лупетајте, не е до Гино, до лошиот квалитет на женскиот ракомет е. Клубски сме катастрофа, репрезентативно исто. Победата над Фрнација беше врв на можностите, поразов е добар воспитен шамар да не се лета у воздух, а победата покажа дека сепак со подобра работа може повторно женскиот ракомет да се врати на здрави нозе.

Секако неможе преку ноќ, но за 2-3 години со добра работа може да станеме барем репрезентација за почит, која ќе гура до втора фаза на ЕП.
Абе момче седи си мирен не туку скокај од нигде никаде лоши ти се мислењата. Никој не рекол дека не е и до квалитетот на ракометарките туку од твоето непознавање претпоставувам дека не знаеш ништо за Гино и за ситуацијата зошто и Савевски и Глигоров беа избркани.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.627
Поени од реакции
38.527
Ама не отвориле како конзерва :)
Не ни значи поразов секако, испланиран беше. За Турција игра ли Озел?
Во Кале ќе гори со Турција тука нема место за пораз, ајде девојки само напред. Елена очигледно не е во форма, ќе биде, јас верувам во нејзиниот талент.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.757
Поени од реакции
56.763
Абе момче седи си мирен не туку скокај од нигде никаде лоши ти се мислењата. Никој не рекол дека не е и до квалитетот на ракометарките туку од твоето непознавање претпоставувам дека не знаеш ништо за Гино и за ситуацијата зошто и Савевски и Глигоров беа избркани.
Знам зошто беа избркани, немај гајле. ;)

Али со овој состав и квалитет ни Савески ни св. Савески нема да помогне. Толку се можностите, не е до селекторот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.576
Поени од реакции
8.000
Пораз...добро...ама 20 разлика... :cautious:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.716
Поени од реакции
4.846
Ама не отвориле како конзерва :)
Не ни значи поразов секако, испланиран беше. За Турција игра ли Озел?
Во Кале ќе гори со Турција тука нема место за пораз, ајде девојки само напред. Елена очигледно не е во форма, ќе биде, јас верувам во нејзиниот талент.
Колку што знам Озел игра за Турција, ама имаат некоја уште подобра од неа. А за Елена, нема шанси девојчево, нека си бара друго занимање додека е млада. :) Сум ја гледал милион пати, и во наша лига, и во СЕХА, и за репрезентација, многу е слаба.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.627
Поени од реакции
38.527
Колку што знам Озел игра за Турција, ама имаат некоја уште подобра од неа. А за Елена, нема шанси девојчево, нека си бара друго занимање додека е млада. :) Сум ја гледал милион пати, и во наша лига, и во СЕХА, и за репрезентација, многу е слаба.
Тоа значи дека Озел повторно се враќа на Кале и во Скопје :)
А Елена мислам дека девојчево се уфилма некако што за спортист е многу лошо и како резултат на тоа ги дава овие партии. Не земаат во Будуќност туку така, некој што не го бива :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.383
Поени од реакции
867
А па вие што очекувавте најискрено? Оваа репрезентација е 100% Македонска (освен Николиќ), па порано 99% беа натурализирани (така е зборот). Ние и тогаш да игравме само со Македонки истите резултати ко сеа би ги правеле...
Сеа за сеа е добро, пријатно ме изненади победата против Франција иако бев многу разочаран после поразот во Турција. Ајде може ќе тргне работава...
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
А па вие што очекувавте најискрено? Оваа репрезентација е 100% Македонска (освен Николиќ), па порано 99% беа натурализирани (така е зборот). Ние и тогаш да игравме само со Македонки истите резултати ко сеа би ги правеле...
Сеа за сеа е добро, пријатно ме изненади победата против Франција иако бев многу разочаран после поразот во Турција. Ајде може ќе тргне работава...
не е гино крив за ништо. треба повеќе да се работи во нашите клубови, со нашите млади ракометарки, да се упчествува на турнири и да се искористи моменталната еуфорија со машката репрезентација!
крајно време е да се почни да се финансира и женскиот ракомет, таленти има, ама тренери и пари НЕМА!!!

нека не ве боли поразот од 20 разлика во франција. поарно ќе ви беше да губевме по 5-6 И НА ДВЕТЕ УТАКМИЦИ?
вака една тепавме, сега пак се зависи од нас...
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
321
Поени од реакции
56
Не се секирајте за женската репрезенатција. Прееска читав дека ќе дојдат 7 русинки во Вардар од наредна година, па очекувм дел од нив да се испомажат во Македонија да си земат пасош и да си играат за нас :icon_lol: . Така да брзо очекувам Македонија да си има солидна репрезентација за европско првенство.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.716
Поени од реакции
4.846
Не се секирајте за женската репрезенатција. Прееска читав дека ќе дојдат 7 русинки во Вардар од наредна година, па очекувм дел од нив да се испомажат во Македонија да си земат пасош и да си играат за нас :icon_lol: . Така да брзо очекувам Македонија да си има солидна репрезентација за европско првенство.
И ако се русинки по автоматизам се добри ракометарки?
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Не се секирајте за женската репрезенатција. Прееска читав дека ќе дојдат 7 русинки во Вардар од наредна година, па очекувм дел од нив да се испомажат во Македонија да си земат пасош и да си играат за нас :icon_lol: . Така да брзо очекувам Македонија да си има солидна репрезентација за европско првенство.
а мислиш дека според квалитетот ќе бидат како оние од времето на кометал??? не верувам!!!
плус кога знам дека бира ЕКСПЕРТОТ магдинчев? :pos:
па и тие шо беа еден квалитет во жито прилеп шо ги донесе... губеа од металург 20 разлика дома, а лани само со мак ракометарки губеа по помалку...
чоекот е промашен случај. поарно нека ој балет нека тренира отколку ракомет :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom