Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Член од
14 март 2010
Мислења
16.537
Поени од реакции
15.265
Нешто друго да не очекувавте? .. :) Кога можевме од Турција да загубиме 8 разлика, а овие се 2-3 класи подобри од нив..
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.757
Поени од реакции
56.763
и со 40 разлика да изгубиме, имаме шанси за ЕП, не се палете...
 
Член од
22 март 2012
Мислења
12
Поени од реакции
14
Катастрофа. 16гола негатива :facepalm:

Георгиеска си нема врска од ракомет. 2гола од 7 обиди и 5 загубени топки.
Не ми е јасно како ја примиле во Будуќност.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.348
Поени од реакции
6.418
како ли ќе ја тепаме литванија на гости o_O
 
Член од
18 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
1
Браво за Николич! 8 гола, од 12 шута. И како што следам, мислам дека сите седмерци ги даде :) 67% (y)
 
Член од
18 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
1
Да резимираме::
Франција - Македонија 40:20 ... 20 гола разлика, "скромно" :eek:
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Шансите не се изгубени.На крајот играме со Литванија и со Турција .Елена Горѓиевска не ја бива за репрезентација.Бравос за Николиќ
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.716
Поени од реакции
4.846
и со 40 разлика да изгубиме, имаме шанси за ЕП, не се палете...
Шансите не се изгубени.На крајот играме со Литванија и со Турција .Елена Горѓиевска не ја бива за репрезентација.Бравос за Николиќ
Вака ли се иде на ЕП... Да, шансите не се изгубени, ама не заслужуваме да играме на ЕП... И ако продолжиме вака тешко и дека ќе одиме на ЕП, без разлика што решавачкиот меч го играме дома.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
а што кур бараме на еп ко сме тиња? или сакате да појдиме и да не наполнат сите? поубо од дома нека си гледаат еп одколку да се срамиме
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.348
Поени од реакции
6.418
а што кур бараме на еп ко сме тиња? или сакате да појдиме и да не наполнат сите? поубо од дома нека си гледаат еп одколку да се срамиме
не сме тиња ако даваат се од себе...работата е шо денес се играше само зато шо мораше да се игра..т.е немаме како шо реков погоре менталитет и се предават уште пред да почни
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
425
Поени од реакции
395
Со Франција си ја одработивме дома,таму секако дека немавме што да бараме и дали ќе беше -5 или -20 најмалку е важно.Сега најважно е да ја тепаме Турција дома,џабе ќе ни биде победа со Литванија ако изгубиме дома од Турција.И со пораз во Литванија ама победа дома со Турција 99% сме на ЕП,што би преставувало извонреден успех со оглед на тоа каков ни е ростерот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.283
Поени од реакции
1.542
не сме тиња ако даваат се од себе...работата е шо денес се играше само зато шо мораше да се игра..т.е немаме како шо реков погоре менталитет и се предават уште пред да почни
Не знам дали свативте, или дали научивме дека менталитет е исто така квалитет. Во преживеани шоуто има една девојка чии татко играл за југославија и освиле злато во ватерполо. И го кажал на ќерката следново - не освоиевме зашто бевме подобри, туку затоа што мислевме дека сме подобри.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.348
Поени од реакции
6.418
Не знам дали свативте, или дали научивме дека менталитет е исто така квалитет. Во преживеани шоуто има една девојка чии татко играл за југославија и освиле злато во ватерполо. И го кажал на ќерката следново - не освоиевме зашто бевме подобри, туку затоа што мислевме дека сме подобри.
па тое проблемот..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom