Македонска ракометна репрезентација - (жени)

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Taka e,i sto e najvazno ostvaren e uspeh so 90% Makedonski proizvod bidejki osven Portjanko site drugi se Makedonki sto ne bese slucaj vo minatoto koga i gi imavme najgolemite uspesi
Портјанко е македонски производ... не верувам дека има многу настапувано надвор од Македонија, уште од „дете“ беше дел на тимовите на Кометал.
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Иначе Портјанко пред да игра во Кометал,Настапуваше за една украинска екипа.
Освен Репрезентацијата треба да се подобри и состојбата на клубовите,Металург,Жито Прилеп и ЖРК Вардар.
Ова видео е од ланската сезона кога Жито Прилеп го порази Металург.http://www.youtube.com/watch?v=5GatMJqX3GA
.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Иначе Портјанко пред да игра во Кометал,Настапуваше за една украинска екипа.
Освен Репрезентацијата треба да се подобри и состојбата на клубовите,Металург,Жито Прилеп и ЖРК Вардар.
Ова видео е од ланската сезона кога Жито Прилеп го порази Металург.http://www.youtube.com/watch?v=5GatMJqX3GA
.
Жито прилеп се срање брат... не знам што да ти кажам.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
шо се случи со Охоланга?? со неа и ете на пример Кресоја би биле уште по комплетен тим..кој можи далеку да дотурка
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
шо се случи со Охоланга?? со неа и ете на пример Кресоја би биле уште по комплетен тим..кој можи далеку да дотурка
Охоланга имаше многу повреди, па после одбиваше да игра за Македонија, па дојде еднаш ама беше далеку од она кога играше во Македонија. Мислам дека последно играше во Франција, не знам дали игра сеуште.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Охоланга имаше многу повреди, па после одбиваше да игра за Македонија, па дојде еднаш ама беше далеку од она кога играше во Македонија. Мислам дека последно играше во Франција, не знам дали игра сеуште.
значи тешко дека можи да дојди некогаш пак..
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Da se nadevame deka i deneska Makedonija ke napravi povolen rezultat na gostuvanjeto protiv Francija vo Klermon...moe mislenje e deka i bod bi bil ogromen kako planina, moze da se rece i kako bod ramen na pobeda....Napred Makedonija..:)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Секоја чест за ЧУПИЊАТА:D..
Да се победи светскиот вицешампион е огромна работа:cuc:..
Вистински потег беше враќањето на Николиќ.....
Која рака ја има сестрава....:cuc:
За денес,реално гледано немаме некои шанси..не ми се верува Французинките по втор пат да не потценат....
Важно е да се одигра добар меч,без оптеретување за резулатот,и шансата да ја бараме на мечевите со Литванија и Турција....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Денес во 15:05 на СМРТ телевизија ќе има пренос на нашите девојки, па може да земете салатче и ракивче додека уживате во мизеријата на Франција :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Денес во 15:05 на СМРТ телевизија ќе има пренос на нашите девојки, па може да земете салатче и ракивче додека уживате во мизеријата на Франција :)
извини неможам ке косам трева :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
СПАМ: На кој му се игра ракомет вечер, нека се пријави тука :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Сликава стакло :pos:
Или мене не ми е точен саатот :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.896
Неможат да добијат сигнал. o_O

Како и да е, сигурно ќе не совладаат, и тоа повеќе од убедливо, барем да не се нервираме:icon_mrgr:
 
Член од
18 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
1
Или Французиве сеуште се водат по старо време :icon_lol: ... или пак МТВ до толку се способни да вршат пренос?
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Денес во 15:05 на СМРТ телевизија ќе има пренос на нашите девојки, па може да земете салатче и ракивче додека уживате во мизеријата на Франција :)
16:15 почнува ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom